Dodik: Nije pitanje postoji li BiH već kako osigurati mirni razlaz
Savjet ministara BiH teško funkcionira, parlament je nesposoban odlučivati i ne poštuje se Daytonski sporazum, kaže Dodik.
Komentari 34
Prigovorite mu šta god hoćete, ali morate mu priznati da je jedan od rijetkih političara ovdje koji govori ono što, prvo on, pa onda i svi ostali misle. Ovo što on priča znaju vrlo dobro i političari u Sarajevu, ali ne smiju priznati narodu.
ovaj dodik uvik djeli nekakove lekcije, neznam tko ga slusa
Čitam ove komentare dole i želim da kežem jedno. Kako živim u Banja Luci mogu da kažem da muslimanima u BIH (ili bošnjacima kako ljudi preferiraju da ih drugi zovu) niko ovdje ne misli ništa loše. Ma kakvo odsjecanje, teritorija i ratovanje. Ako neko udari silom- da naravno, uvjek- svi će se odazvati. Ali da neko ide na Sarajevo- to je jednostavno glupost. Niko ne misli ništa loše narodu kao takvom. Imam dosta prijatelja u Federaciji i oni isto tako misle. Šta hoću da kažem? Ma koliko se pojedinci željni krvi trudili- u BIH nije u pitanju nacionalni problem, koliko ekonomsko-politički. Ljudi- država kako je žele vlasti bošnjaka jednostavno ne funkcioniše i ne nosi nikome ništa dobro. To je jednostavno tako.
01.09.2012. u 19:24h LargoWinch je napisao/la: ............................................... vrlo dobro znamo, uvijek ista priča, pogotov pred izbore.... kad će više taj referendum?!!
crnigaleb: vrlo dobro znamo, uvijek ista priča, pogotov pred izbore.... kad će više taj referendum?!! --------------------------------------------------------------------------- Zaista ne znam šta da ti kažem- ne znam. Pogotovo što očekujemo da izgubi ove izbore. Vidiš, to je nešto šta ljudi u HR ne znaju o RS- ovdje se ljudi ustvari ne lože na nacionalističku retoriku, hrvate, srbe, muslimane...Interesuje ih ekonomija, projekti izgradnje sa državama u regionu, autoput, radna mjesta. Radim u Zagrebu- dakle- potpuno ista priča. I kao i u HR- očekuje se da se kazni ova vlast zbog pada BDP-a i posljedica krize, nekih korupcionaških afera i slično. Ali što se tiče Predsjednikovog mišljenja u vezi BIH- tu je potpuno u pravu i taj referendum o kojem govoriš je neminovan- sada ili za 10 god.
unitarno je sarajevo , etnicki ocisceno cak i od hrvata , etnicki je cist fildzan i etnicki cista hervceg bosna pa i hrvataka.. sto Sropska Republika ne bi bila CISTA! hvala Bogu da je i sad mozete da povucete miletata za pimpek ako mu se bude htelo : ) Srpska je najpostojaniji deo u BIH .... a vi se razgranicavajte. Hrvatima ako bude trebala pomoc politicki , Srbi c pomoci ! Inace Srbima je skoro 65 % katastarski od cele BIH pripadalo !
@ LargoWinch ajde decko ne lazi samog sebe.... pa ja imam prijatelje u Banjoj luci u Srpskoj znam kao disu .....svakom normalnom je stalo do boljeg zivota, standarda i mira....al kad dodje stani pani NEMA OD TOGA NISTA!
01.09.2012. u 20:23h KOMEРСАНТ je napisao/la: @ LargoWinch ajde decko ne lazi samog sebe.... pa ja imam prijatelje u Banjoj luci u Srpskoj znam kao disu .....svakom normalnom je stalo do boljeg zivota, standarda i mira....al kad dodje stani panii NEMA OD TOGA NISTA! ------------------------------------------------------------------------ Izvini "dečko" ne stižem da pročitam sve tvoje postove pa ti kasno odgovorih. Ja ne lažem ni sebe ni tebe, a što se tebe tiče- prilično sam ubjeđen da si vrlo mlad, da rata nikada nisi vidio, i da ti je mjesto stanovanja u Federaciji BIH. Ako griješim- izvini- ali meni to govore tvoji postovi. Predlažem ti da poradiš na tome. Pozdrav!
