HDZ Milanoviću ne vjeruje, ali će ga podržati ako otkaže Sporazum o arbitraži
U Sloveniji misle da se Hrvati neće usuditi. Na Milanoviću je da ih razuvjeri, a ujedno i skine sramotu s Račana zbog sporazuma Račan – Drnovšek iz 2001.
Komentari 33
Cemu ta halabuka???.....naravno da ce Hrvatska izaci iz arbitraze! Sve ostalo je nepotrebno laprdanje!Janezi su zabili autogol I to ce se iskoristiti.
Znao sam da su Slovenci pokvareni, ali sam mislio da su puno pametniji mudriji nego sto se ispostavilo. Pokazalo se da su pravi paceri. Just too bad. Nista od izlaza u medjunarodne vode.
Tko mu može vejrovati kad je sve slagao?
Davore, šta misliš da li SDP-e vjeruje vasi i tomi?
Ako se ne izađe iz arbitraže ,Hrvatska će imati osijećaj gubitnika . ,možda i zato što je arbitraža bila rezultat ucijene.Neke političke ličnosti ostle bi viječni ,negativci.Prijatelj Janez mi je rekao, Hrvati i Slovenci smo bili stoljećima ,,skupa,,i zato u tim ,,podijelama,, imamo toliko problema. Najbolje bi bilo tražiti riješenje da se države udruže. Jezik bi mogao biti ,,kajkavski,, uz ravnopravnu upotrebu ikavice, što bi vas odvojilo od ostalih država iz bivše države.Na drugim područjima nebi smijelo biti veliki problema,skupa bi to bila lijepa država.Nisam mu na to još ništa odgovorio.
pa hdz nas je i uvalio u arbitražu, i garavi je glasao za, sada hdz kao štiti nacionalne interese, a tko je ukinuo zerp, sječate se, zna se
Naravno da će podržati kad je to njihovo maslo, naime HDZ ekipa na čelu s Jadrankom Kosor ne samo da nas uvaljala da se cvrčimo - nego se i medijski isproducirali sve u 16 na ime ledolomstva, inovativnosti i dr. Tko meni ne vjeruje, tražilice su veća zlopamtila - Jadranka Kosor u kardinal crvenoj haljini puna sebe se šeće s Pahorom po srednjovjekovnim dvorcima, a danas sasvim drugo"pojući" Jandroković je otpravio ak. Rudolfa iz ureda, kao šmrkavca iz vrtića. Koji ga htio upozoriti na pogibelji te i takve arbitraže... Jasno kao dan da na svaki način pokušavaju se odmaknuti od tog smrada kojeg su 2009. sami ... da ne napišem što. Podržali bi i crnog vraga, a kamoli ne Milanovića!
Ni Milanović ni Račan nisu bili državnici , samo slučajni pozeri, na našu žalost, jedini državnik je bio F.Tuđman a Sanader pravi hoštapler i lopov, valjda je vrijeme da opet dobijemo državnika koji neće prodavati i kaljati svoju zemlju .
tko još vjeruje Vladi?
Koliko mi je znano, od ugovora ne može se odustati, jer je bio uvjet u drugom ugovoru. Može se nepoštivati ali to znači nepoštivanje 2 međunarodnih ugovora, od tih jedan vezan na referendum i volju jednog naroda. Ugovor pruža variante ako se desi, što se desilo. Ima plan b i c. Ako se mjenja sve arbitre, to je prazna stranica. Nov početak. Bez kontaminacije. Tko želi iz arbitražnog sporazuma iracionalno i emocionalno, taj nije ni ušao čistih svrha. Ušao je samo zbog interesa da prevesla drugu stranu. No, koji više poslova da Njemcima, Francuzima, Amerima taj če pobjediti. A za koju cjenu? Ovo je bez veze. Arbitražni sporazum je pravedan put, jer svaka stran obavezno ga mora poštivati. Ako bi slovenski arbitar govorio, kako Sloveniji ide loše, Hrvatska ne bi objavila tih snimka a i arbitražni sporazum bi bila velika obaveza Slovenije. Budimo realni. Arbitražni sporazum je ruleta. Možeš pobjediti ili izgubiti ali si podpisao, da češ poštivati rezultat. Obaveza je riječ koju se moramo još naučiti. I Slovenci in Hrvati. I Zlovenci i Kroatanci.
