Hoćete li ime SDP-a promijeniti u Partizanska stranka?
- Umjesto da stave Hrvatsku na prvo mjesto i zajedničkim snagama traže rješenja za dugoročne razvojne planove, oni svako malo rade godišnje rebalanse i vraćaju se na priču o ustašama i partizanima - navodi se u otvorenom pismu.
Komentari 59
Sigurno ne, jer partizani nadamo se više neće biti potrebni jer i ako svaka država u Europi ima svojih nacističkih stranaka većih ili manjih oni nemaju neku veliku značajnost ali ako bude potrebno sigurna sam da će se narod na vrijeme podići protiv istih i neće tako dugo čekat poučeni prošlošću
Uvesti crvenu petokraku ponovo
opristite ba grescu mislio sam na SDP
Povijesne i socijalne okolnosti natjerale su ljude da se opredijele za neku od strana u kaosu ratnih zbivanja. Grijeh je kada se pobjednička strana opredjeli za teški revanšizam nad vlastitim narodom i drži ga taocem povijesnim lažima i poluistinama. To je slika KPH, partije koja čitavih 45 g. nije bila svjesna da je u službi veliko-srpskih interesa. Današnji naziv SDP samo je paravan za poslijeratnu *komunističku zmiju* i leglo raznih prikrivenih antihrvatkih interesnih skupina. Naivni Milanović vjerojatno je nehotice, izborom vladinih dužnosnika u *Vladu kaosa i propasti*, razotkrio samu glavu urotničkog kazamata. Kako inače protumačiti rezultate njihove razorne vladavine?
SDP = stranka današnjih partizana a HNS = hrvatska nehrvatska stranka
Nikad, nikad vise komunisti na vlasti!!!!
Da su me roditelji odgojili kao neke ,odrekao bi se i cace i matere.
hahahahah vecu glupost od ove je izazov za napisati.. hsp xD jel to uopce stranka s nekim programcicem ili bi ih samo slusali o neracionalno subjektivnoj povijesti da dobiju koji mandat? kontradikcije na maksimumu rade, smeta im milanovicev govor o partizanima, a sami cijelo vrijeme pokusavaju nahuskat narod na ustastvo, smijurija su svi ljudi povezani s tom strankom... mislim ko tu koga
Haha, pa točno tako! Milanović se bavi prošlošću, i nije ga briga za nerješena gospodraska pitanja...sramota.
Ne moraju oni promijeniti naziv, svi mi znamo čiji su oni igrači...
ovom uredniku ovog clanka vjerovatno je vazan meni nije kao sto sam i ja nevazan
Otvoreno pismo Josipa Šimunića prenosimo u cijelosti: Gospodine Milanoviću, gledao sam vaš govor, odnosno bolje rečeno ono što je trebao biti govor, od prije par dana na komemoraciji u Jasenovcu. Ostao sam iznenađen vašim bezosjećajnim lešinarenjem nad žrtvama Jasenovca. OčitoOčito je da Vas velika većina hrvatskog naroda ne voli pa ste mislili kako će te na taj podli i nekulturni način u Jasenovcu sebi prikupiti političke bodove. Lijepo je biti vjernik i katolik, ali da bi ste pokazali minimun doze kulture, pristojnosti i pijeteta prema žrtvama čak ne morate niti biti vjernik. Jasenovac, niti bilo koje drugo mjesto na kojem se održavaju komemoracije nije mjesto za održavanje političkih govora takve vrste i gdje se opravdavaju bilo čiji zločini, jer svaka žrtva je za nekoga bolna. Uporno vas pokušavam razumijeti činjenicom da vi ipak možda niste krivi za vaš odgoj i nekulturu jer za odgajanje u mržnji i laži u pravilu su krivi odgajatelji. Vaše izjava da je za vas u Drugom svjetskom ratu postojala samo jedna hrvatska vojska, i to hrvatski partizani, me još više zgrozila. Hrvatskom vojskom nazivate one koji sebe nikada nisu niti smatrali Hrvatima, a još manje hrvatskim vojnicima. Ta vojska o kojoj govorite je kroz cijelo vrijeme imala prefiks “jugoslavenski” čiju smo ideologiju demokratskim izborima srušili, a njihove sljednice, agresorsku JNA i srbo-četnike u Domovinskom ratu do temelja porazili. Koliko vidim na vašu veliku žalost. Što reći na vašu