Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 75
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
idu u haag
Povratak na članak

Generalima nose krunicu i križ, a sucu Orieu "topničke dnevnike"

Kakva god presuda bila, dolazak će zaključiti misom u Rotterdamu i neće biti razočarani ako ih ne puste u sudnicu jer ne dolaze da bi njih pustili unutra, nego da generale puste van

Komentari 207

OB
-obrisani-
18:07 13.04.2011.

bok ajmo u dve gajbe jelena da će zaglaviti najmanje 15 godina taj tvoj junak

VL
Avatar comparator
comparator
18:13 13.04.2011.

Rambo Tebi smeta crkva ko i komunističkoj partiji.Kaj su ti delali dok si bil mali? Imam isto jednog takvog prijatelja koji je \"nevjerni Tomo\". Crkva je samo hram Božji gdje se vjernici mole bogu i imaju tu potrebu vidječi da da ih svakodnevno netko tako grubo laže i vara na svakom koraku.Zar bi im ti uskratio tu mogućnost? Vera i crkva idu skupa iako se tako ne čini. To su slobode koje su nasušna potreba i uzalud se trudiš prikazati ih u negativnom svijetlu.

VL
MM
Mladen Miletić
18:35 13.04.2011.

Generalima nose krunicu i križ, lopine znaju prvo da se dobro pomole jel če biti razapeti kao Isusu sveti... Samo ovi su humani i zato predpostavljamo kaznicu samo 25 godina po gospodinu....

VL
Avatar broz
broz
18:44 13.04.2011.

Bilo kako bilo,oni ostaju Hrvatski junaci,a vi neprijatelji samo se sladite.

VL
OB
-obrisani-
18:53 13.04.2011.

buba niko ne smije sa mnom se kladiti ja kažem u dvije gajbe jelena da će dobiti najmanje 15 godina a oni ništa....ćute

VL
DU
Deleted user
19:04 13.04.2011.

Gospodo četnici, kako god okrenemo, naši Generali će puno brže doma nego vi.

VL
OB
-obrisani-
19:05 13.04.2011.

comparator . Crkva bi trebala biti neka vrsta………..TRENERA……….koji motivira….stimulira igrače….odnosno…narod…odnosno….ljude …. da nađu neku unutarnju energiju…..da se probaju vlastitom voljom i željom… samoinicijativno dovesti u što bolju formu da riješe ili da su spremni riješiti svakodnevne, a i nadolazeće probleme…….zadatke……teškoće….bolesti……..i.i slično . Dakle Crkva bi morala biti neka vrsta ….STIMULNANSA…..čovjekove …DUŠE… . A ne ..ono što rade…ovi naši Biskupi….Bozanić….Srakić…Bogović…i ostalo smutljivci Direktno se miješaju se u živote ljudi…u njihovu egzistenciju….nemaju mjere u uzimanju novaca…..nemaju mjere u grabeži bogatstva…..imaju krajnje nakaradne stavove prema Svakodnevnom životu ljudi……lažu i obmanjuju..ljude……miješaju se u Izborne kampanje …idu tako daleko da su doktora Ivu Josipovića nazivali Sotonom,….Vragom….crvenim zločincem i slično…a toliko su otvoreno navijali za Milana Bandića da je to bilo mučno gledati . evo ….ovo im je valjda najnovije POSLANJE….da se prtljaju i miješaju u Sudske Odluke . ..mislim stvarno su blesavi ko noć……pa to ne može niko normalan i svjestan opravdavati

VL
OB
-obrisani-
19:14 13.04.2011.

http://www.youtube.com/watch?v=ohI2dgZaqMc&feature=related

VL
BA
banijash
19:25 13.04.2011.

