Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 198
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
MARIJAN KNEZOVIĆ
Povratak na članak

Tko je mladi analitičar s HRT-a: 'BiH je poput male Jugoslavije, a Sarajevo je mali Beograd'

Nakon prošlotjedne emisije "Otvoreno" brojne je gledatelje zanimalo tko je mladi student koji svojim društvenim radom želi upozoravati na položaj Hrvata u Bosni i Hercegovini te predano raditi u okviru društvenoga aktivizma kako bi poboljšao njihov položaj.

Komentari 180

PP
pp
19:36 24.01.2018.

BiH je velikomuslimanska verzija Velike Srbije. BIH je zemlja tri naroda. Tri nacije. Na 50% zemlje žive Srbi, na 23% muslimani, na 27% Hrvati. Točno se zna tko gdje živi i čije je koje selo ili kuća. Tri naroda, tri nacije, tri volje, želje i vizije. Podijeljena kuća ne može opstati. Polovica problema BiH dolazi od toga što su tri nacije svezane u luđačku košulju, a svaka bi najradije da druge dvije nema. Tako se ne može graditi država. Čim prije se legalizira poduzela koja postoji, tim bolje za sve.

VL
PP
pp
19:26 24.01.2018.

Jasno kaže kakve stvari jesu. Rijetkost, velika rijetkost.

VL
Avatar soliloquy
soliloquy
22:23 24.01.2018.

Golobrada zvijezda 'ercegovačkog smradeža, pravi erudit po mjeri kupreških čobana i sličnog močvarskog miljea.

VL
SU
supertonkica
09:15 25.01.2018.

Hoče i on kao i raspudić da prodaje kod nas svoje hercegovske pamflete i hercegovsku pamet.Imamo mi takvih dosta i bez njega.Idi u Sarajevo pa se bori za svoju državu.

VL
PP
pp
19:30 24.01.2018.

Kako lijepo Jugovići skupljaju minuse na svakom članku. Bitno je sudjelovati ;)))

VL
PP
pp
19:39 24.01.2018.

Samo naprijed.

VL
NB
nikola.boromisa11
06:46 25.01.2018.

Dečko apsolutno ne poznaje bivšu drža,ili je jednostavno mrzi a jako je mlad za to.On je samo još jedan hercegovac koji će se uhljebiti na fržavnim jaslama Hrvata,a sistem je isti kao i do sada.Hrvatskoj kliču samo dok im treba ili dok se debelo ne potkože.Zanima me da li i jedan taj BiH katolik ima svoju ušteđevinu u hrvatskim bankama ili da li ne daj bože plća porez i prirez u Zagrebu.On je već sada okorjeli mrzitelj ne samo Srba ili srbijanaca nego i Hrvata iz Hrvatske ali mu hrvatska stipendija ne smeta.Dakle nema razlike između mrzitelja.Nisam ni ljevičar ni desničar,ja sam samo Hrvat kojega ta BiH bulumenta iskorištava na način da uzimaju moje nivce i pri tome mi stalno 24h i 365 dana godišnje ponavljaju kako su samo oni istinskli domoljubi.Nema nama sreće u Hrvatskoj dok nam takvi određuju pravila igre.Da nema vas već bi davno zaboravili na Jugoslaviju i komunizam a posebice bismo bili daeko bogatiji financijski,kulturološki i duhovno.Bili bismo ZAPAD. i

VL
PP
pp
19:29 24.01.2018.

Ispao je najpametniji od svih u studiju.

VL
Avatar Budiuvijektu
Budiuvijektu
08:16 25.01.2018.

A sigurno i studira na račun HR građana, stiglo dijete iz Posušja

VL
LJ
ljeto90
00:43 25.01.2018.

Ništa drugo nego Bosanski lonac??????????svako izmišlja sa svoje strane i svako ima svoju istinu........

VL
PO
pointmaker
20:35 24.01.2018.

dosta više o bosni i hercegovini bavite se nama za to ste plaćeni!! od svih blogera mladih srednjih i starih koji govore o stanju naše zemlje o našim građanima isplivao je na tv baš onaj koji govori o beiha!! možešš si misliti . politički igrači stoje iza ovoga...

