Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 158
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Hrvati protiv megafarmi pilića i gigafarmi AI-a – 'jer tu će netko zaradit!'

Nekome smeta što su Podravka i Bosqar od Fortenove preuzeli PIK-ove umjesto da budu sretni što se nakon pada Todorića ponovno formira kritična masa hrvatskih tvrtki koje mogu podignuti hrvatsku prehrambenu proizvodnju bez koje nema nacionalne sigurnosti.

Komentari 22

LO
Lojzek1967
09:32 07.05.2026.

Pa na onim prosvjedima protiv peradarskih farmi, najmanje je bilo lokalnih ljudi, većinu su činili oni kojim sva zemlja koju posjeduju je ona pod zamazanim noktima. Što tu ima raditi ona spodoba Višnjićka koja živi u Londonu...papali bi piletinu s roštilja, a smrde vam farme....ti ljudi bi se ..... a da im ne uđe

VL
PE
Pentagon
10:02 07.05.2026.

Nije meni što ja nemam nego otkud njemu!

VL
EJ
ejStef
09:19 07.05.2026.

Bilo je samo pitanje vremena da se krene i na datacentre, nije to moglo proći bez hrpe glasova protiv. Čak tu očito nije problem u zelenima ili nekim drugim aktivistima, opet je najveći problem da će drugi zaraditi velike novce i to na nama. A to što će uložiti milijarde, to nema veze... Zato je bilo kakav projekt odmah osuđen na propast u Hrvatskoj, osim projekt povećavanja poreza i ostalih davanja, te projekt zapošljavanja u javnim strukturama. Trenutno je najaktualniji projekt u Hrvatskoj istaknut na zadnjim sindikalno aktivističkim prosvjedima - uzmimo više novaca privatnicima... Tako da bilo koji veći projekt koji bi se trebao realizirati u Hrvatskoj slobodno proglasimo SF projektom, u skladu sa šansama da se isti ostvari.

VL
Avatar Next Level
Next Level
09:12 07.05.2026.

Ja da sam Plenki ja bi dao ostavku, delal nekaj svoje a vi se svi lagano slikajte i sami si nađite dalje investicije, lovu za plaće i poticaje....Ovo je postalo nemoguće, što god se hoće izgraditi i zaposliti odmah napad i prosvjedi i stopiranje svake investicije...Uzel bi kofere i adio balkanci!

VL
AN
Antonio1952
09:04 07.05.2026.

Hrvati u velikom broju jos razmisljaju boljsevicki. Kapitalista je neprijatelj, samo znaju oporezivat i dijelit tudje.

VL
LL
lijepa_li si
09:50 07.05.2026.

mentalni samoupravljači i danas stvaraju ,,mišljenje građana,, a hrvati jesu povodljivi i pomodni.

VL
ME
MehutoGonzales
08:59 07.05.2026.

Bravo gospon Hrstić!

VL
PO
Polarus
09:15 07.05.2026.

Jedan od rijetkih stvari di se slažem sa Hrstićem... koja patetika kod ekipe... cmizdrili i prosvjedovali kada su im zatvarali željezaru i rafineriju (ekološke firmice :) )... a sada se odjednom kao boje pilećeg dre*eca... ali bi svi zato zarađivali bar 2.200 eura i sjedili u kancelarijama... članove eko udruga sa rinčicama i tetovažama po čitavom tijelu ne želim komentirati... oni su i onako protiv svega... daj neku travulju da žvakulje i neki šatorčić... i tako mogu do kraja života...

VL
Avatar Antifaṧist
Antifaṧist
08:25 07.05.2026.

Ništa novoga. Uvijek bilo i nažalost bit će.

VL
CO
CommonSense
10:33 07.05.2026.

Dio onih koji se bune, bune se jer se nisu uklopili u matematiku investicije.

VL
Avatar Bob_Rock_
Bob_Rock_
09:30 07.05.2026.

Hrstić je "ubio" argumentima.

VL
TH
than
11:07 07.05.2026.

Ako netko misli da su samo Hrvati takvi, taj se nije maknuo dalje od svoga sela. Doduse, ni ja ne znam zasto su protiv farme pilica. Ni za AI centar mi nije najjasnije buduci da nisu ni svjesni koji ce sve problemi nastati iz toga. Dovoljno je otici u drzave koje su zabranile nove AI centre i pitati ih zasto. No, nekako mislim da ce prije izgraditi farmu pilica nego AI centar. Pogotovo u neko dogledno vrijeme, tako da se ljudi ni ne moraju brinuti, jer u HR uvijek nedostaje *jos* jedan papir. Koliko li tu tek papira treba.

VL
GA
Galapa
09:02 07.05.2026.

Datacentar je itekako upitan. Naš energetski sustav i ovako vozi na rubu raspada, ne znam kako dodati 20 - 40% više opterećenja. I onda spominju da će se napajati iz obnovljivaca. Pa ne rade obnovljivci onda kada im mi naredimo! Jedino pravo rješenje bilo bi izgraditi nuklearku, ali obzirom da ju nitko ne želi kraj sebe i da bi gradnja trajala 15 godina, ne znam... Taj datacentar je neko veliko pranje love, još ne znam kako ali akteri valjda znaju..

VL
LE
Levanto
09:48 07.05.2026.

Ljudi, mi smo msla zemlja, a i nas je malo. Podržavam svaki prosvjed kojim se ograničava mogućnost mega farmi, tih AI centara i svega što devastira. Evo od ŠIB do ST kad gledate s mora gadljivo je viditi te puste vjetrenjače. Crvena svitla svugdi. To je za plakanje ča su napravili od brda. Sve obiljeno, izbužano, te cesta, te vodovod, pa plin. Prokleti bageri i ko ga je izumija.

VL
CB
cro.bos.
10:34 07.05.2026.

Mega farme ubijaju domaće seljake i time potiču iseljavanje!

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.