Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
GRADONAČELNICA SUPETRA:
Povratak na članak

'Zgrožena sam. Poslali su je iz Splita natrag doma na Brač. Žena je rodila mrtvo dijete na trajektu‘

Jučer ujutro oko 8 sati trudnica se zbog krvarenja javila ginekologu u Supetru nakon čega je upućena na hitnu pomoć u Zavod za hitnu medicinu Splitsko-dalmatinske županije, ispostava Supetar, gdje su liječnici koji imaju ograničene resurse pozvali gliser hitne službe radi transporta trudnice u Split, navela je.

Komentari 44

DU
Deleted user
13:15 11.01.2023.

Sucut obitelji, velika zalost.

VL
DA
damascus
13:47 11.01.2023.

Tužna priča, ali ta gradonačelnica tu tragediju zbrčkano opisuje i bez reda i znanja pa je jasno da to koristi samo za vlastitu promociju. Zar grad Supetar za tri godine nije sam mogao kupiti jeda pošteni gliser? Naravnoi da jee mogao ali nije morao, pa se ženi fučkalo za to. Po onoj, pređi brigo moja na drugoga.

VL
AN
AntePortas9
14:42 11.01.2023.

Tragedija u svakom slucaju. Ali ova sekretarka bere jeftine politicke bodove.

VL
Avatar Marko
Marko
12:54 11.01.2023.

Za nekoga koji nema riječi da opiše sve to,dosta je toga napričala.Šta bi tek bilo da ima riječi..

VL
SS
Sedam_sarmi
13:08 11.01.2023.

To Markovićka sama sebe opravdava. Ne znam kak joj nije neugodno prozivati čak i "drugi grad po veličini" , ali da se skroz pogubila može se iščitati iz zbrda-zdola, na brzinu i nerazumljivo s hrpom, za ovaj slučaj, besmislenih podataka (udaljenost i sl) otipkanog statusa. Žao mi obitelji.

VL
DU
Deleted user
14:09 11.01.2023.

Napuhana priča, pa prvi put kad su je pregledali odmah su vidjeli gubitak ploda, i dali tablete za izbacivanje ploda, svejedno bila kući ili u bolnici trudnoća je izgubljena, ovdje je očigledno tijelo krenulo samo izbacivati plod prije djelovanja tablete. Ali trebali su je ostaviti u bolnici jer ipak živi na otoku, razumijem da obitelji nije lako, ali oni tu nisu mogli ništa. Ne postoji garancija da će ijedna trudnoća završiti uspješno.

VL
DU
Deleted user
13:04 11.01.2023.

Brisači nisu radili zar smo dosli do toga da u 2023 život zavisi od brisača? Zar smo zbog toliko napredovanja zapravo nazadovali da nam život ovisi o brisačim? Ljudi oplovili Svijet prije par stotina godina bez brisača u 2023 nee pogu prepoloviti 16 km.

VL
Avatar southman
southman
14:04 11.01.2023.

Iz nekih teških obiteljskih iskustava mogu reći da je u ovom slučaju bilo puno bolje da je trudnicu u takvom stanju vozio helikopter nego gliser osobito iz razloga jako lošeg vremena jučer. Stoga je Hitna odmah trebala zatražiti helikopter. Sve ostalo je bilo u skladu sa medicinskim pravilima a to će se i pokazati nakon istrage !

VL
JU
Jury
15:36 11.01.2023.

Znaci, kad su za pobačaj onda to nije dijete, a sad je dijete. Iako je treći mjesec trudnoće. Po svemu tome zaključujem kako gradonačelnica koristi situaciju za svoj pr

VL
LL
lijepa_li si
13:44 11.01.2023.

a rješenje je helihopter, podmornica, bolnica na braču?

VL
MM
Mr.M
16:25 11.01.2023.

Nikakva novost da ova gradonačelnica radi senzaciju i histerizira. Preuveličala je slučaj ne bi li opet bila heroj. Dosadno je u Supetru pa si daje na važnosti

VL
DU
Deleted user
13:24 11.01.2023.

Nije baš sve razumljivo, ali da je to bila zdrava trudnoća, ne bi na svijet došlo mrtvorođenče. Radi se o komplikaciji gdje je (opet) došla u prvi plan loša organizacija neke službe u državnom portfelju. Brisači su važni na moru, ako je vjetar presudni, ali moglo se upravljati gliserom i da se netko malo smoči do Splita. Druga je stvar kvar motora, ali to je hitna služba i kvar njihovog prijevoznog sredstva uvijek ima prioritet pri uklanjanju.

VL
HO
Homophob
18:01 11.01.2023.

Ali u svakom trenutku svi vi cete se slozno baciti u kritiziranje americkog zdravstvenog sistema!

VL
TM
trade_mark
15:14 11.01.2023.

tako su i onom matijaniću koji se gušio od korone i bio nepokretan rekli da piša u lonac. nima splita do splita.

VL
BE
benestyih
15:45 11.01.2023.

Ovdje jesu izuzetno nehumano postupili za zenom, ne saljes kuci zenu koja krvari, nego trazis uzrok zasto je zena izgubila plod, odnosno zasto nosi mrtvo dijete u sebi, to je vaznije nego ovo. Zivimo u jako okrutnome svijetu, nakolito se jako puno zlotvora u zdrastvenom sustavu ( to smo gledali u pandemiji, jeste mogli zamisliti da postoje onakvi zlotvori? ) i sada ljudi moraju sirom otvoriti oci kada idu kod lijecnika i paziti koga biraju za obiteljskoga lijecnika od povjerenja, posto ovi sto rade na depopulaciji stanovnistva rade covjecanstvu o glavi. Dakle sada je vaznije utvrditi zasto je zena izgubila plod. Je li se cijepila, tko je njen lijecnik/ginekolog sto je pratio tijekom trudnoce, i je li sto uzimala od tableta za vrijeme trudnoce? Ne umiru djeca bez razloga u utrobi majke, nesto se desilo djetetu, nesto je zustavilo trudnocu. Sve je vazno ispitati, pa ako nije nista od ovoga tim bolje, ali vazno je da se zna zasto je dijete preminulo.

VL
BE
bernard1234
13:57 11.01.2023.

15. a ne 21.stoljece..

VL
Avatar markoii123
markoii123
13:53 11.01.2023.

Kada političarima i popovima treba helikopter diže se u minuti. Užas.

VL
MI
Milas
14:15 11.01.2023.

Sve je u ovoj prici strasno ali najgori dio je onaj da su joj u bolnici dali tabletu za odbacivanje mrtvog ploda i poslali je natrag na otok!! Fuj za bolnicu.

VL
Avatar BrankoPospanko
BrankoPospanko
13:37 11.01.2023.

Standardna situacija je to da ogromna vecina komentatora uopce ne cita clanak koji komentira... Kad k tome uzmemo u obzir novinarsku "profesionalnost" i "pismenost" dobivamo jasnu sliku o tome gdje zivimo i zasto nam je tako kako nam je. Ako netko poput Berosa nakon svih pocinjenih nedjela i dalje moze biti ministar zdravstva za to nije kriva Zlocinacka Organizacija vec narod koji sve to pasivno promatra i pise glupave komentare ispod clanaka koje uopce niti ne cita, a kamoli da prije pisanja komentara razmislja o tome sto ce napisati u tom komentaru...

VL
DU
Deleted user
13:31 11.01.2023.

Ne mogu shvatiti da je to liječnik odobrio. Taj kod mene više ne bi radio.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.