Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 145
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
ORAH:
Povratak na članak

'Građanski odgoj treba biti sastavni dio obveznog obrazovanja kao školski predmet'

Dodaju kako se novi predmet ne smije mehanički priključivati drugim sadržajima radi pukog odašiljanja političko-promidžbene poruke, već da se mora smisleno i balansirano integrirati u slijed i okruženje drugih s njime povezanih obrazovnih sadržaja

Komentari 7

PE
perfa57
18:11 09.07.2014.

ORAH = SDP

VL
DU
Deleted user
18:40 09.07.2014.

Iz škola treba izbaciti vjeronauk budući nije dao nikakve rezultate a treba uvesti građanski i zdravstveni odgoj.

VL
DU
Deleted user
20:55 09.07.2014.

prvo treba poslati roditelje na svekoliki odgoj ..........!

VL
BE
berija
08:10 10.07.2014.

Orah? Tko je osim gospodjice Holy u Orahu? Ovo je, dakle, njen privatni stav. Jedino mi nije jasno zašto joj se daje toliko prostora u medijima. Ona priča samo i isključivo o svjetonazorskim pitanjima.

VL
CH
chemica
15:10 09.07.2014.

E ne treba biti. Još jedna besmislica, samo da bi se djecu još više opteretilo. Gradivo je obimnije nego ikad, uče se i stvari koje su prijašnje generacije eventualno prvi put susrele tek na fakultetu, a sad bi u osnovne škole nakalemili i nekakav "građanski odgoj"?! Vjeronauk nije dovoljna besmislica? Takve perverzije će djeci kruha dati? Ma hajde. Prvo rasteretite djecu budalaština, a tek onda smijete uvoditi nove. Eto, u najboljem slučaju, kada ste već svi skupa izgubljeni u vremenu i prostoru. I političke stranke i nazovi struka. To su prije svega djeca! Oni bi preko leđa najslabijih vodili neke svoje uzalud izgubljene "svjetonazorske bitke". Hoće li pop u školu uvaliti vjeronauk ili pak nekakve kvazigrađanske udrugice i strančice zdrvastveni i građanski odgoj. Stvar nekakvog bolesnog prestiža. Pošto je prošlo ono prvo, sada mora i sve ostalo? Da se "izjednači rezultat"? Jadna naša djeca u ovakvoj Hrvatskoj.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.