Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 124
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Zloporaba položaja
Povratak na članak

Frustrirani nepravdom: Hrvatska ima samo jednog pravomoćno osuđenog ratnog profitera

Pravde nema jer država nikad i nije iskreno željela ispraviti nepravde

Komentari 48

WU
wuvu
03:16 01.11.2018.

Sve upucuje na to da je HDZ zlocinacka organizacija koja je zapocela i prouzrocila rat, organizirala etnicko ciscenje, organizirala kriminalnu pretvorbu i privatizaciju, provela pljacku hrvatskih gradjana, uspostavila sovinisticki nacin razmisljanja, porusila nekoliko tisuca spomenika NOB-a, relativizirala ustaske zlocine, dovela stanovnistvo u potpunu bijedu, blagoslovila bijeg desetaka tisuca hrvatskih gradjana u inozemstvo i doprinijela ugledu Hrvatske kao slijepog crijeva Europe i svijeta.

VL
CI
cinbenik
07:16 01.11.2018.

HDze po preotimanju vlasti,odmah je sve zakone ,uredio,kako bi pljacka pretvorba i privatiztiranje,i strateske pogreske za vrijeme cetnicke agresije,ostale neproceusirane...Tako se stvorilo ,normalnim pljackati,pretvrati,proizvoditi lazne branitelje HDZe biracko tijelo.....,a sve to pravdati UDBOM KOSom,koji ustvari zele to spriciti...I dan danas se bore protiv Yukoslavije ,partizana,komunista,Tita...pri tome pljackajuci i unistavajuci sve Hrvatsko,objasnjavajuci omadjijanim Hrvatima,da tako moa biti jer su samounisteni UDASI,Komunisti....prejaki,i da je normalno da se "pravi Hrvati" naglo obogate,...kako bi se lakse borili protiv najveceg Hrvatskog nepostojeceg neprijatelja...Doduse oni ga vide,ali nevide pljacku i bogacenje,ratno profiterstvo,nepotizam.....Mi ne HDzeovci vidimo pljacku i unistenje svega Hervatskog....i nestanak Hrvata iz svih Hrvatskih zemalja...

VL
BU
Bubalamala
08:59 01.11.2018.

Kamo sreće da smo za prvog predsjednika izabrali čovjeka koji bi znao u tada stvorenim uvjetima od međunarodne zajednice Hrvatsku uvesti u samostalnost u granicama međunarodno prihvatljivim (AVNOJSKIM) a ne upuštati se u dogovaranje sa Srbijom kako podijeliti BiH. Danas nebi majke tugovale za svojim poginulim,nebi bilo branitelja i ratnih profitera. Rezultati Tuđmanove politike su zastrašujući, mnoštvo nestalih,poginulih,zemlja opljačkana i porušena i veliki teret branitelja, opterećuju državni proračun pa ljudi u tim uvjetima ne vide budućnost i odlaze ! Na kraju izgubili smo ono što smo imali u BiH gdje bi uskoro mogli postati nacionalna manjina !

VL
AV
avim
10:36 01.11.2018.

Pogledajmo samo Jezica koji ni danas i nitko nije potegao pitanje 5 miliona eura ,,senaderovih,,ali Jezic ih ne vraca

VL
MA
Marko1337
09:27 01.11.2018.

Hrvatski narod je frustriran što do sada nije osuđen i jedan komunjarski zločinac, kriminalac, krvnik. Strašno je što još postoji partija koje veliča jenog od najvećih zločinaca svijeta, monstruma tita i njegove krvnike koji su poubijali preko milijun Hrvata u miru, nakon rata. UDBA čuva svoje zločince od ruke pravde.

VL
SD
sdpesticid
07:05 01.11.2018.

kada rezimiramo cijeli članak možemo ga jednostavno definirati kao režim, naslijeđe ex-yu sustava i izvor svih problema.

VL
PL
@ploto@
20:07 31.10.2018.

Padne li Todorić po toj optužnici ukoliko je dignu,past će i ostali.No ako znamo da su država i njeni službenici bili servis i bankomat u službi malog Ivice,bit će to težak boj.

VL
DH
dalibor.hren
09:03 01.11.2018.

Uz sve spomenute, zaboravlja se na servisera klima-uređaja, "generala" Čermaka i njegovo poslijeratno carstvo benzinskih pumpi, ukapljenog plina...

VL
DU
Deleted user
21:23 31.10.2018.

U jednakoj mjeri niti HDZ niti SDP nisu imali i na dalje nemaju interes, volju niti želju da uvede red u državi. Pretvorba, na način na koji je provedena, nije slučajnost. Obavljena je brzo i efikasno i bez posljedica za dionike i usprkos svoj žestini Domovinskoj rata i stradanja. . Podjele dobara bile su unaprijed dogovorene, o općem dobru niti se govorilo, niti se govori. U opći grabež uletjeli su i neki outsideri, držim tako i Sanader. Nosioci grabeža i njihove obitelji ostaju neokrnjene i bogate.Politika i vlast, uključujući i Sabor samo su poligon za prodaju demokracije. Iza fraza o zemlji blagostanja, novoj Švicarskoj svo vrijeme stajali su partikularnih i isključivo osobni interesi. Sve se odvija unutar interesnih skupina i stoga za posljedicu imamo ovoliku razjedinjenost i nepovjerenje unutar društva,ali i pucanje društva po šavovima. Usprkos svemu, puno priče, ne vidi se rješenje.

VL
DU
Deleted user
19:51 31.10.2018.

Hrvatska drzava nikad nije zazivila kao samostalna i neovisna drzava.Kao demokratsko, uredjeno,pravno drustvo.Ostali smo zarobljeni u raljama "tehnokratske struje saveza komunista" koja je jos prije kontroliranog rata( naglasavam: kontroliranog ratnog sukoba) osmislila privatizaciju i pljacku.Tj.prijenos drustveni dobara iz narodnih ruku u njihove dzepove! Pa pogledaj te ljude koji drze sve poluge moc u ovoj zemlji??? Ciji su sinovi Todoric i Tadeshi?Plenkovic?? Kojim su to centrima moci pripadali Vlada Šeks- aka.Sova?Budo Loncar?Darinko Koncar? Milan Bandic? Franjo Greguric? Stipe Mesci? Ante Nobilo? Mirko Galic?Josip Perkovic??

VL
DP
dusan.plantaric.3
08:16 01.11.2018.

Najviši stupanj demokracije na svijetu je u Hrvatskoj. Krađe,pronevjere ,obogačivanje u pretvorbi,legalizirano i dopušteno! Prehrana u kontejner restoranima,izum naših političara,

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.