Hitno podignute snage NATO-a: Ruski vojni zrakoplov upao u zračni prostor države članice
"Ruski obrazac se ne mijenja. NATO funkcionira. Naše nebo se nadgleda, štiti i brani u svakom trenutku", naveo je estonski premijer Kristen Michal
Komentari 10
Ovi svaki čas upadaju, a ovi se svaki čas dižu u zrak, ali kad se vrate i jedni i drugi moraju opet tražit parking.
Važno je da je imao dovoljno goriva da se mogao vratiti natrag.
estonci nemaju avijaciju. točka. da će talijani pucati na ruse i riskirati da ih ovi sruše, nisam siguran. nečija mama u italiji je jača od estonskog ministra. a majčine suze ili djetetove skidaju ministre, premijere. zato, estonci, prestanite skvičati, ako ste susjedi velesile ponašajte se kako dolikuje malom iskompleksiranom narodu, šutite, ne remetite mir medvjeda. rusi su od vas seljaka napravili malo civiliziranije ljude, 45-e ste bili jad i bijeda, rusi vam dali teritorij 2 puta veći nego ste ikad imali. inače nemate nikakav dokaz da su rusi uletjeli u nešto što se zove vaš zračni prostor. ta famozna zona identifikacije nije nešto gdje drugi ne smiju letjeti.
Problem: Prošle godine u travnju su Estonci radi jednog otočića proširili svoje teritorijalne vode i zračni prostor toliko da je Rujama sada jako teško provući svoje brodove ili zrakoplove, a da ne naruše novokomponirane granice (ili da povrijede finske).
Bla, bla, bla, ruši ga, šta digli zrakoplove.
Rusi gube rat u Ukrajini, pa nastoje skrenuti pozornost s te činjenice ovakvim provokacijama.
Prvo pucaj, onda pitaj tko ide.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
"Zrakoplovi NATO-a, točnije jedinice talijanskog ratnog zrakoplovstva, poletjeli su kako bi odbili rusku letjelicu" - glupost, što su oni točno odbili ako se ruski zrakoplov zadržao 1 minutu u estonskom zračnom prostoru. Polijetanje je bilo s najmanje pol sata zakašnjenja.