Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 111
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
raspad na 2 valute
Povratak na članak


Euro za siromašne bio bi tri puta slabiji od eura za bogate

Centralni euro (EUC) bio bi u Njemačkoj, Nizozemskoj, Finskoj, Belgiji, Austriji i možda Francuskoj. Latinski euro (EUP) bio bi u Španjolskoj, Portugalu, Italiji, Grčkoj, Irskoj i možda Francuskoj

Komentari 88

Avatar Bud Humski
Bud Humski
10:54 21.07.2011.

Jos niste nista potpisali, jos se mozete predomisliti. Padate u atavisticki trans zbog 20-ak miliona kuna koje odvajate za Hrvate u BiH. Izbezumiti ce te se kad budete poceli placati visestruko vece svote za Grcku, Rumuniju, Bugarsku..., uz zvuke etno glazbe iz Pakistana, Bangladesha, Somalije...

VL
KA
karambita
11:02 21.07.2011.

Topgen, ne laprdaj, to sto si napisao nije istina....vidi se da ne zivis tamo gdje je euro, da zivis znao bi da je istina sasvim druga....euro je upropastio mnoge ljude, radne ljude a ne neradnike....ali shvatices ti to, ali biti ce kasno

VL
Avatar comparator
comparator
11:07 21.07.2011.

Eto ti juge. To se je događalo na ovom prostorima pa ipak nitko ništa nije naućio.Nadam se da vide opasnost od rata i da misle kako izbjeći stanja koja do njega dovode. Hoće li i \"pametni\" zapad huškati svoje narode protiv drugih a onda okretati glavu od posljedica i pričati kako su to djela primitivaca?Možda Evropa izdrži na neki drugi naćin ali nema joj spasa kao ovako mastodonsko nakaznom projektu.

VL
TO
tonkica
11:11 21.07.2011.

Euro i EU vjerujem za pet godina nece niti postojati. Austijanci su osjetili krizu ili bome osjecaju i trenutacnu nestabilnost eura. Naime, iako je Austrija bogata zemlja, postala je ujedno i vrlo skupa. Hrana je u zadnjih mjesec i poskupila za 15%, turizam u Karintiji je slabiji za 5%, mladi koji su potrosaci su bome stali na loptu. Mozete napisati sto god zelite, ali cinjenica je da je Austrija bila u puno boljoj poziciji dok je imala vlastitu valutu-siling. Osobno smatram da ulazak Hrvatske u EU bi bio nepromisljen potez..

VL
OB
-obrisani-
11:11 21.07.2011.

Smisliti će globalistički fašisti kako uzeti i zadnju lipu iz džepova grdjana.Ima da svi budemo grupici fašista dužni do kraja života.Naći će oni već načina da uzmu i zadnju lipu ali prije toga po njihovim receptima mora biti nekog rata(jer moraju financirati obe strane normalno uz kamate)To su napravili bezbroj puta do sada ali ljudi uporno se nude .Uvijek nadju neki recept.fašizam,komunizam,sad novi svjetski poredak i njima uvijek dobro.Gdje su novci ako su sv e države na svijetu dužne.Pojele ih kamate.A kod koga su novci?

VL
VO
voda
11:16 21.07.2011.

Ma kaj got, Euro je bio precjenjen od početka pa i za Njemačku privredu, marka bila 4 kune a euro 8 - moš mislit kako je to bilo realno. Ali škvadra je pala u euforiju i nije postavljala pitanja. Dotle financijaši prešli u ofenzivu i davali kredite u švicarcima pa tko se upeca - tko mu je kriv- kažu bankari. Sve je to šema. Škvadra bi bolje prošla da je uzimala kredite kod obitelji Gambino.

VL
TA
tapiros
11:22 21.07.2011.

Zašto je EU raj na zemlji? Zato što svi žive na kredit sa malim kamatama - ali na kredit! A prije ili kasnije dogoditi se svima Grčka ili Irska, jer kredite treba vratiti - sa kamatama. Eto zato je EUU raj na zemlji - kreditni raj koji vodi u propast čak i silu kakva je Španjolska i Italija. Pa čak je i USA pred bankrotom - došli su do max. limita zaduženja i shađaju se oko toga kako ga polečati. Svijet ide u ogromnu ekonomsku krizu i HR bi bilo puno pametnije da se osloni na prirodne resurse (vode i šume npr.) i ostane samostalna kao što su to Švicarci, Norvežani i Arapi. Ovako mi dobijamo Eure iz EU fondova, no koja je cijena toga u konačnici za 10-20 godina??? Eksplatacija!!! Onda ćemo morati sve djeliti sa posrnulima u EU. Jel to zvuči poznati (Kosovo i raspad Juge zbog istih razloga prije 20 godina)!!! Ekonomija je ekonomija - to je jednostavno tako uvijek i svugdje. Problem je to shvatiti jer političari lažu i misle samo na sebe. Oni će nam pakao prikazati rajem.

