Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
HSP AS pisao Milanoviću
Povratak na članak

Hoćete li ime SDP-a promijeniti u Partizanska stranka?

- Umjesto da stave Hrvatsku na prvo mjesto i zajedničkim snagama traže rješenja za dugoročne razvojne planove, oni svako malo rade godišnje rebalanse i vraćaju se na priču o ustašama i partizanima - navodi se u otvorenom pismu.

Komentari 59

GI
gilesfra007
10:17 29.04.2015.

Ne zelim diskutirati da li je ova vlada dobra ili ne - ali , nije proslo dva mjeseca od izbora vec se pocelo govoriti -nenarodna vlada, komunisti, partizani, nedomoljubi i tako vec tri i pol godine. I sad kad je desnica dobila po nosu sad se oni osjecaju pogodjenima. Milanovic je u Jasenovcu rekao istinu i nista drugo do istinu. U Hrvatskoj se provodi revizionizam povijesti - u cemu predvodi predsjednica - kad tad to ce nam se obiti o glavu.

VL
Avatar mama mia
mama mia
11:26 29.04.2015.

Sigurno ne, jer partizani nadamo se više neće biti potrebni jer i ako svaka država u Europi ima svojih nacističkih stranaka većih ili manjih oni nemaju neku veliku značajnost ali ako bude potrebno sigurna sam da će se narod na vrijeme podići protiv istih i neće tako dugo čekat poučeni prošlošću

VL
Avatar cera
cera
23:04 28.04.2015.

Uvesti crvenu petokraku ponovo

VL
BA
barbaizamerike
20:32 28.04.2015.

opristite ba grescu mislio sam na SDP

VL
BR
brojevi
10:55 29.04.2015.

Povijesne i socijalne okolnosti natjerale su ljude da se opredijele za neku od strana u kaosu ratnih zbivanja. Grijeh je kada se pobjednička strana opredjeli za teški revanšizam nad vlastitim narodom i drži ga taocem povijesnim lažima i poluistinama. To je slika KPH, partije koja čitavih 45 g. nije bila svjesna da je u službi veliko-srpskih interesa. Današnji naziv SDP samo je paravan za poslijeratnu *komunističku zmiju* i leglo raznih prikrivenih antihrvatkih interesnih skupina. Naivni Milanović vjerojatno je nehotice, izborom vladinih dužnosnika u *Vladu kaosa i propasti*, razotkrio samu glavu urotničkog kazamata. Kako inače protumačiti rezultate njihove razorne vladavine?

VL
CR
CROLINDA
11:24 29.04.2015.

SDP = stranka današnjih partizana a HNS = hrvatska nehrvatska stranka

VL
DU
Deleted user
09:26 29.04.2015.

Nikad, nikad vise komunisti na vlasti!!!!

VL
SA
santos008
06:25 29.04.2015.

Da su me roditelji odgojili kao neke ,odrekao bi se i cace i matere.

VL
DU
Deleted user
22:23 28.04.2015.

hahahahah vecu glupost od ove je izazov za napisati.. hsp xD jel to uopce stranka s nekim programcicem ili bi ih samo slusali o neracionalno subjektivnoj povijesti da dobiju koji mandat? kontradikcije na maksimumu rade, smeta im milanovicev govor o partizanima, a sami cijelo vrijeme pokusavaju nahuskat narod na ustastvo, smijurija su svi ljudi povezani s tom strankom... mislim ko tu koga

VL
Avatar mirica19
mirica19
09:38 29.04.2015.

Haha, pa točno tako! Milanović se bavi prošlošću, i nije ga briga za nerješena gospodraska pitanja...sramota.

VL
Avatar mirica19
mirica19
09:38 29.04.2015.

Ne moraju oni promijeniti naziv, svi mi znamo čiji su oni igrači...

VL
AU
aurora1zn
20:14 28.04.2015.

ovom uredniku ovog clanka vjerovatno je vazan meni nije kao sto sam i ja nevazan

VL
DU
Deleted user
10:02 29.04.2015.

