Nakon valova ljetnih vrućina, dijelove Austrije zahvatio je iznenadan povratak zime – u višim predjelima Alpa pao je obilni snijeg, ponegdje i do 80 centimetara. Najviše snijega palo je u planinskoj skupini Venediger, dok su snježnim padalinama pogođeni i dijelovi Zillertalskih Alpa te gorje Hohe Tauren.
Prema podacima Austrijskog alpskog saveza, koji je informacije podijelio na društvenim mrežama, od ponedjeljka navečer na visinama oko 2.800 metara izmjereno je između 30 i 80 centimetara novog snijega.
Kako piše Fenix Magazin, tirolska služba za upozorenja istaknula je kako postoji povećana opasnost od manjih lavina te odrona u pukotinama na ledenjacima, koje su zbog svježeg snijega teško uočljive. Stručnjaci upozoravaju planinare da pažljivo isplaniraju svoje ture, nose zimsku planinarsku opremu i redovito prate izvještaje o lavinskoj opasnosti.
Ipak, ova neuobičajena promjena vremenskih prilika ne bi trebala dugo potrajati – meteorolozi najavljuju stabilizaciju vremena i povratak ljetnih temperatura već od petka.