Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 133
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
europski problem
Povratak na članak

Hrvatski povjesničar o rehabilitaciji zloglasnog četničkog vođe: Taj čin svjedoči o kojem je ludilu ovdje riječ

Situacija na tom planu onoliko je bezizlazna koliko je i bezizlazno građansko obrazovanje na Balkanu, ali i u Europi. Revizionizam je sastavni dio nacionalizma i on je ključan pri uspostavi autoritarne vlasti

Komentari 76

Avatar Hrvat.domoljub
Hrvat.domoljub
19:31 02.09.2022.

srbijanski partizani i četnici su skupa bižali 1995e...na traktorima!!

VL
DE
Demigodessnixie
18:55 02.09.2022.

Rehabilitirali su sve svoje zlocince, od Apisa, Gavrila Principa, kompletne chetnicije kojoj i aktualni Pomfritije pjeva i drzi Drazine slike na komodi...pa pogledajte sto je govorio prije par dana u Herceg Novom....Mordor

VL
Avatar quo_vadis
quo_vadis
17:16 02.09.2022.

pa ako je draža rehabilitiran,čemu onda čuđenje zbog kalabića? to je kod njh normalno...nažalost

VL
LI
Limun
19:27 02.09.2022.

Neka oni u svom pašaluku veličaju i hanibala ako žele, ali neka plate ratnu odštetu zbog agresije 1990ih

VL
Avatar Cantor
Cantor
18:10 02.09.2022.

Zato ćemo kao narod nestati. Jer dopuštamo da nam poviest pišu oni koji pljuju po Hrvatskim herojima. Znači u NDH nije bilo vojnika i časnika i ljudi koji nisu činili zločine nego su se borili protiv čet*ka i boljševika a za Hrvatski narod i državu. Njihovi grobovi su prekopani a ime im treba zaboraviti. I to je kao u redu? E pa nije niti će ikada biti.

VL
DU
Deleted user
18:03 02.09.2022.

Da li je OK rehabilitacija Stepinca? Pa već sama činjenica da ga je h_avelich htio 2 puta likvidirati dovoljno govori. Odbio je pokrštavati pra: avo_slavce i odbrusio je h_avelichu da su oni već kršteni. Usred rata je pred katedralom velikom skupu okupljenih građana u propovjedi govorio protiv hru_staša i h_avelicha (tad ga je htio upokojiti drugi put). Pomogao je (on, kaptol) u zbrinjavanju djece s kozare. Šugos:_flavenska vlast ga je otrovala u kućnom pritvoru u Krašiću... Dovoljno za ovaj komentar, ali ima još. I da, trebalo je odavno rehabilitirati Stepinca.

VL
BJ
bjmaro
21:50 02.09.2022.

Ovi naši higijeničari stalno u HR pronalaze nove u.....e i stalno žale za onom državom gdje su glavni bili ovi koji su rehabilitirli sve svoje značajnije zločince. Ludilo

VL
Avatar Idler
Idler
17:09 02.09.2022.

Kolk se meni čini Kalabić uopće ni suđen pa je zato "formalno-pravno" rehabilitiran !

VL
MI
Mislav28
17:18 02.09.2022.

I onda bi oni u EU, prije EU trebaju sve spomenike takve srušit ako misle ući u EU i to će bit jedan od zahtjeva Hrvatske inaće nema u EU.

VL
FI
Fisherman73
17:26 02.09.2022.

A da ga nekako kloniraju, i sve druge ,pa imt 533,dvije klupe u prikolicu i u osvajanje Kosova...idioti,hoće im više dosaditi

VL
Avatar Tombstone
Tombstone
18:01 02.09.2022.

Pa kaj onda??? Neka rehabilitiraju I pop djujica, kaj nas briga

VL
MA
maliplenk
18:09 02.09.2022.

Kao da je ikoga i briga. Da mi rehabilitiramo i Antu, kao da nam itko išta i može. Samo za razliku od njih, kod nas postoje ljudi koji razlikuju dobro i loše.

VL
BE
Berlioz
19:14 03.09.2022.

Kako Klasić pokušava rehabilitirati svoje komuniste, potaknuti nad da zaboravimo na njihove zločine, nasilje, diktaturu. Vjerojatno Špiljak sponzorira ta "istraživanja i znanstveni rad".

VL
DU
Deleted user
23:43 03.09.2022.

Zasto ne moze proci ovaj komentar , molim objasnjenje! Zelio sam odgovoriti avataru "Dana Dana"

VL
BU
Budni
17:59 03.09.2022.

Pet generacija će biti još više siromašne,ako se zarate sa Kosovom.A da ratna odšteta još uvijek visi u zraku,zbog drugara pupu-plenković

VL
Avatar Manolique
Manolique
19:08 02.09.2022.

A kad mi rehabilitiramo Sanadera i Vidoševića onda svi skaču na zadnje noge.

VL
LU
luminax
13:40 03.09.2022.

Ko su Laza , Jovan i Sava sa ove spomen table iz Splita ?

VL
CR
Croatiadobola
20:34 02.09.2022.

To je njihov problem i sramota.

VL
DA
Danu75
17:49 02.09.2022.

Tugo moja od naših povjesničara ! Za njih i sve koji ne znaju , nažalost još prije 1948 četnici su rehabilitirani i izjednačeni sa npr. Domobranima . Možemo se čuditi koliko hoćemo , na žalost tako je kako je ,, prešli su 1943 u partizane i na kraju rata izašli kao pobjednici ( ovisi kako ko gleda na to , da ne bude komentara )

VL
DR
DrJok
19:12 02.09.2022.

stvar je vise nego jednostavna. nije imao propisno sudjenje. propust u postupku obara presudu, pa makar bio serijski ubica koga su sve kamere snimile. takvi propusti se desavaju i danas i svuda, pa i u zemljama eu, pa i u hr, a moze se misliti kakva su sudjenja bila 1946.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.