Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Prodaja grobnih mjesta
Povratak na članak

Grobnicu, ali i kosti svojih pokojnih rođaka mijenjaju za automobil

Građani stave kosti u jedan grob pa plaćaju samo jednu grobnu naknadu

Komentari 29

Avatar XPBAT XPBOJ€ XOPBAT
XPBAT XPBOJ€ XOPBAT
23:02 18.08.2015.

Kupite grobnicu u Zagrebu od Gradskih groblja ali niste vlasnik jer vas izbace van iz grobnice ako nitko ne plaća godišnju naknadu za održavanje groba/grobnice i ponovno prodaju nekom drugom. Pa kako da im plaćam kad sam mrtav!!! A nedaju ni da se plaća putem trajnog naloga baš iz navedenog razloga. Tako da ako nemate nasljednika ili imate ali ne plaćaju naknadu bolje novce koje mislite dati za grobnicu potrošite na sebe dok ste živi.

VL
DU
Deleted user
22:19 18.08.2015.

propisi o korištenju I grobne naknade jak su motiv,a ako ne platite uprava groblja preuzme grob,preuredi I ovisno o "položaju"preproda I po 50000eura.......ogromni extra profit sa često privatnom koristi...........mutljavina o kojoj se šuti I štrmlja.....

VL
DU
Deleted user
21:16 18.08.2015.

Vise ni u grobu nismo svoji na svome,,,a da ne pricam izvan okvira groba........

VL
Avatar ucjena
ucjena
22:14 18.08.2015.

pa nikakvo cudo, ni umrijet ne smijes, jer ti djeca ostaju bez icega ako ne mogu platiti grobljanske, bezobrazne naknade! sta se uopce prave spomenici, kome? koga je u drugoj generaciji briga, livada trava ploca, na zemlji!

VL
IV
Ivanveliki
23:00 18.08.2015.

znaci kad kupis grobno mjesto, zemlja ispod spomenika (sto je zapravo grob) nije tvoja..

VL
MI
miso
21:42 18.08.2015.

To je nama naša borba dala, ... Ne borimo se dovoljno za žive, posao, kruh (sve su nam uzeli),... pa i mrtvi sada to osjećaju. Sve je otišlo nakaradno!

VL
Avatar EU MOJCA
EU MOJCA
21:32 18.08.2015.

to je još uvijek bolje od prodavanja dijelova vlastita tijela..bubrezi su jedno vrijeme bili u modi ----

VL
DU
Deleted user
07:11 19.08.2015.

Ne vidim u tome ništa sporno i nemoralno. Milioni i milioni ljudi umrli su prije nas i naših predaka i gdje su im kosti? Čak su i faraone koji su bili u vječnim grobnicama pokrali. Čovjek živi dok postoji netko tko ga je poznavao i sjeća ga se živog. Nakon toga ni grob ni grobno mjesto više nemaju razloga postojati. I zašto se piše o ovom malom gradiću kada se u velikim gradovima grobna mjesta masno prodaju.

VL
LA
LANA555
21:29 18.08.2015.

Koje proklestvo.Kako jadno i prestrasno i zalosno.

VL
DU
Deleted user
04:31 19.08.2015.

Netocno. U drugim zemljama je ista prica. Zahlen bitte. Ako se ne placa, gubi se pravo. Druge grobne price (tek tako, jer izgleda da mnoge iznenadi da smrt nije bas neka fora). U New Yorku te, ako nemas rodaka, spraserase u masovni grob na otocicu. U stvari, pretezno te prvo rascopaju i prodaju organe. Zacudujuce, cak i jako bolesni ljudi su im dobra zarada. Kad je poznati pisac Alastair Cook umro prije par godina od malog miliona bolesti, razbili su jedan takav lanac u New Jerseyu. Ispostavilo se da su cak i na njegovim organima napravili promet od oko $40 000. Cudno, ali tako su izvijestili. Stio se tice nasih groblja, da, puno se muti i fusa, i nije dovoljno kontrole. Ali, cesto cete cuti bas iz usta toga koji ce vas oplindrati kad ste najmeksi ovo ili ono protiv drzave i zakona, dok vam hladno uzima novac. Bilo bi ih dobro staviti u red, ali, posto bogati nemaju problema s time, tesko da ce se pravu zakoni ikad donijeti i primijeniti. Gurajte dalje, i svi znamo da nas nikakva nagrada ne ceka. Usput, kod Amera su sad neki poceli s ukopima u more. Izaberu neki dublji usjek u morskom dnu, kao Astoria Canyon u Oregonu, i, po mafijaskom receptu, s teretom, bace tijelo u more, uz nekakvu ceremoniju, za par somova dolara. Jasno, vreca mora biti bioloski razgradljiva. Za krepati, bukvalno. I onda, kakti, kad su uz potok koji vodi u rijeku koja vodi u more, "osjecaju vezu". U istom dijelu mora koji je trenutno napucen otpadom iz japanskog tsunamija. Nadam se da vas je sve ovo skupa u svojoj grotesknosti navelo da barem slegnete ramenima, udahnete, i nastavite dalje...zivjeti

VL
PA
partizancina
00:19 19.08.2015.