Da ne zivim u BiH i da citam ove komentare pomislio bih da je ovdje drzava nalik na Pakistan da su vehabije umjesto policije.politicari imaju brade od pola metra,da su sve nemuslimanske bogomolje srusene a onda izadjem na ulicu i vidim ljudi sjede u kaficima piju pive.i sokove, crkve sinagoge,dzamije ,svi se mole bogu na svoj nacin i niko nikog ne dira a ljudi sa bradama vidim jednom u godini(vise sam ih vidio u Americi za mjesec dana nego za citav zivot u Bosni) i pitam se kakva je to bolest koja ljude tjera da lazu.I onda u stvari shvatim da sam sretan sto sam normalan ,nikog ne mrzim imam puno prijateljaih vjera i nacija a oni neka pjene i laju kao bijesni psi ja se samo smijem.I ponosan sam i sretan sto sam Bosanac
Hrvatima bi Dodik ponudio "kukavičje jaje" i navija za hrvatski entitet, ali samo u zapadnoj Hercegovini. Taj entitet bi kofol obuhvaćao Mostar, Čapljinu, Široki Brijeg, Tomislavgrad i Stolac te bi ga s vremenom apsorbirala i preuzela Republika Hrvatska pod svoje okrilje. Velik dio Hrvata u BiH zbog animoziteta prema politici muslimana prihvaća u tzv. Federaciji prihvaća to Dodikovo "kukavičje jaje" samo zbog tih 20% teritorija BiH što bi Hrvati dobili, a mnogi nažalost zaboravljaju sudbinu Hrvata u Posavini i središnjoj Bosni. Politika SAD-a ide u potpunosti na ruku muslimanima jer se oni na ovome prostoru žele dokazati kao njihovi prijatelji pošto ratuju po B. istoku. Mnogi Hrvati i zaboravljaju da su hrvatske prodore u BiH upravo oni zaustavili.
02.09.2012. u 06:40h Sejo je napisao/la: ...nda izadjem na ulicu i vidim ljudi sjede u kaficima piju pive.i sokove, crkve sinagoge,dzamije ,svi se mole bogu na svoj nacin i niko nikog ne dira a ljudi sa bradama vidim jednom u godini(vise sam ih vidio u Americi za mjesec dana nego za citav zivot u Bosni) i pitam se kakva je to bolest koja ljude tjera da lazu.I onda u stvari shvatim da sam sretan sto sam normalan ,nikog ne mrzim imam puno prijateljaih vjera i nacija a oni neka pjene i laju kao bijesni psi ja se samo smijem.I ponosan sam i sretan sto sam Bosanac --------------------------------------------------------------- SEJO: Post od 30.08.12. "Ma Srbi su jedine prave poturice na Balkanu uz zapadne hercegovce koji ne znam kako postadose Hrvati.U stvari Srbi su turski neuspjeli abortusi" --------------------------- Ovo gore je tvoj post od prije tri (3) dana. Ko sumnja- neka provjeri na tvom profilu. Pomalo se razlikuje od tvog posta od juče? Sačuvaj me bože bratske ljubavi radikalnih islamista i njihovog mira, istine i tolerancije! Zbog tebe i takvih kao ti Srbi i hoće da napuste tu z..ebanciju od države.
svakoga dana,sve vise,u svakom pogledu, ovaj covek iznosi u javnost cinjenice.Iako bi neki(znamo vec ko) vise voleli da niko o tome ne prica,ali sta je tu je,istana je jedna pa kakva god ona bila.Mi nevolemo vas,a vi nevolete nas,pa koj moj onda moramo da budemo osudjeni jedni na druge.Pa zar su Srbi toliko skrivili nekome,da moraju ziveti sa bosnjacima
Ovaj Dodik sve više pokazuje psihološki poremećaj a la Martić. I Martić je mislio da ima državu, pa je na kraju bježao iz te mitske države tolikom brzinom da nije uspio preobući se, pa pobjegao u pidžami.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Do kada ce međunarodna zajednica žmiriti na realnosti stanja u Bosni.Hrvati pod svaku cijenu hoce treci entitet i miran razlaz u Bosni.Nemoguce je sacuvati drzavu koju nitko ne zeli osim muslimana koji sanjaju cijelu Bosnu ali muslimansku.Ako Hrvati ne dobiju treci entitet nestati ce sa prostora u Bosni.Pod svaku cijenu treci entitet