Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 5
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
njihova eksplozija traje manje od sekunde
Povratak na članak

Do Zemlje stigli misteriozni radiovalovi stari 8 milijardi godina

Riječ je o jednoj od najfascinantnijih pojava u Svemiru jer su to vrlo snažni signali, a neki od njih oslobađaju više energije od 500 milijuna Sunca, a traju manje od treptaja oka.

Komentari 11

DU
Deleted user
15:52 20.10.2023.

Iizboj gama zračenja od supernove ili sudara dvije zvijezde. Imamo sreću da je bilo izdaleka, inače, ode nam UV zaštita i mi u povjest.

VL
DU
Deleted user
17:38 20.10.2023.

@Juki Drž se ti nogometa,pusti te vražje radio valove na miru

VL
DU
Deleted user
15:54 20.10.2023.

eto a ne mogu pronaci bouig air malezije a 50000 satelita se vrti i snima oko zemlje supci na kvadrat

VL
DU
Deleted user
15:17 20.10.2023.

Ala mašta može svašta, takve se priče ne serviraju ni maloj djeci a kamoli odraslima.

VL
DU
Deleted user
16:20 20.10.2023.

Neka nam (meni ili bilo kome) znanstvena zajednica potvrdi da postoji metoda mjerenja starosti radio signala(ili valova),koja je to metoda,tko je dobio nobelovu nagradu za to itd...,hvala

VL
PO
Poletarac101
15:36 20.10.2023.

Hahaha Fenomenalna analiza ali moja mjerenja su dala malo drukčije rezultate da su valovi stari 9 milijardi i 523,51515 puta veću energiju od Sunca.😎

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.