Narod u duhovnom potonucu.......toga nigdje na svijetu nema.

VL
BO
borisvuk
23:22 18.08.2015.

aha

VL
Avatar Ante-Portas
Ante-Portas
05:57 19.08.2015.

kad umrem bili me đon što će s mojim lešom uraditi. Trunuo u grobnici ili negdje drugdje, bit ce mi svejedno.

VL
DU
Deleted user
05:02 19.08.2015.

I dodatak po tom pitanju "to samo kod nas jer propadamo". Da nema love za obicne ljude,nema. Da su mucke i mafije po grobljima, jesu. Da nitko bas i ne zna tocno sto bi se moralo poduzeti da se toe to popravi, a osjecaji ljudi postuju, i to je cinjenica. Jer svi bi htjeli da se postuje grob, a svi bi htjeli da nadu mjesto kad im treba. Bukvalno sami sebi kopamo grob, jer trziste na kojem se isplati izbacivati nekoga da bi se prodali novom naivcu postoji, i mi ga sami stvaramo. Sto bi rekli o savrsenosti zemlje u kojoj se ovi desi: Vlasniku pogrebne firme se nije dalo trositi novce, pa bi rastuzenoj obitelji naplatio punu uslugu, odglumio da je sve obavljeno, a tijelo samo bacio u neko jezero. Nakon vise godina su ljudi nabasali na jedno, i ispostavilo se da ih je bilo nekoliko stotina. U bajnoj SAD, oko 2005-te. U jednoj od juznih drzava, gdje su ljudi kakti vise religiozni i obracaju vise paznje na tradicije. I nitko nije rekao "bu drzava propala, Bara". Ili "pa to nije pravna drzava" (usput, da li itko i zna vise sto to u stvari treba znaciti). Ako znate kako ovo rijesiti, naprijed. Nitko jos nije, i zmuklerima po grobljima sve cvate, svagdje

VL
BO
borisvuk
23:21 18.08.2015.

aha

VL
Avatar nekakav
nekakav
08:30 19.08.2015.

kad su već tako jeftino (čekali da najmiliji odapnu) došli do stanova i kuća, na isti način se treba riješiti i obveza (tko će plaćati te silne grobne naknade!). ništa čudnog. ali lijepa pouka starcima koji čuvaju stanove i kućeće svojim unucima, koji ih se sjete samo onda kad je u opasnosti 'njihovo nasljedstvo'. u razvijenim zemljama starci znaju što ih čeka, pa te stanove koje su za života zaradili i otplatili, lijepo prodaju i za taj novac odu na ljetovanje, i omoguće su udoban smještaj u staračkom domu. a njihova djeca nemaju nikakve iluzije da će naslijediti nešto i osigurati si udoban život, bez da sami si zarade to. inače, grobno mjesto nije pravo vlasništvo. nego imate neka prava na taj pac samo dok plaćate naknadu i uređuje grob, grobnicu. 10 god nakon što niste platili, gubite mjesto, grobnicu, i uprava groblja radi s tim što želi. još jednom, vi niste vlasnik zemljišta gdje vam je grobnica najmilijih.

VL
Avatar Plan B
Plan B
08:40 20.08.2015.

Nenormalno‼️‼️‼️‼️

VL
Avatar Highkm
Highkm
21:34 18.08.2015.

Ovakve sahranse bi trebalo zabraniti. Kad bi svi na svjetu na kraju imali ovakve grobnice, cjela Zemaljska kugla bi nakon jednog vremena postala groblje. U Japanu je to rjeseno odavno. Osobe se kremiraju i stave u ljepi cilindar koji se moze ostaviti ili odnjet kuci. Vrlo prakticno, jeftino i Earth-friendly.

VL
Avatar deja
deja
01:18 19.08.2015.

Dok u drugim zemljama jednom kad se pokopa, osoba ostaje tamo vjecno....nitko ga ne izbacuje

VL
Avatar Equinox
Equinox
21:45 18.08.2015.

Imao sam cast rodit se i zivit u Jugoslaviji drzavi snova, takvih problema u Jugoslaviji nije bilo imali smo i besplatne skole i zdravstvo obitelj je bez problema sa jednom placom dala skolovanje i buducnost svojoj djeci pa koliko ih god bilo. Danas na zalost kad EU i kapital vlada nemoze se pocivat niti u grobu na miru zalosno i ponizno palac dole premjeru i predsjednici i svim politicarima koji donose strasne zakone za narod a sami zive kao pijani milijarderi

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.