Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 86
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
najbolji jednominutni filmovi

Video iz Istre pobjednik je projekta Moja.hr: 'Bio sam siguran da ćemo dobiti nešto dok nisam vidio ostale filmove'

Vinkovci: Završna svečanost Večernjakovog projekta Moja.hr, proglašenje pobjednika i dodjela nagrada
Foto: Ivica Galovic/PIXSELL
1/34
24.06.2022.
u 22:25

Taj je projekt Večernjeg lista - koji podržavaju Ministarstvo turizma i sporta te Hrvatska turistička zajednica, a partner mu je Hrvatska radiotelevizija - pojednostavljeno rečeno, natjecanje mladih i kreativnih ljudi iz dvadeset naših županija i Grada Zagreba u jednominutnim filmovima. Zadatak je u šezdeset sekundi pojasniti osjećaj emotivne vezanosti uz sredine u kojima žive.

Nisam pripremila nikakav govor jer nisam ništa očekivala – rekla je Elizabeta Ružić iz Kaštelira u Istarskoj županiji nakon što je ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac pod svjetlima pozornice postavljene na središnjem gradskom trgu u Vinkovcima pročitala ime ovogodišnjeg pobjednika u multimedijalnom projektu Moja.hr.

– Ma ja sam bio siguran da ćemo dobiti nešto. Dok nisam vidio ostale filmove – dodao je njezin dečko Marko Purišić s kojim je, uz pomoć oca Josipa, Elizabeta snimila pobjednički video za Moja.hr.

Taj je projekt Večernjeg lista - koji podržavaju Ministarstvo turizma i sporta te Hrvatska turistička zajednica, a partner mu je Hrvatska radiotelevizija - pojednostavljeno rečeno, natjecanje mladih i kreativnih ljudi iz dvadeset naših županija i Grada Zagreba u jednominutnim filmovima. Zadatak je u šezdeset sekundi pojasniti osjećaj emotivne vezanosti uz sredine u kojima žive.

Glavni urednik Večernjeg lista Dražen Klarić
Foto: Ivica Galovic/PIXSELL (ilustracija)

Žiri u kojem su bili savjetnica u kabinetu ministrice turizma i sporta Petra Mlačak Rosić, direktorica sektora za promociju i oglašavanje Hrvatske turističke zajednice Martina Srnec, profesor odnosa s javnošću i komunikacijski stručnjak Božo Skoko, kreativni direktor i suvlasnik agencije Bruketa&Žinić&Gray Davor Bruketa, novinarka Večernjeg lista Radmila Kovačević, montažer jedanaest igranih filmova i dobitnik triju Zlatnih arena za montažu, Hrvoje Mršić te autor projekta Moja.hr, scenarist Alen Đurica, odabrao je tri prvoplasirana tima. Uz novčane, svima su im pripali mobitel, e-pretplatu na Večernji list, monografiju Večernjaka te statua, rad akademskog kipara Mate Turića.

– Prvonagrađeni tim dobio je 15 tisuća kuna. Gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić uručio je ček na 10.000 kuna drugoplasiranoj ekipi iz Grada Zagreba koji su predstavljali Yuliya Molina i Ognjen Ivanović. Yuliya je Ruskinja rođena i odrasla u Mariupolju u Ukrajini, s prebivalištem u Sloveniji i boravkom u Zagrebu, gdje studira:

– Sad kad sam vidjela sve filmove, želim posjetiti sva ta mjesta – kazala je, poput Ognjena i zadovoljna i iznenađena zbog nagrade.

Odlukom žirija treće je mjesto pripalo ekipi iz Slavonskog Broda, a nagradu je Tomislavu Zirdumu i Martini Jelinić uručio glavni urednik Večernjeg lista Dražen Klarić.

– Konkurencija je bila baš jaka i mi smo baš jako zadovoljni – rekli su.

Završnica projekta održana je u Vinkovcima zato što su lanjski pobjednici, Saul Tikvić i njegova ekipa iz vukovarsko-srijemske županije pa je ta županija bila i domaćinom ovogodišnjeg izbora. Prije samog proglašenja prikazan je lanjski pobjednički filmić, a nakon toga su prikazani svi ovogodišnji, njih 21 te predstavljeni autori.

Foto: Ivica Galovic/PIXSELL (ilustracija)

– Kao najstarije naselje u Europi, Vinkovci su grad iznimno duge i bogate prošlosti, ali i grad upečatljive sadašnjosti, grad kulture i umjetnika te prije svega nevjerojatnih ljudi koji imaju veliku ljubav prema svojoj sredini. Najveće je bogatstvo ako tu ljubav možemo prenijeti i na mlade koji će tko znati voljeti i čuvati svoje, a ovakvi projekti dobar su način da to i ostvarimo. Izuzetno mi je stoga drago što je završna svečanost nacionalnog projekta Moja.hr održana u našem gradu. Projekt koji je posvećen mladima i njihovim osjećajima za kraj u kojem žive, pokazao se i više nego uspješnim i prihvaćenim. Posebno sam ponosan što prošlogodišnji pobjednici dolaze iz Vinkovaca i Vukovarsko-srijemske županije te bi još jednom iskoristio prigodu i zahvalio našem Saulu Tikviću i njegovu timu na svemu što su napravili za promociju ovoga kraj – kazao je gradonačelnik Bosančić.

Vukovarsko-srijemski župan Damir Dekanić, koji je također nazočio završnici kaže mu je drago da se ova hvale vrijedna manifestacija, koja promovira posebnosti svih naših županija, ove godine održava u Vinkovcima.

Vinkovci: Završna svečanost Večernjakovog projekta Moja.hr, proglašenje pobjednika i dodjela nagrada
1/35

– To govori u prilog činjenici da Vukovarsko – srijemska županija, ne obiluje samo prirodnim ljepotama i ne diči se samo svojom poviješću, kulturom i gastronomijom nego mladim, hrabrim i ambicioznim ljudima. Ovi mladi ljudi su na najbolji mogući način pokazali kako se voli kraj u kojem su rođeni. Njegove ljepote su, svatko na svoj način, pokazali svijetu i poručili kako Vukovarsko – srijemsku županiju nose u srcu. Kroz objektiv kamera tako su svima, koji možda nikada nisu planirali doći i posjetiti našu županiju, otkrili skrivene ljepote i skrovite kutke znane samo onima koji ovu ravnicu dišu i za nju žive. Smatram kako nema bolje promocije za ovaj kraj od one koja dolazi iz duše i srca Slavonaca – rekao je župan.

U glazbenom dijelu završnice projekta Moja.hr, kroz koji su nas u izravnom televizijskom prijenosu na Drugom programu Hrvatske televizije vodili Daniela Trbović i Duško Ćurlić, nastupili su Mia Dimšić te Nera Mamić s Updown bandom.

Komentara 3

ZE
Zeal
22:30 24.06.2022.

Super nebitno

RE
Reboot
22:37 24.06.2022.

Zalosno sto rade u Hrvatskoj stranci upravljau sa hrvatskim midijama

NA
NadaSZ
08:15 25.06.2022.

Zanimljiv projekt, težak zadatak, jer u 60 sek. je premalo vremena za predstavljanje županije .Efekti tih spotova su također minimalni.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije