Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 28
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Rezultati uprava
Povratak na članak

HNS-ovi direktori bolje poslovali od SDP-ovih

Analiza – Tvrtke iz kvote SDP-a u prvih devet mjeseci 2012. godine napravile su 187 milijuna kuna minusa, dok je u onima iz kvote HNS-a minus iznosio 126 milijuna kuna.

Komentari 36

FI
fico1
19:27 21.01.2013.

Minus u četiri tvrtke koje su vodili do rujna iznosi 126 milijuna kuna. Za to je odgovoran HEP koji ima 203 milijuna kuna gubitka. U eri HDZ-ovih uprava ove četiri tvrtke ostvarile su gotovo pola milijarde kuna zarade za državu. Zamisli da Hdz nije krao koliko bi to bilo + zamisli daje Hdz digo cijene kao ova bagra?

VL
JO
jošnasima
18:44 21.01.2013.

Što su nam ovi napravili za samo godinu dana, to Sanader ne bi pokrao za deset godina. Uzmite za primjer Koračavića koji je na čelu HEP.a. Taj je upropastio sve gdje je bio bilo kakav šef.Ja bih ga postavio na čelo Sabora, možda uspije sve njih upropastiti, pa će Hrvatska puno uštedjeti.

VL
Avatar TAJSAM
TAJSAM
16:38 21.01.2013.

Prije izbora sam mislio da če biti manje krađe i minusa u Državnim poduzečima ali sam iznenađen da ih je više lopova nego što ih je bilo u HDZ-u. Svako poduzeče kao Hrvatske vode,Hrvatske šume , HEP i mnogi drugi u minusima više nego ikad iako su smijenili sve iz HDZ-a. Neznam ali je zaista više nego čudno pa sam siguran da če i svi ovi direktori za neko vrijeme praviti društvo svom prijatelju iz HDZ-a Ivi. Pozdrav dobrim ljudima

VL
FI
fico1
19:43 21.01.2013.

HŽ ima rezultat od 268 milijuna kuna gubitka. Rene Valčić u godinu dana dokazao je da se uvijek može gore: točnije rezultat mu je tri puta gori nego HDZ-ovoj upravi. Umjesto restrukturiranja povećao je izdatke za zaposlene za 20 milijuna. Ovoje katastrofa.. Tolika poskupljenja a oni u tolikom minusu..

VL
KO
komentatorv2
16:02 21.01.2013.

Mmelcic kaj si ti uvjeren da ce ostojic biti novi gradonacelnik? Ja i ne tolko.

VL
SJ
svakog jutra oko podne u 18:00
16:46 21.01.2013.

- Nas zanima koji su više ukrali

VL
Avatar Khuen-Héderváry
Khuen-Héderváry
14:19 21.01.2013.

Kakav uspjeh, HNS-ovci su napravili malo manje gubitke od SDP-ovaca. Valjda bih zato trebao glasati za Kukuriku koaliciju i prijatelje na nadolazečim loklanim izborima. Za jedno deset, dvadeset godina možda čak uspiju poslovanje dovesti na nulu.

VL
Avatar WindFucker
WindFucker
14:23 21.01.2013.

Nekad smo se hvalili štednjom, pa ulaganjima, a danas smo sretni ako je netko drugi više zadužen od nas...

VL
SE
sestrićna
14:24 21.01.2013.

teško se pdlučit koji su bolji-

VL
ST
stefj
14:42 21.01.2013.

Hm, super, natječu se tko će imati manji minus. Kako god okrenemo, minus je minus... A najbolji rezultat ostvarile tvrtke gdje su ostali HDZ-ovi kadrovi, što svakako nije dobro, pa je hitno trebalo smijeniti i taj ostatak. Svašta. Novinari bi uz ove podatke trebali navesti i koliko je povečano zaduženje, koliko mi se čini, tu je najgori gubitaš HEP, koji se uz enormni gubitak dodatno puno zadužio. Toliki gubitak, a odobrili mu povećanje cijena 30%. Ha, što znači poslušan i podoban kadar. Eh, jedan takav napravi više štete državi nego Sanader i svi jataci zajedno. A ova vlada je namjestila tisuće takvih...

VL
OB
-obrisani-
14:44 21.01.2013.

