Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 0
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
BAČENO ŠEST BOMBI

FOTO Pogledajte prije i poslije: Satelitske snimke otkrile razmjere štete na nuklearnom postrojenju

Foto: Maxar Technologies/Handout via REUTERS
1/8
Autori: Danijel Prerad, Hina
22.06.2025.
u 14:11

Prve satelitske snimke pokazuju vidljivu štetu na Fordowu.

Američke snage pogodile su danas tri iranska nuklearna postrojenja u "iznimno uspješnom napadu", izjavio je američki predsjednik Donald Trump, dodavši da više nema Fordowa, "dragulja u kruni" Teheranovog nuklearnog programa. Šest bombi za razaranje bunkera bačeno je na Fordow, dok je 30 projektila Tomahawk ispaljeno na ostala postrojenja, izjavio je američki predsjednik za Fox News. "Puni spremnik BOMBI bačen je na primarnu metu, Fordow", objavio je Trump na Truth Socialu, dodavši da "Fordowa više nema".

S druge strane, državni dužnosnik izjavio je za iransku novinsku agenciju Fars da nuklearno postrojenje Fordow nije pretrpjelo značajna oštećenja, istaknuvši da su oštećeni dijelovi postrojenja "na površini" te da se lako mogu obnoviti, navodi Reuters.

Foto: Think Tank Open Source Centar

Prve satelitske snimke pokazuju vidljivu štetu na Fordowu. Može se vidjeti nekoliko ulaznih točaka, što ukazuje na to da su projektili prodrli duboko prema postrojenju. Ulazne točke nalaze se na grebenima, koji se nalaze neposredno iznad centrifugalnih hala.

Ključne riječi

Komentara 46

ZV
zvonimirkraljic98
15:31 22.06.2025.

Počinjemo ispočetka, Njemačka i Izrael imaju pravo postojati kao države, ali fašizam i cionizam nemaju.

ZO
zoranlelic
15:42 22.06.2025.

Danas Iran, sutra drugi, nije sarkazam, koji bi da brane Grenland. Pokazali su svoje lice, nije u pitanju demokracija, već poltronizam onih koje plaćamo, obrani proždrljivog kapitalizma. Kazne mora biti i red i pravda moraju biti uspostavljeni. U ljudima raste svijest da su jači od zla. Naivno je vjerovati da će nas vanzemaljci braniti od nuklearnog holokausta.Povijesna je istina da će neki kao i do sad više poturiti leđa za to.

AL
alojzvodic
15:25 22.06.2025.

Napadamo ih jer želimo da postanu nuklearna sila?

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja