Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 121
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
financijska pomoć bez presedana
Povratak na članak

EU posuđuje novac Ukrajini: Zajmovi su beskamatni, povrat se očekuje kroz 35 godina

Europska unija je od početka ruske invazije na Ukrajinu 24. veljače do danas isplatila 4,2 milijarde eura pomoći ukrajinskom državnom proračunu, do kraja ovog mjeseca planira isplatiti još 2,5 milijardi eura, još nekoliko milijardi eura vrijedna je vojna pomoć koja ide kroz poseban mirovni fond EU-a, a sada je Komisija predložila i redovito transferiranje 1,5 milijardi eura mjesečno iz proračuna EU u ukrajinski proračun tijekom čitave 2023.

Komentari 3

RE
realisticki
13:31 10.11.2022.

Ne dopušta mi se pisati komentar koji negativno govori o Zelenskom, Ukraini i EU, a komentar "El Indio" koji indirektno kritizira Hrvatsku može pisat što hoće.

VL
ST
Stvarnost
22:27 10.11.2022.

Znaci Rusi i Ameri podelili ukrainu

VL
JF
jfk
08:02 11.11.2022.

S obzirom da imaju tu nesreću da su pored Rusije i da zbog toga ratuju umjesto nekog iz EU treba im dati i više.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.