NEmojte ovako razdvajat ljude , recite lijepo - kokosari nam napravise minus od 313 milioncica , maa nema veze bit ce bolje ...

VL
Avatar SMRT BOLJŠEVIZMU
SMRT BOLJŠEVIZMU
14:51 21.01.2013.

imam osjećaj da kada bi struja poskupjela 999%....da bi ovi i dalje bili u minusu ma jednostavno ta politička bagra pere lovu na uvijek isti način i samo prepisuju bilance iz prethodne godine jer kada bi napravili neki pomak nana bolje, jednostavno ih hvata strah što će biti sa njima iduće godine i koliko će se moći tada mmaznuti....i zato im je, toj bagri bez znanja i pameti, bolje nstaviti istim slonovskim stazama....bolje za njih, jer ionako za ništa neće odgovarati veća je šteta i skandal ako ogrebu audija, već ako unište stotine miliona bilo čega !

VL
RT
Rollo Tomasi
14:54 21.01.2013.

Da mi se ne plače na pročitani članak, bome bi mislio da je ovo dobar vic.

VL
Avatar mmelcic
mmelcic
14:56 21.01.2013.

Zaboravljen je uvjerljivo najgori direktor u RH, a to je Ivo Čović, predsjednik Uprave Zagrebačkog holdinga. On je bio i najgori direktor HEP u vrijeme Ivice Račana. Ovdje greškom nije ubrojen u kvotu SDP? Valjda se radi o posebnoj kvoti Zorana Milanovića osobno? Predlažem dr Rajku Ostojiću da ne čeka s izborom za graonačelnika za svoj "clean start" nego da počisti Čovića iz Holdinga odmah. Najbolje i iz Zagreba.

VL
RT
Rollo Tomasi
14:56 21.01.2013.

tomash U krivu si. Naš sustav funkcionira tako da stranka na vlasti financijski podupire i pomaže u ostvarivanju projekata samo u "svojim" županijama i općinama. Jadno, zar ne?

VL
BZ
Branko Zajec
15:09 21.01.2013.

Svi koji nisu zlonamjerni, koji drže do istine, složit će se sa mojom tvrdnjom, da HŽ je u enormnim gubicima od stvaranja države Hrvatske ! Zato ovo današnje pisanje o lošem vođenju tvrtke je deplasirano.

VL
OB
-obrisani-
16:06 21.01.2013.

HDZ-ovac se otkrije prije ili poslije. Iako Stefj tvrdi da nema veze sa zločinačkom strankom, iz njega progovara odanost partiji koja nas je u potpunosti upropastila. Stefj: "Eh, jedan takav napravi više štete državi nego Sanader i svi jataci zajedno.o. A ova vlada je namjestila tisuće takvih... " --- 21.01.2013. u 14:42h stefj je napisao/la: Hm, super, natječu se tko će imati manji minus. Kako god okrenemo, minus je minus... A najbolji rezultat ostvarile tvrtke gdje su ostali HDZ-ovi kadrovi, što svakako nije dobro, pa je hitno trebalo smijeniti i taj ostatak. Svašta. Novinari bi uz ove podatke trebali navesti i koliko je povečano zaduženje, koliko mi se čini, tu je najgori gubitaš HEP, koji se uz enormni gubitak dodatno puno zadužio. Toliki gubitak, a odobrili mu povećanje cijena 30%. Ha, što znači poslušan i podoban kadar. Eh, jedan takav napravi više štete državi nego Sanader i svi jataci zajedno. A ova vlada je namjestila tisuće takvih...

VL
BL
BO-LI
16:11 21.01.2013.

A te minuse u poslovanju drzavnih poduzeca su na svojim privatnim racunima preinacili u plus

VL
Avatar SMRT BOLJŠEVIZMU
SMRT BOLJŠEVIZMU
14:21 21.01.2013.

ma baš su uspješni....naime, očekivao sam da će svaki ponaosob uništiti bar po milijardu bucks....ali eto, samo stotine miliona

VL
BA
Balonk0
16:27 21.01.2013.

ahahahha kakvi panjevi. propadamo do dna... tko ce otplatiti sve te dugove koji se gomilaju na kredit? svakim danom tonemo, oni ce sebe osigurati a bogci ce raditi za saku kikirikija

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.