DHMZ otkrio kakva nas budućnost očekuje: Hrvatska se zagrijava brže od ostatka svijeta
Očekuje se rast godišnjih i sezonskih temperatura zraka u cijeloj zemlji i u budućnosti, poručuju iz Zavoda
Komentari 24
DHMZ često nije u stanju točno prognozirati vremensku prognozu idućega dana, a kamo li "kakva nas budućnost očekuje."
Tornado kod Novske 1892. godine je u poslijepodnevnim satima 31. svibnja 1892. u 16:17 sati zahvatio područje željezničke stanice u Novskoj i obližnju šumu i nanio znatnu štetu. Tornado je izbacio sa željezničkih tračnica vagone vlaka koji je u 16:17 krenuo za Novu Gradišku. Stražnji vagon, težak preko 13 tona, bačen je s udaljenosti od 30 metara preko telegrafskih vodova. U vlaku je bilo pedesetak putnika, od kojih su tri teško ranjena, a jedan je pastir poginuo.....temperature su bile vrlo visoke za to doba godine.....
Googlajte "warming up faster than rest of the earth" i naci cete puno clanaka o raznim kontinentima, regijama i drzavama svijeta koji se svi istodobno zagrijavaju brze nego ostatak svijeta. U isto vrijeme se najbrze zagrijava Hrvatska i Europa i Afrika i Azija i Antarktik. Ispada da se sva mjesta na svijetu zagrijavaju vise od svih ostalih mjesta na svijetu. Matematika nalaze da takvo nesto nije moguce.
Najbolje da nas Hrvate isele iz Hrvatske. Onda se neće zagrijavati Hrvatska. A onda nek dođe belosvetska zelelena kamarila s privatnim avionima na ljetovanja i tako neka bude navijeke
Predlažem da neki novi HDZov stožer na čelu s Božinovićem zbog vremena zatvori granice županija, kako prelazak stanovništva u drugu županiju ne bi izazivao prast temperature.
DHMZ su isto katastrofa, veći dio na moru a ono malo što je ostalo na (recimo) poslu ljuti što oni nisu tamo pa zabušavaju. Svejedno, i kad su tu ne mogu prepoznat oluju pred vratima a ne nešto više
Krave su krive! prde već tisućljećima, a kod nas valjda naročito.... eto vam rezultat 🤡 🤡 🤡! što reći, gdje jedna ađenda prestaje, druga počinje 🤡 🤡 🤡
Bosanci pojačali nadzor nad granicom s Hrvatskom kako bi spriječili zagrijavanje Bosne iz smjera Hrvatske. Oni će ostati u ostatku svijeta i zagrijavat će se bitno sporije, naročito uz granicu.
Sve će to izliječiti solarni paneli postavljani na zelenim površinama i naravno električni automobili. A ja naivan vjerovao da bi to pošumljavanje moglo biti.
Ista retorika kao prije 2 godine opet se ne dozvoljava znanstvenicima i Nobelovcima na tu temu da i oni budu u medijima opet slušamo jednu stranu .sve smo vas uhvatili u lazi
Mi smo naj vruća zemlja. Što se sad Maja Sever napalila. Opet će pisati o klimatskim promjenama, možda još neka pandemija dođe pa će reći da smo teoretičari zavjere, a na kraju ona je ta koja je dio kotača zavjere kao i ovaj (ne)poštovani medij.
A zato je ministrica rekla da se ide u pravcu cjelogodišnjeg turizma...
dhmz postao novi hzjz... nadam se da im je plaća dobra..
Na karti smo kao jedna kap vode ili najmanja mušica i baš se zagrijavamo brže od ostatka svijeta . Tko ovo tvrdi sa njim se nešto čudno dešava !
ada ćete prestati sprejati nebo sa kemtrejlovima
Za to zagrijavanje su krive gospođe u postmenopauzi,jer često imaju valove vrućine koja im neda spavati.Takva je i teorija DHMZ.I ne štrajkaju zbog plaća.
Nije mi jasno kako nitko od struke i odgovornih ne predlaže neku zaštitu, prije bila protugradna obrana, rakete koje su ublažile tuču. EU je namjerno zabranila protugradnu obranu jer to kao nije "ekološki". Čudne se stvari događaju, kao da netkoo to programirano lansira da ljudima utjeruju strah i nesigurnost. Sjećamo se što je bilo za vrijeme COVID-a, strah i nesigurnost i na kraju COVID "pobjegao" iz laboratorija i opet svi šute i nikom ništa.
još danas, dok zasjeda sabor, donijeti zakon o zatvaranju preostalih pet, šest tvornica što nam zagađuju, a vidimo i pregrijavaju domovinu! greticu za predsjednicu!
...a još kad u sezoni proključaju i ženski hormoni...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Plaše ljude, da bi uveli novu "zelenu" tehnologiju na kojoj će zaraditi ali i moći kontrolirati ljude....da im je stalo do okoliša sadili bi drveće, ali ne, stalno tehnologija, poticaji, uzimanje para na istoj , kontrola npr što jedete koliko Co2 emitirate, dok oni putuju u privatnim mlažnjacima i žderu sočan odrezak i zalijevaju to šampanjcem.....a ovi iz sekte Možemo i takvi su im korisne b u d a le i podizvođači....