Europarlamentarac Ivan Jakovčić upozorio na štetnost proizvodnje i korištenja palminog ulja
U govoru na plenarnoj sjednici Europskog parlamenta zastupnik Ivan Jakovčić (IDS-ALDE) zauzeo se da se od 2020. zabrani upotreba palminog ulja u proizvodnji biogoriva te da se uvedu certifikati o podrijetlu
Komentari 2
hehe, pa palmino ulje je najjeftinije ulje. kolko bi plaćali čokoladu da je u njoj pravo ulje i masti? mislim, isto bi plaćali, samo bi profiti bili manji. a o njima je riječ. zaštita okoliša zapadnom bogatom svijetu nikad nijenije bila važna, osim deklaratorno, i ciljano sa nekom korišću. zašto se uopće i dopušta uvoz tvrdih brazilskih i afričkih drva? ajmo se svi skrivati iza dozvola i potvrda da 'ovo drvo nije posječeno nezakonito'... svašta. zapad previše filozofira. a jedini pravi istinski filozofi su oduvijek živjeli na istoku. istočna filozofija življenja pobjeđuje. niste skužili? mislite da sirotinja dolazi iz afrike u europu iz nekog drugog razloga? zašto ne bježe u aziju, pa tamo ima sve više ljudi, sve veći standard. aha, u aziji se radi...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne znam sta reci, kako ide biznis sa ruzama? Jesi svjestan da kad i ti iskrcis zemlju i posadis ruze si također unistio prirodu kakva je bila prije samo radi svog profita, nije palma, nego je ruza i tu nema neke velike razlike, bar ne tolike da slusamo tvoje moralne ekzibicije, posto znamo kako si se ti na posten nacin obogatio i spadas u onu pricu o 200 bogatih, samo dok ste vi lapali za sve vam je bio kriv pokojni Tuđman, ali kad tad se sve vrati, pricekajmo...