izjavu da o žrtavama na Bleiburgu ne treba govoriti!? Ako ne znate što se točno na Bleiburgu dogodilo porazgovarajte s nekim od povjesničara. Usput ću reći da je moj pradjed nestao na Bleiburgu. Nikad nije imao sahranu koju svaki čovjek zaslužuje. Bio je kriv samo zato što je hrvatski domoljub. O pozdravu “Za dom (spremni)” (koji vama i ostalima tako puno smeta) bi trebalo pitati povjesničare koji znaju našu povijest od prvih naseljavanja Hrvata na ove prostore, pa sve do danas, da oni, a ne VI utvrde od kada potječe. Kada bi zaista saznali kada se kroz povijest koristio taj izraz, uvjeren sam da bar ne bi pljuvali po grobovima naše mladeži koja je izginula u Domovinskom ratu jer su oni zaslužni što ste vi danas premijer. Obraćam se i bivšem predsjedniku Ivi Josipoviću, koji je napisao znanstveni rad na temu Bleiburga i Križnog puta. U jednom dijelu toga nazovimo ga (radom) stoji: “Događaji na Bleiburgu i Križnom putu su shvatljivi”, te “… upravo je to dio povijesti koji bismo, da možemo, vjerojatno svi mi promijenili. No, ne bismo promijenili ulogu partizana i što se događalo u Narodnooslobodilačkom ratu. Na to smo ponosni, na tome smo zahvalni…” U II. Svjetskom ratu je korišten pozdrav “Za dom i poglavnika spremni”. Upravo je to dio povijesti koji vama smeta, ali kao ni mnoge stvari, komunističke zmije nikad neće razumijeti. Ni ja nebi mijenjao ulogu Hrvatske Vojske i što se događalo u Domovinskom obrambenom ratu. Na to sam ponosan i na tome sam zahvalan hrvatskim braniteljima koji su nas oslobodili s pozdravom “Za dom spremni” od zločinačke crvene zvijezde petokrake koja je za vas “simbol ljubavi i mira”. Također, obraćam se i Miloradu Pupovcu koji stalno vidi “fašizaciju”, “ustašovanje”. To mu je glavna zanimacija za koju je i plaćen, jer vidljivo je da njega srpska manjina u Hrvatskoj ne zanima i ne radi na njihovu dobrobit, u suprotnom ne bi svako malo vremena pokušavao zapaliti vatru među njima. Za njega su konstantno branitelji, katolička crkva potpiritelji mržlje i simbol netolerancije. Zašto gospodine Pupovac niste reagirali na veličanje četništva i četničog zločinca od stane mitropolita ljubljansko-zagrebačkog? I ne samo na to, već i na veličanje četništva po ostalim hrvatskim mjestima. Da, Zašto reagirati kada od toga nemate osobne koristi. Jer vama i vašim istomišljenicima je usađeno u mentalnom sklopu pljuvanje po svemu što je hrvatsko, a ako još i imate koristi od toga, to radite s velikim zadovoljstvom. I na kraju kao Hrvat i hrvatski građanin bi vam poručio samo iz razloga jer toliko straha kao kod vas nisam vidio još nigdje po svijetu: Gospodo, nemate se potrebe bojati ustaša jer ako ih još i ima oni su jako stari, osim ako ne zagovarate tezu u želji iskrivljivanja činjenica pa USTAŠAMA nazivate Hrvatske branitelje kao što to svakodnevno rade neki mediji u Hrvatskoj, a napose mediji u Srbiji koji su još uvijek četnički nastrojeni. Uz najljepši HRVATSKI pozdrav ZA DOM SPREMNI BOG I HRVATI Josip Šimunić
svi samo znaju vrijeđat SDO pa nađite rešenje j vas pametne neznaš tko je pametniji a samo se NATJEČU U VRIJEĐANJU
opet neki Đuro???
tko je to HSPah -netko kao ja netko vazan?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne zelim diskutirati da li je ova vlada dobra ili ne - ali , nije proslo dva mjeseca od izbora vec se pocelo govoriti -nenarodna vlada, komunisti, partizani, nedomoljubi i tako vec tri i pol godine. I sad kad je desnica dobila po nosu sad se oni osjecaju pogodjenima. Milanovic je u Jasenovcu rekao istinu i nista drugo do istinu. U Hrvatskoj se provodi revizionizam povijesti - u cemu predvodi predsjednica - kad tad to ce nam se obiti o glavu.