Dolazak princa na Falklande jaka je pljuska Buenos Airesu
Princ William dolazi kao pripadnik vojnih snaga svoje zemlje. Argentinski narod žali što prijestolonasljednik Velike Britanije dolazi u uniformi okupatora, a ne s mudrošću državnika – objavilo je argentinsko ministarstvo vanjskih poslova
Komentari 25
Britanska banda okupirala je Malvine.( nevjerovatno, jos uvijek pod svojom kontrolom drze Gibraltar) Argentina bi trebala uspostaviti prisnije odnose sa Iranom, Rusijom i Kinom, otkupiti stotinjak raketa kojim bi mogli potopiti britanske ratne brodove i prikljuciti otoke matici
\"Argentinski narod žali što prijestolonasljednik Velike Britanije dolazi u uniformi okupatora, a ne s mudrošću državnika.\" Mjesto za naklon argentinskom narodu? Tu? OK. Naklon argentinskom narodu.
Argentina je udaljena od Falklanda 500 km, Velika Britanija 13 000 km...kome nešto nije jasno? Da to područje nije bogatom naftom i ribom, gamad britanska nikad tamo ne bi kročila.
Na Falklandskim otocima zivi 3140 stanovnika. Od toga, NITI JEDAN nije Argentinac - gotovo SVI do jednoga su se izjasnili kao drzavljani Ujedinjenog Kraljevstva. Kada taj narod bude zelio postati dio Argentine, samo ce se ONDA pripojiti Argentini - niti minutu prije. Argentina sada urla samo zato jer bi htjela ekplatirati prirodne rezurse oko otocja, nista vise.
@JR, kakve veze ima udaljenost? Pogledaj \"Saint Pierre and Miquelon\", i sve ce ti biti jasno. Takvih slucajeva ima bezbroj na svijetu...
- Ako Falklandi nisu argentinski zato što su 500 km od argentinske obale, onda neznam iz kog razloga bi trebali pripadati Inglezima koji su od Falklanda udaljeni nekih 12 000 nautičkih milja
03.02.2012. u 21:34h Glista je napisao/la: @svakogjutra, Zasto Neum nije nas??? ------------------------------- pitaj druga tita
03.02.2012. u 20:19h Glista je napisao/la: Na Falklandskim otocima zivi 3140 stanovnika. Od toga, NITI JEDAN nije Argentinac - gotovo SVI do jednoga su se izjasnili kao drzavljani Ujedinjenog Kraljevstva. Kada taj narod bude zelio postati dio Argentine, samo ce se ONDA pripojiti Argentini - niti minutu prije. ++++++++++++++++ Hahaha,zaboravio si spomenuti da su argetinske domoroce potjerali sa otoka,baš ti engleski okupatori i dovukli svoje debile
@svakogjutra, Zasto Neum nije nas??? Zasto Cipar nije Turski ili Sirijski? Zasto je Korzika Francuska? Da je 1 km od obale - to nema ikakve veze.
@ploto, haha \"domoroci\" !!! Falklandi su bili NENASELJENI kada su ih ENGLEZI prvi otkrili. Od tada prolaze kroz kolonijalno natezanje simo tamo, od Engleske, Francuske i Spanjolske. Po tome, NITKO nema pravo na njih, ali posto tamo zive 100% samodeklarativno BRITISH SUBJECTS, hocete necete, to je Britanska Teritorija. Ako Argentinci bas hoce, neka ponude svakom stanovniku $1M (to je nesto preko $3B) da se deklariraju kao Argentinci, i eto ti rjesenja. Ali na osnovu neke \"bliskosti\" Argentini (500km udaljenosti nije NIKAKAV argumenat blizine teritorija) Argentina nema nikakav argumenat.
@canadakrk, bas tako: povijesne okolnosti.
ploto idioto, marsijanac i ostale budaletine... Farklandi su bili nenaseljeni a današnje stanovnoštvo se izjašnjava kao Britanci. Osim toga, Argentinci su potomci Europljana, koji su onda po vašoj logici isto okupatori Južne Amerike...isto kao što je ova balkanska kukavica Marsijanacac okupator u zemlji Indijanaca - Sjevernoj Americi !?! ... stoga po kojoj logici baš Argentina ima pravo na Farklande?
Ovako o redoslijedu prava na Maldives:Otocje je najprije otkriveno od Spanjolaca. Nedugo zatin dosli Francuzi i misleci da su prvi prisvojili su otoke i dali im drugo ime. Kada su prvi i drugi otkrili zabunu Francuzi su otstupili i prepustili vlasnistvo Spanjolcima. Argentina je postala slobodnom i diplomatski trazila i dobila otocje od Spanjolske. Naselili su otocje ribarima. Englezi su dosli pravili se \"Englezima\" i preimenovali otocje, posvojili, naredili Argentincima da u dan napuste otocje a one koji nisu su ubili pod izgovorom da su gusari. Toliko o britanskom pravu na otoke. Sadasnje stanovnistvo su Britanci naseljeni na silu i za pare.
23:03 - tipican pokusaj friziranja cinjenica i mjesavine propagande, fantazije i nebuloza kako bi se nesto \"dokazalo\" . Sve jako dobro poznato i vidjeno vec toliko puta da nema nikakve potrebe na to gubiti vrijeme. Vjerojatno ce se uskoro pojavitiviti i \"Falklandi - kolijevka civilizacije\", \"Ponosni falklandski narod\" i slicni izljevi. Pih!
kud se guras mali, jos ce te ukokati, uzivaj svoj zivot i ne paci se u politiku
Evo još jednih kolonizatora, a sad prodaju svijetu pamet o demokraciji... pih
04.02.2012. u 07:36h irani je napisao/la: 23:03 - tipican pokusaj friziranja cinjenica i mjesavine propagande, fantazije i nebuloza kako bi se nesto \"dokazalo\" Pih! ------------------- A gdje su tvoje činjenice i argumenti ???? Zameo ih vjetar ??? Ono za štoo nemaš protuargumente ,za tebe je propaganda !
Je purit ce se tako dugo dok bude SAD iza leda stojala ali kad se Grizli makne letit ce Sljage kao braca Srbi nema JNA i batine na izobilju od svakog tako i ovi
Izgleda maloumno ! I sve je ruzniji svake godine !
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Princ Wales? jugoslavijo narod se slavio