Bilo kako bilo vecina Hrvata je zivjela bolje za vrijeme Jugoslavije, pa se postavlja pitanje kakovog smisla ima velicat one koji su pokrenuli i ostvarili izdvajanje iz Jugoslavije? Da Hrvati danas puno losije zive unatoc i ogromnom vanjskom zaduzenju (bez kog bi Hrvatska vec bila odavno bankrot) odavno je vec poznato i evidentno, ali je u strucnim krugovima takodjer poznato da vrlo teska vremena radi otplate samo kamate na strane kredite tek dolazi, a privreda unistena. Jugo-komunjare jesu bili mafija na svoj nacin ali ipak su iza sebe ostavili dosta toga, ali ovaj HDZ non-stop pljuje po bivsoj Jugi a 20 god. masno rasprodaje sve sta su zatekli, ..cak i jugo-dinare koje su trebali unistit prelaskom na kunu ali HDZ je kamionima odvozio razmjenjene dinare najvise u Bosnu i tamo mijenjao za devize.., i jos se nadju uvredjeni kad ih netko nazove kriminalnom organizacijiom. Ali jos uskoro malo ce tko od hrv. politicara vishe laprdat prazne price u mikrofon jer ce za stoku sitnog zuba uskoro bit zavrsena kazalisna prdstava koja je trajala 20 godina.. jer valja ici u veliku obnovu, slicno kao 60-tih god. kad su radnici isli na zvuk sirene u fabrike sa komadicem špeka pa mozda opet doguraju da imaju u 8 sati dvije pauze sa vlastitom kantinom i kuhinjom, gdje je bilo po 2-3 jela na biranje.., i to sve jos za dzabe, da i u onih 8 sati bile uracunate i placene i te pauze.. a HDZ govorio prije 20 god. da ce po njihovom upravom bit bolje, da ali samo njima i kriminalcima.

VL
Avatar comparator
comparator
19:29 13.04.2011.

Rambo9 Vidiš ti uopće ne znaš što je katolička vjera. Ona ne počiva na tim premisama i nema prisilnu odgojnu namjeru nego je dobrovoljna za svakoga tko vjeruje u Boga Isusa Krista . Crkva je samo institucija koja prenosi vjeru .

VL
OB
-obrisani-
19:42 13.04.2011.

\'Sjetimo se i mračne strane Oluje\': Ubijeno 600 civila, spaljeno 22.000 kuća, protjerano 150.000 ljudi \"Procesuiranje ratnih zločina mora se provoditi dosljedno bez obzira na to tko je počinitelj a tko je žrtva jer zločin, ma čime on bio potaknut,, nema ni naciju ni vjeru, nego samo obilježje zla i zato ničim ne može biti opravdan, kao što se ne može opravdati ni njegovo neprocesuiranje\", navode udruge Franjo Tuđman, Gojko Šušak, Ante Gotovina u Kninu 1995. godine (arhiva)Franjo Tuđman, Gojko Šušak, Ante Gotovina u Kninu 1995. godine (arhiva)Nevladine udruge, njih 19, podsjetile su danas na neke neprocesuirane zločine u akciji \"Oluji\" i nakon nje te pozvali na mirno i dostojanstveno prihvaćanje prvostupanjske presude Haaškog suda u predmetu Gotovina, Čermak i Markač bez obzira na njezin sadržaj. Ističući kako je \"Olujom\" definitivno slomljena pobuna dijela Srba u Hrvatskoj i skršena samoproglašena Republika Srpska Krajina (RSK), udruge podsjećaju i na \"crnu\" stranu akcije, to jest palež, pljačku i ubojstva civila. Pozivajući se na istraživanje Hrvatskoga helsinškog odbora za ljudska prava, navode da je tada ubijeno više od 600 civila i spaljeno više od 22.000 kuća te da je - zbog straha i na nagovor krajinskih vlasti - Hrvatsku napustilo više od 150.000 njezinih stanovnika, uglavnom Srba. ____________________________________________________ Lijepo je štro se brinete za kolege branitelje,al\' bi bilo još ljepše i ljudskije da se zapitate što je ovo trebalo nama HRVATIMA? E vidite,ovakve sramotne radnje su došle glave generalima i još će mnogima,i to s pravom.

VL
MA
marko53
19:45 13.04.2011.

comparator- rambo je musliman. U više navrata je spominjao kardinala Bozanića i da se najeo svinjetine. Samo balije imaju problem sa svinjetinom.

VL
DU
Deleted user
19:45 13.04.2011.

Svaki Hrvat koji jest Hrvat ne može u miru promatrati i ne brinuti se za sudbinu naših generala u Haagu. Ovi hohštapleri na vlasti kažu da će život i dalje teći poslije presude i da nas svi promatraju pod povećalom iz EU. Nevjerojatno je prodati svoje ljude, osobito one koji su ovu Hrvatsku stvorili, ali to je vlast u Hrvatskoj. Josipović bi se više zabrinuo zbog Tadićeve viroze, Kosorica zbog Šeksove visoke temperature. Tko su oni prema jednom Gotovini koji je dao sve za Hrvatsku, a oni je ponizili dajući sve beneficije srbočetnicima i na koljenima klečali pred EU birokratima. Nažalost sve su vrijednosti dobijene u ratu sustavno uništavane od strane Mesića, Sanadera, danas Josipovića i Kosorice. Zato molimo se dragom Bogu za generale, jedino ih on može spasiti, vlast u Hrvatskoj oni ne zanimaju već se njihovog mogućeg oslobađanja plaše.