VL
Avatar Budiuvijektu
Budiuvijektu
08:16 25.01.2018.

A sigurno i studira na račun HR građana, stiglo dijete iz Posušja

VL
DU
Deleted user
18:52 24.01.2018.

hrvati u bih moraju imati svoj prostor svoj entitet a price o ravnopravnosti i jednakosti i cjeĺovitosti su floskule hrv.ispraznice.....

VL
FY
Fuck you Mother Fucker
20:12 24.01.2018.

STa kaze Raspudic junior, koja je razlika izmedju posrbljenih ortodoksa Hrvatske vs. pohrvacenih katolika Bosne i posrbljenih ortodoksa Bosne? Zasto manjine u Bosni mogu biti konstitutivne, a manjina u Hrvatskoj, pa i Srbiji je to pravo izgubila u 90tim? Po kojem to medjunarodnom pravu i zasto se razlikuju?

VL
PR
prigorka
01:53 25.01.2018.

uvijek je bilo pametnih ljudi,koji vide sadasnjost i kako rijesiti problem,treba ih podrzati

VL
Avatar Snijeg
Snijeg
23:55 24.01.2018.

Uz Marsala Tita junackoga sina nas nece ni pakao smest...

VL
DU
Deleted user
20:00 24.01.2018.

Ne razumijem ovoliku histeriju iz klana hdz oko izbornog zakona, pa zar nisu oni redovno birani kao predstavnici hrvata. Ili umjetno stvaraju krize sa izmišljnom agendom o ugroženosti hrvata ili su oni ti koji stvaraju takvo nepovoljnu klimu za hrvate u bosni.

VL
Avatar Snijeg
Snijeg
01:24 25.01.2018.

Volim kako razmislja ali zakljucci do kojih dolazi su malo jednostrani. Sa vremenom ce se izbalancirati...

VL
HH
hrvoje.horvatinic
20:30 24.01.2018.

Momak koji je rodjen valjda 1996, dobio poguranac da s 21 godinom zivota, a da nije ni vidio zivota u Jugoslaviji, pa niti u toj BiH prije rata, pa niti u Herceg Bosni, decko cija realna sjecanja sezu od dana kad je hdz izrucio razne generale u haag, a neke druge bivsi hdz-ovac takodjer Mesic poslao u penziju. Decko je relativno inteligentan ali sam siguran da za razliku od odi mi dodji mi struke koju on studira, Hercegovina moze ponuditi puno pametnih mladih ljudi npr. matematicara, kemicara, elektrotehnicara, ali oni gledaju svoja posla i ne zele da ih netko proganja rwei javnih stavova. Ovaj momak igra na sigurno, lupa gluposti i to ce mu donjeti sto posto mjesto u Hrvatskom Saboru jednog dana na listi za dijasporu umjesto onog "sposobnog" Ljubica. Sad je evo dakle i Sarajevo Beograd? A kad je tsj Begrwd prhranjivao obitelj Tudjman 16 godina najboljih godina karijere i kad ga je isti Beograd poslao za direktora novoosnovanog instituta u Zagreb, onda je Beograd bio ok. Do kuda seze ta desnicqrska retoika u svim narodima, uvijek desnicari glume zrtve. Pa jel se Hrvatska osamostalila, jest, dakle uzivaj u Zagrebu. Jel se druga tvoja domovina u kojoj si rodjen BiH osamostalila, jest, pa brate postuj svoju domovinu. Da je nacionalisti nisu isli cjepkati, bila bi ok, ali rasturili ste Jugoskaviju, sad je opet jekq mikrosredina Beogrwd? Pa bok te i da osnujete Hercg Bosnu, kladim se da hi iz nkog sela netko uskoro dao parole da je Mostar Beograd.

VL
5S
505.scrtom
12:50 25.01.2018.

Ko zna,mozda ce bit jednoga dana novi hrvatski sebastian kurz ali nesmije mijenjati misljenje nego ostati na svom uvjerenju.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.