FOTO Ovo je karta koja diže uzbunu u Europi: I Hrvatska je u crvenom, pogledajte i zašto
Najveći porast smrtnosti prouzročenih vrućinom zabilježen je u južnoj i jugoistočnoj Europi, gdje su porasti znatno iznad europskog prosjeka
Komentari 17
Kako vas nije sram? I ta crvena je mogla jos malo zesca ispasti. Podebljajte to!
Karta ukazuje na neku drastičnu meteorološku ili sl. pojavu u kojij će sa na Daravi stvoriti neka barijera koja će razdvojiti protok zraka između HU i HR. Dok će kod naših susjeda odmah iznad drave biti orilično ugodno, mi odmah s južne strane ćemo se pržiti i krepavati od vručine...
Pričaju mi stati ljudi 1 svibnja ili Maja su uvjek odlazili na kupanje po nekim jezerima rijekama jer je bilo toplo gle čuda zadnji par godina hladno.
Koja kretenarija na stotu potenciju! Onda više ne bi smjelo biti živog čovjeka u subtropskom pojasu Afrike i Azije. Drugo je kaj je porast smrtnosti značajan od 2021. za koji se sada panično traže razlozi, ma kako oni apsurdni bili, samo da ljudi ne bi došli na ideju da je to možda ipak od mRNA pripravka...
O Boze dragi, radili za firme u Africi, jedna zahtjevala sva moguca cjepljenja protiv, malarije, denga groznice, zute groznice bla bla bla. a tamo vrucina, sparina, otrovne zmije, pauci, bube.Druga firma nije zahtjevala nista a posao na istoj lokaciji (malaricna zona) nikad nikome nista nije bilo osim sto su se ovi iz prve firme redovno razboljevali na +35 stupnjeva zbog cjepiva koja su primali. Zasto lazete ljudima i plasite ljude o klimatskim promjenama koje su normalan ciklus planeta, najveca promjena koja se dogodila u proslosti je bilo cjepljenje.
Proljeća su sve hladnija, pogotovo zadnje tri godine, voćke se smrzavaju u travnju i svibnju, a " stručnjaci " nas uvjeravaju da nam je toplije nego prije. A krajem srpnja, i početkom kolovoza dolaze zahlađenja i hladne fronte, kiša i dugi rukavi, već tri godine za redom.
nije dobro, hoće li neki dockdownić lagano?
da. cveta cvetje, ekološko, u zemljama s crvenu zvijezdu. kina, rossia, koreja sjeverna... amerka je problem novovjekovnim fašistima!
Klimatske promjene su srušile Rimsko carstvo,uništile civilazije Inka.Izazvale glad i seljačke bune u srednjem vijeku.Klimatske promjene su srušile i Atlantidu.To je istina a znanstvenici mlate praznu slamu.
Nema veze, Trumponi piče naprijed punim gasom, a buduće generacije ... pa, gazda je prebacio osamdeseteu, dakle fućkaš buduće generacije.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dobro, a sada napišite za koliko se zbog klimackih promjena smanjila smrtnost od hladnoće zimi. I ne samo od hladnoće, nego i pratećih uzroka kao što su respiratorne infekcije ili vaskularne kontrakcije. Inače je zimski višak smrtnosti 5-10 puta veći od ljetnog.