Evo što je posljednja partizanka ispričala na sudu u Splitu o ratnim zločinima iz 1945.
Vitalna Splićanka Vjera Andrijić (101) svjedočila je o bitki u Širokom Brijegu
Komentari 30

Pamćenhe ju navodno služi kad tvrdi da su svećenici pucali, no nema blage veze o njihovoj sudbini, tu joj je nekako sve iz mozga ishlapilo. 🤮🤮🤮🤮
U monstruoznim zločinima u Širokom brijegu 7. veljače 1945., partizani osmog dalmatinskog korpusa u čijim postrojbama je bio i otac Josipovića, ubili su 30 franjevaca. Natjerali su ih podrum samostana nakon čega su ga zapalili. Do 1990. taj podrum je je bio zatvoren i čuvala ga milicija te se nitko nije smio ni približiti.

Vitalna je i sve dobro zna , ali šta je bilo sa svećenicima? to ne zna.
Sjeća se da su pucali, a ne sjeća se tko ih odveo i ubio??????
Naravno da se sjeća da su pucali, zna točno i od kud i čim. A šta je bilo dalje, drugarica pogrešnog imena, se ne sjeća. Čak zna i da su franjevci pucali, oko sokolovo, ali su je oči iznevjerile "docnije" 🧐 Posljednja tifusarka.
mira neimali! monstrumi!
Dakle, ako svi dokazi upučuju da je sudjelovala u u ubojstvu nenaoružanih svečenika, ako se dotična toga ne sjeća, to je to?
Citat madrac : Svi su oni krivi samo nije dokazano.
Ti partizani bez problema dožive stotu.

Bla,bla,bla ...

1941, 42, 43... su namjerno preskočene?

Pucali i dobili kaznu. A+B=C Osim toga, to se sve događalo u susjednoj nam državi. Kakve veze naše odvjetništvo ima s time????
Dok Hermanovu hadezeovsku supermamu hadezeov dečko Turudić oslobađa jer je "prestara da ide u zatvor", a jedva prešla sedamdesetu i skoro pa dođe ko vrtićki uzrast ovom partizanskom Koči Popoviću iz saniteta... hehehe
zašto hrvatsko odvjetništvo istražuje navodne zločine iz druge države? hoće li sutra istraživati slučajeve iz ugande i istočnog timora? pitam za hermanovu mamu.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ratni zločin je neupitan. Frapantna je hladnoća ljevice na te zločine i relativizacija istih.