Hrvatski povjesničar o rehabilitaciji zloglasnog četničkog vođe: Taj čin svjedoči o kojem je ludilu ovdje riječ
Situacija na tom planu onoliko je bezizlazna koliko je i bezizlazno građansko obrazovanje na Balkanu, ali i u Europi. Revizionizam je sastavni dio nacionalizma i on je ključan pri uspostavi autoritarne vlasti
Komentari 76
Rehabilitirali su sve svoje zlocince, od Apisa, Gavrila Principa, kompletne chetnicije kojoj i aktualni Pomfritije pjeva i drzi Drazine slike na komodi...pa pogledajte sto je govorio prije par dana u Herceg Novom....Mordor
pa ako je draža rehabilitiran,čemu onda čuđenje zbog kalabića? to je kod njh normalno...nažalost
Neka oni u svom pašaluku veličaju i hanibala ako žele, ali neka plate ratnu odštetu zbog agresije 1990ih
Zato ćemo kao narod nestati. Jer dopuštamo da nam poviest pišu oni koji pljuju po Hrvatskim herojima. Znači u NDH nije bilo vojnika i časnika i ljudi koji nisu činili zločine nego su se borili protiv čet*ka i boljševika a za Hrvatski narod i državu. Njihovi grobovi su prekopani a ime im treba zaboraviti. I to je kao u redu? E pa nije niti će ikada biti.
Da li je OK rehabilitacija Stepinca? Pa već sama činjenica da ga je h_avelich htio 2 puta likvidirati dovoljno govori. Odbio je pokrštavati pra: avo_slavce i odbrusio je h_avelichu da su oni već kršteni. Usred rata je pred katedralom velikom skupu okupljenih građana u propovjedi govorio protiv hru_staša i h_avelicha (tad ga je htio upokojiti drugi put). Pomogao je (on, kaptol) u zbrinjavanju djece s kozare. Šugos:_flavenska vlast ga je otrovala u kućnom pritvoru u Krašiću... Dovoljno za ovaj komentar, ali ima još. I da, trebalo je odavno rehabilitirati Stepinca.
Ovi naši higijeničari stalno u HR pronalaze nove u.....e i stalno žale za onom državom gdje su glavni bili ovi koji su rehabilitirli sve svoje značajnije zločince. Ludilo
Kolk se meni čini Kalabić uopće ni suđen pa je zato "formalno-pravno" rehabilitiran !
I onda bi oni u EU, prije EU trebaju sve spomenike takve srušit ako misle ući u EU i to će bit jedan od zahtjeva Hrvatske inaće nema u EU.
A da ga nekako kloniraju, i sve druge ,pa imt 533,dvije klupe u prikolicu i u osvajanje Kosova...idioti,hoće im više dosaditi
Pa kaj onda??? Neka rehabilitiraju I pop djujica, kaj nas briga
Kao da je ikoga i briga. Da mi rehabilitiramo i Antu, kao da nam itko išta i može. Samo za razliku od njih, kod nas postoje ljudi koji razlikuju dobro i loše.
Kako Klasić pokušava rehabilitirati svoje komuniste, potaknuti nad da zaboravimo na njihove zločine, nasilje, diktaturu. Vjerojatno Špiljak sponzorira ta "istraživanja i znanstveni rad".
Zasto ne moze proci ovaj komentar , molim objasnjenje! Zelio sam odgovoriti avataru "Dana Dana"
Pet generacija će biti još više siromašne,ako se zarate sa Kosovom.A da ratna odšteta još uvijek visi u zraku,zbog drugara pupu-plenković
A kad mi rehabilitiramo Sanadera i Vidoševića onda svi skaču na zadnje noge.
Ko su Laza , Jovan i Sava sa ove spomen table iz Splita ?
To je njihov problem i sramota.
Tugo moja od naših povjesničara ! Za njih i sve koji ne znaju , nažalost još prije 1948 četnici su rehabilitirani i izjednačeni sa npr. Domobranima . Možemo se čuditi koliko hoćemo , na žalost tako je kako je ,, prešli su 1943 u partizane i na kraju rata izašli kao pobjednici ( ovisi kako ko gleda na to , da ne bude komentara )
stvar je vise nego jednostavna. nije imao propisno sudjenje. propust u postupku obara presudu, pa makar bio serijski ubica koga su sve kamere snimile. takvi propusti se desavaju i danas i svuda, pa i u zemljama eu, pa i u hr, a moze se misliti kakva su sudjenja bila 1946.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
srbijanski partizani i četnici su skupa bižali 1995e...na traktorima!!