Otvoreno pismo Josipa Šimunića prenosimo u cijelosti: Gospodine Milanoviću, gledao sam vaš govor, odnosno bolje rečeno ono što je trebao biti govor, od prije par dana na komemoraciji u Jasenovcu. Ostao sam iznenađen vašim bezosjećajnim lešinarenjem nad žrtvama Jasenovca. OčitoOčito je da Vas velika većina hrvatskog naroda ne voli pa ste mislili kako će te na taj podli i nekulturni način u Jasenovcu sebi prikupiti političke bodove. Lijepo je biti vjernik i katolik, ali da bi ste pokazali minimun doze kulture, pristojnosti i pijeteta prema žrtvama čak ne morate niti biti vjernik. Jasenovac, niti bilo koje drugo mjesto na kojem se održavaju komemoracije nije mjesto za održavanje političkih govora takve vrste i gdje se opravdavaju bilo čiji zločini, jer svaka žrtva je za nekoga bolna. Uporno vas pokušavam razumijeti činjenicom da vi ipak možda niste krivi za vaš odgoj i nekulturu jer za odgajanje u mržnji i laži u pravilu su krivi odgajatelji. Vaše izjava da je za vas u Drugom svjetskom ratu postojala samo jedna hrvatska vojska, i to hrvatski partizani, me još više zgrozila. Hrvatskom vojskom nazivate one koji sebe nikada nisu niti smatrali Hrvatima, a još manje hrvatskim vojnicima. Ta vojska o kojoj govorite je kroz cijelo vrijeme imala prefiks “jugoslavenski” čiju smo ideologiju demokratskim izborima srušili, a njihove sljednice, agresorsku JNA i srbo-četnike u Domovinskom ratu do temelja porazili. Koliko vidim na vašu veliku žalost. Što reći na vašu izjavu da o žrtavama na Bleiburgu ne treba govoriti!? Ako ne znate što se točno na Bleiburgu dogodilo porazgovarajte s nekim od povjesničara. Usput ću reći da je moj pradjed nestao na Bleiburgu. Nikad nije imao sahranu koju svaki čovjek zaslužuje. Bio je kriv samo zato što je hrvatski domoljub. O pozdravu “Za dom (spremni)” (koji vama i ostalima tako puno smeta) bi trebalo pitati povjesničare koji znaju našu povijest od prvih naseljavanja Hrvata na ove prostore, pa sve do danas, da oni, a ne VI utvrde od kada potječe. Kada bi zaista saznali kada se kroz povijest koristio taj izraz, uvjeren sam da bar ne bi pljuvali po grobovima naše mladeži koja je izginula u Domovinskom ratu jer su oni zaslužni što ste vi danas premijer. Obraćam se i bivšem predsjedniku Ivi Josipoviću, koji je napisao znanstveni rad na temu Bleiburga i Križnog puta. U jednom dijelu toga nazovimo ga (radom) stoji: “Događaji na Bleiburgu i Križnom putu su shvatljivi”, te “… upravo je to dio povijesti koji bismo, da možemo, vjerojatno svi mi promijenili. No, ne bismo promijenili ulogu partizana i što se događalo u Narodnooslobodilačkom ratu. Na to smo ponosni, na tome smo zahvalni…” U II. Svjetskom ratu je korišten pozdrav “Za dom i poglavnika spremni”. Upravo je to dio povijesti koji vama smeta, ali kao ni mnoge stvari, komunističke zmije nikad neće razumijeti. Ni ja nebi mijenjao ulogu Hrvatske Vojske i što se događalo u Domovinskom obrambenom ratu. Na to sam ponosan i na tome sam zahvalan hrvatskim braniteljima koji su nas oslobodili s pozdravom “Za dom spremni” od zločinačke crvene zvijezde petokrake koja je za vas “simbol ljubavi i mira”. Također, obraćam se i Miloradu Pupovcu koji stalno vidi “fašizaciju”, “ustašovanje”. To mu je glavna zanimacija za koju je i plaćen, jer vidljivo je da njega srpska manjina u Hrvatskoj ne zanima i ne radi na njihovu dobrobit, u suprotnom ne bi svako malo vremena pokušavao zapaliti vatru među njima. Za njega su konstantno branitelji, katolička crkva potpiritelji mržlje i simbol netolerancije. Zašto gospodine Pupovac niste reagirali na veličanje četništva i četničog zločinca od stane mitropolita ljubljansko-zagrebačkog? I ne samo na to, već i na veličanje četništva po ostalim hrvatskim mjestima. Da, Zašto reagirati kada od toga nemate osobne koristi. Jer vama i vašim istomišljenicima je usađeno u mentalnom sklopu pljuvanje po svemu što je hrvatsko, a ako još i imate koristi od toga, to radite s velikim zadovoljstvom. I na kraju kao Hrvat i hrvatski građanin bi vam poručio samo iz razloga jer toliko straha kao kod vas nisam vidio još nigdje po svijetu: Gospodo, nemate se potrebe bojati ustaša jer ako ih još i ima oni su jako stari, osim ako ne zagovarate tezu u želji iskrivljivanja činjenica pa USTAŠAMA nazivate Hrvatske branitelje kao što to svakodnevno rade neki mediji u Hrvatskoj, a napose mediji u Srbiji koji su još uvijek četnički nastrojeni. Uz najljepši HRVATSKI pozdrav ZA DOM SPREMNI BOG I HRVATI Josip Šimunić

VL
BI
Bisera
21:42 28.04.2015.

svi samo znaju vrijeđat SDO pa nađite rešenje j vas pametne neznaš tko je pametniji a samo se NATJEČU U VRIJEĐANJU

VL
PR
propalismoFranjoskroz
20:24 28.04.2015.

opet neki Đuro???

VL
AU
aurora1zn
20:14 28.04.2015.

tko je to HSPah -netko kao ja netko vazan?

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.