Koga boli k... kome HDZ vjeruje?
Ko mu još vjeruje ???
Tko je čitao transkripte slovenskih pregovarača mogao je, crno na bijelo, saznati koliko su sudci koji su navodno dodijelili sve što je Slovenija tražila bili impresionirani sporazumom Račan-Drnovšek kojeg, usput budi rečeno, Slovenci i dan danas smatraju pravno valjanim. Arbitražni sporazum koji je Kosorica kasnije potpisala je naravno katastrofa, no u kontekstu slamanja slovenske blokade nemoguće je zamisliti drugačije rješenje. Nitko u Bruxellesu ne bi ni trepnuo da je bilo drugačije te bi Hrvatska i dan danas bila pred EU-om. Glavni krivac za sve to je pokojni Račan koji je sa svojim pripravnikom na mjestu tadašnjeg ministra vanjskih poslova Piculom, i uz svesrdno odobravanje tadašnjeg predsjednika Mesića, Slovencima dao sve što su tražili. Sporazum kasnije nije prošao u Saboru no Slovencima je odaslan signal da u Zagrebu ima diletanata kojima je pravično razgraničenje zadnja rupa na svirali. Na svu sreću Slovenci su sada prljavim igrama u režiji svog političkog vrha pokazali se i dokazali kao zadnje balkanske varalice i lažovi koje su u korumpiranju Haškog suda uhvatili spuštenih gaća. Na našim je političarima da iskoriste sad ovaj poklon i da Hrvatsku izvuku iz ovoga. I stoga je potreban konsenzus oko izlaska iz arbitražnog sporazuma svih političkih stranaka. Karamarkova je podrška zato dobra vijest. Za nadati je tek da će se i Milanović konačno pokazati kao državnik i da će konačno Hrvatska stvari postaviti na svoje mjesto.
Čudan naslov,ako HDZe ne vjeruje Hrvatima koji glasaju za lijeve opcije,kako očekivati od nas da vjerujemo Rvatima koji glasaju za desne opcije? I zašto onda svi političari i lijevi i desni pričaju o pomirbi?
Dobro su političari to zakuhali. Kosor je pristala na arbitražu, no tu je kriv i Sanader koji je prije rekao da pod svaku cijenu moramo ući u EU, pa se Jadranka toga držala i nakon što je strpala Sanadera u zatvor. A da ne pričamo da je najgori od svih Oli Rehn koji se preko ovog spora išao dokazivati da pobere što bolju poziciju u EU. Da li se itko sjeća da je Sanader s Drnovšekom dogovorio sud u Hamburgu i onda odjednom, ničim izazvan uleće taj Europeac i govori sad ću ja to rješiti?... Ne zaboravimo i sporazum Račan-Drnovšek koji je i najgora stvar u ovom sporu, jer se uvijek provlači u svim opcijama, a ako se i ukine arbitraža i Slovenci pristanu na međunarodni sud, taj sporazum će Hrvatskoj biti ogroman uteg oko vrata... Sve dođe na naplatu, pa se političari izvlače na svakojake načine... Baš me zanima kako će se izvlačiti kada na naplatu dođu milijarde i milijarde obveznica koje je izdavala ova vlada na rok od 5 i 10 godina. Možda se neće niti primijetiti jer ćemo bankrotirati prije...
Iako sam odmah smatrala da se arbitražni sporazum treba raskinuti, dopala su mi se trezvena razmišljana u Barometar.hr. Jer, što nakon raskida?
Hahaha milanovicu hdz ne vijeruje...pa milanovicu..vise nitko ne vijeruje...pa cak ni vlastita supruga...pitajte je..pa cete vidjeti
Gospodine Ivanković jel ovaj naš premijer Milanovič ili Miloševič ja vam nisam odavde pa neznam kako se preziva permijer Hrvatske?
A pobogu tko mu jos vjeruje osim partijskih drugova. GDAJ JE PLAN 21zbog kojeg je dobio izbore.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Cijeli "postupak" arbitraže toliko je komprtomitiran da je odluka o zvaničnom "napuštanju arbitraže i prebacivanje spora na Međunarodni sud za prava mora, jedino moguće rješenje.!Sve ostalo graničilo bi s maloumljem i s (vele)izdajom!