VL
OB
-obrisani-
20:04 13.04.2011.

A jel nose i akumulatore iz kojih su terali Srbe da piju kiselinu i koture selotejpa i zice kojima su vezivali Srbe i bacali ih zive u Dravu i pucali po njima dok su plutali po njoj. Samo neka idu tamo ce im odma dati unformu na pruge i djule oko noge da se nebi izgubili, veliki je Hag !

VL
Avatar comparator
comparator
20:06 13.04.2011.

bosiljak Nemoj se služiti netočnim podacima koje nam na teret stavlja Savo Štrbac i udruga izbjeglih srba koji ujedno služe kao argument haškom tribunalu ,a koji opet služi kao sredstvo pritiska i oružje na Hrvatsku. Nisi ti naivan i tin i ti se služiš slobodom u kojoj nam na podmukao način podmečeš krivnju.Nismo naivni da iza takvih stavova stoje izbjegli srbi koji se nadaju propasti Hrvatske. Moram te razočarati da se to neće dogoditi i da će Hrvatska nakon svega postati jača i stabilnija nego ikada.

VL
Avatar comparator
comparator
20:12 13.04.2011.

banijash Tvoja Juga je propala sama od sebe i krivicu želiš prebaciti na Hrvatsku. Hrvatska je nastala po želji Hrvata i njenih građana ,a ne nekim izdvajanjem iz takozvane Juge koja je zapravo bila Srboslavija s komunističkim tiranijskim predznakom. Ti Ti kao udbaš možda si živio dobro jer si crpio naše resurse. Ja živim odlično i to od poštenog rada.

VL
Avatar comparator
comparator
20:38 13.04.2011.

Stipe Mesić je osoba koja je svoje udbaske metode i komunističke principe i svoju lakomu želju za vlašću podredio osveti prema Franji Tuđmanu ne misleći da će radi njega stradati cijeli Hrvatski domoljubni narod i Generali.

VL
BA
banijash
20:53 13.04.2011.

comparator- \"Ti kao udbaš možda si živio dobro jer si crpio naše resurse. \" - -Pojma ti nemas kako su zivjeli oni koji nisu imali crvenu knjizicu. Ni ja ni nitko moj nije je imao, ali je zato u fabricici njih 11 sa crvenim knjiizicama od kojih su sigurno njih 7-8 bili Hrvati pisalo i evidentiralo dnevnicu, to im je uz setkanje po krugu tvaornice bio sav posao. Ali i pored toga bilo je bolje obicnim ljudima nego danas u Hrvatskoj, izmedju ostalog imao si kakovu takovu sigurnu platu, sigurno zdravstveno i sigurnu uplatu u penziono osiguranje. Tu danas u Hrvatskojn kazu da 70 000 radnika ne prima platu za svoj rad! Druga stvar, ja zivim vec 20 god. u Njemackoj i mogu reci da je obicnom radniku u Jugi bilo 100 puta bolje nego ovdje u Njemacoj. Inace ja vozim mercedesa kojeg ti mozes samo sanjat.. ali ipak kazem u uporedbi onaj sistem u Jugi za prosjecene ljude je bio bolji. Ovdje u Njemackoj sam bio slucanjo u jednoj banci kad je jedan Njemac molio one sluzbenice da mu posude 20,-eur je nema sta on i bakica da jedu. Starac je djelovao i izgledao sasvim pistojno, ali nisu Njemcu dali. Tako ti je to, ovdje na zapadu je novac sve.., za vrijeme Juge bio je vazan ali obicni ljudi bili sretni i zadovoljini i sa malo, i spavali sasvim dobro, ..mozda i zato jer nisu imali tolike dugove kao danas sa HDZ vladom.

VL
OB
-obrisani-
20:57 13.04.2011.

Rano su se sjetili prosvjedovati gdje su bilio \'98, kada su počela prva suđenja , pa 2000. kada su englezi (stari prijatelji Hrvata) šetali i kopali gdje su željeli, 2005. kada je proganjan i izručen general, prošle godine kada suu se pretresali stanovi časnih branitleja , nitko ni glaska da pusti, dok je onih 80% Hrvatina sa oduševljenjem uživalo u proganjanju branitelja .

VL
MA
marko53
21:06 13.04.2011.

Mesić-Sanader-Josipović? Hrvati biraju kontinuitet izdaje?

VL
« 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.