HSP za referendum o EU i protiv ukidanja prava glasa dijaspori
Tomislav Kalaica drži kako je problem popis birača koji nije ažuriran i to što vladajuća koalicija strahuje od izjašnjavanja referendumom.
Komentari 23
okokučno..., točno je da je večina naših ljudi u dijaspori ekonomska emigracija. Ali da li si se ikad zapitao kako to su VLAKOVI bez reda vožnje u 60-tim i 70-tim vozilili masovno uglavnom Hrvate na rad u bogate europske zemlje. Kako to da su tada Hrvati tako lako mogli dobiti putovnice? A gradile su se tvornice i bilo je radnih mjesta. Međutim ta radna mjesta nisu bila za Hrvate. Što im je preostalo? Otići da bi tako osigurali egzistenciju svojih obitelji. A pustili su ih rado da se promijeni nacionalna struktura na jedan tihi perfidni način. kvadrat, nešto o dvojnom državljanstvu. U EU dvojno državljanstvo mogu imati samo državljani EU članica. Hrvat sa hrvatskim državljanstvom može dobiti na pr. njemačko ali samo ako ima otpust iz hrvatskog. Zato ne piši gluposti.
Ekonomski ili politicki emigranti je filozofsko pitanje, jer da nije bilo komunizma ekonomija bi bila bolja i manje iseljenika. Pravo glasa je uvjetovano drzavljantsvom, a svatko zivi gdje ima existenciju, Hrvati u dijaspori nisu tamo sto ne vole Hrvatsku,vec susu otisli iz politickih ili ekonomskih razloga. Odlican prijedlog HSP-a. Manjinama jednaka prava - samo jedan glas.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kajinx, a koju bi ti to državu branio?