VL
Avatar comparator
comparator
11:23 21.07.2011.

Razmišljam o svjetskoj politici i nekako se sječam Amerike koja je tridesetih godina upala u strašnu krizu iz koje ju je izvukao Drugi svjetski rat.Ona se je ukljućila u rat tek onda kad joj je to odgovaralo za pokretanje ratnog stroja i oporavak njene privrede vezane za taj rat. Ne mislite valjda da se ovakav scenarij nemože ponoviti?

VL
OB
-obrisani-
11:24 21.07.2011.

21.07.2011. u 11:14h lopata je napisao/la: bilo bi bolje da nema bosanaca u Hrvatskoj ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: U Bih žive tri naroda.Lopato kojeg od ta tri naroda odluči se već jednom.

VL
Avatar Romano37
Romano37
11:54 21.07.2011.

Vratite nam našu DM, pa da više ne raspravljamo o moneti koju možda nećemo niti doživjeti !

VL
BA
Barts
12:16 21.07.2011.

Misljenje Niall Ferguson delim i ja .Ovo ce i biti euro za siromasne i bogate.Postoji i ona izreka bolje biti prvi u selu nego zadnji u gradu.Ne postoji besplatna vecera.

VL
OS
oskar3
12:19 21.07.2011.

A gdje piše (bar ne još) da mi idemo u tu zlu tvorevinu zvanu Eunija ??? Da se mene pita nikada !

VL
BG
bijesna glista
12:27 21.07.2011.

Hm Krasan članak za optimizam. I sad ti zamisli penziće, prevarene sto puta, koji štede za stare dane, da bi se mogli liječiti i pokopati na svoj trošak, a ne na državni. Kad čuju ovakve nebuloze, povuči će sa štednjenje svoje uloge, staviti novac u čarapu i zastaviti bilo kakva ulaganja i svi čemo se utopiti u nelikvidnosti, osim dimnaka u koji su starci nagurali novac. Jel ovakve bedastoče EU lopina znače, da će i banke prepoloviti oročene uloge? A ja mislio da je Ljubljanska banka največi pljačkaš u financijskom sektoru.

VL
Avatar potrosnja-goriva.net
potrosnja-goriva.net
12:45 21.07.2011.

mislim da sam prvi put sretan kaj imamo svoju Kunu, jer će sa Eurom biti uskoro \"drž gaće\" Jedino dobro je, ako rikne EU, preteknut ćemo Sloveniju u času. Liječenje frustracija....

VL
21
21Century
12:54 21.07.2011.

\"Euro\" za siromašne imamo već i sad, a to je - kuna.

VL
FS
fsgghhtre
13:25 21.07.2011.

Hajde da se ne zavaravamo! Postoje neke prednosti takve integracije, ali EU je projekt koji je zasnovan na ideji programiranog sjedinjavanja raznih kultura, ali bez Boga. Načela kršćanstva, kako znate, izbačena su iz europskog ustava, a jedino moralno i etičkoo mjerilo kojim se rukovodi jesu financijski apetiti bankara, Židova, masona... Stoga takav projekt mora biti osuđen na propast.

VL
DR
dreamteam
13:47 21.07.2011.

Valjalo bi onima koji imaju neku ustedjevinu kupiti zlato ili svicarce.

VL
DA
davorac
13:53 21.07.2011.

za dvije godine raspast će se EU a jake ekonomske zemlje osnovat će neku drugu grupaciju gdje neće biti Grka,,,Rumunja,,,Bugara,,,Hrvata itd

VL
GA
galico
13:55 21.07.2011.

Ma ko zna što će i sa Švicarcom biti... Najbitnije je da ljudi shvate koliko je bankarsko investicijski sustav u biti namješten i to najprije kroz namještanje od strane države koja im je omogućila kreiranje novca(da ,dobro ste čuli,banke bezez države uopće ne bi imale novac,naočigled jednostavna tvrdnja ali ipak je nekada teško shvatiti najjednostavnije činjenice) A niti to nije dovoljno već se namještaju tečajevi,cijeni,potražnja i ponuda..da ne nabrajam dalje

VL
Avatar NJUŠKALO
NJUŠKALO
10:14 21.07.2011.

Kada ja na Jadranu napišem olovkom 60Kn kg grožđa ,badava strancu euri i dolari,to mu kod nas odmah manje vrijedi nego bilo gdje u svijetu.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.