Del Ponte za Blic: Šokirana sam presudom Gotovini
Bivša glavna tužiteljica Haaškog suda Carla del Ponte kazala je da je šokirana oslobađajućom presudom Anti Gotovini.
Komentari 128
Eh Karla, crna Karla. I ti bi od gospodina Gotovine puno toga mogla naučiti.
Preporučio bih joj da hitno ode u Beograd i da objavi radosnu vijest: "HRVATSKI GENERAL ANTE GOTOVINA JE SLOBODAN ČOVJEK"
Činjenice su svetinja, a komentari proizvoljni! Pa idemo sagledati kako je tužiteljstvo predočilo činjenice. Prekomjerno granatiranje Knina nije nitko zabilježio, ni kamere stranih TV ekipa niti časnici UNPROFOR-a koji su boravili u bazi na prilazu grada tijekom akcije. Grad nije porušen! Kriterij 200 m odstupanje granate od cilja nije do sada zabilježen u povijesti topništva, da bi to bilo zastrašivanje civila nego se smatra podbačajem/prebačajem - dok je dokaz namjere gađanja grupiranje pogodaka. Oslobodilačku akciju države članice OUN u namjeri da oslobodi okupirano ozemlje - del Ponte je tome dodijelila etiketu org. zločinačkog poduhvata. Da ne duljim, to je svračje gnijezdo od optužnice i znano je pravilo pravosudne struke da inkriminacija mora pratiti ono što se doista zbilo u stvarnosti - ovdje je odstupanje kažnjeno odbacivanjem optužnice!
Carla, dođi da zapjevamo Čavoglave,da popiješ jednu ljutu i da ti nađemo kakog rasnog dida da te oladi zera pusti te prazne priče
Bolje bi joj bilo da se posveti unucadi ako ih ima i ako je se ne boje, a ne bubati o necem o cemu pojma nema!!!!
Gđa. Del Ponte je sebe pretvorila u kolateralnu žrtvu Oluje i to u sferi patopsihološkog preuvelićavanja vlatitog ega .Njezina narcisoidnost je preusmjerila njenu pozornost na umišljeni(izmišljeni) " zločinački pothvat" i fantomski "200 metarski standard" kod granatiranja vojnih ciljeva.U svemu je pogriješila te i na stručnom i na osobnom polju postala presedan koji će poslužiti generacijama budućih studenata prava.
Očekivao sam da je jedan sudac, pogotovo Švicarski, nepristranjen. Amerikanci su 1945, slučajno kako kažu, bombardirali Zurich i Basel. Zašto se gospođa malo s tim ne pozabavi? Ili se pak boji da ne ispadne da Švicarci ipak nisu bili toliko neutralni koliko se to mislilo.
Nekad su se vještice spaljivale a sad nekažnjeno laprdaju gluposti.
Po čemu je uopće relevantno što ona misli? Totalno nebitno. Nije li izjavila neki dan u intervjuu za HRT da je u mirovini i da radi kao konzultant UN-a za Siriju? Prema tome, ovo uopće nije vijest, može ona sada pričati što hoće, imala je priliku učiniti nešto za pravdu, ali je pokazala svoje sposobnosti i sada bolje da ne grakće okolo, nego neka se pokrije po ušima i šuti.
Ma koga briga što Carla misli!!!
Pokolji po Vukovaru i Škabrnji su je daleko manje šokirali a Srebrenica i Ovčara nisu bili njena jurisdikcija. Gospođi se presuda ne sviđa pa je sud izgubio kredibilitet, da je presuda bili suprotna gospođi bi se sviđala pa bi sudd imao kredibilitet. Žalim Vaše Veličanstvo ali Vi niste mjerilo svih stvari, preporučam put u Srbiju da se dobro isplačete u naručju Tome Grobara i Malog Slobe.
I mi smo SOKIRANI vasom izjavom Carla.Da nasi Politicari sute ida vas ne kritikuju vi bi nekoga obtuzili i osudili bez dokaza tu Lovu sto su Generali potrosili bi trebalo traziti od vas i vase Drzave.Tako da ubuduce ne pravite takva zlo dijela
Ak. Degan, s riječkog PF, dao je vrlo znalačku procjenu stanja nakon odbacivanja optužnice i kako se ne smije navoditi link - dozvolite da samo navedem ono što je contra temeljnih postulata pravne struke. Dakle, trojica generala nisu nigdje iskazala osobnu namjeru da zapovijede da se nešto sruši, uništi, ubije i progna - a optužnica im je pripisivala baš takvu krivnju plus zločinački poduhvat! Time se kršilo načelo individualiziranja krivnje/odgovornosti odnosno da su osuđeni, ispaštali bi za nešto što nisu u zbilji ni napravili niti zapovijedili. Progooglajte malo akademik Degan presuda u Den Haagu!
E prodana dušo, Carla del Ponte, uskoro ćeš ti doživiti još jedan šok. Mišetić (advokat generala Gotovine): Tužiteljica ne smije iznositi tvrdnje da je netko kriv nakon presude i to je prekršaj kodeksa. Ona sada, kada joj stvari ne iduu u prilog, dovodi u pitanje rad Haaškog tribunala i to je nedopustivo. Stoga ćemo je prijaviti švicarskoj komori.
Svako normalan je sokiran, pa cak i sam Gotovina nije ocekivao, a on zna i zasto.
Bilo nam je jasno od početka na kojoj je strani Carla i zato nam je veliko zadovoljstvo gledati njezinu potpunu izgubljenost. Njoj od početka nije bilo do pravde nego do politike. Zato se poput Srba, služila lažima i podmetanjima. Umjesto da se bavi pravim zločinima, počinjenim puno prije Oluje na koje je "zažmirila na oba oka", htjela je smjestiti nevinim ljudima. Malo prekrupan "zalogaj" i za tako zlu i lažljivu osobu poput nje. Osvrtanje na prekomjerno granatiranje Knina u usporedbi samo sa vukovarskom bolnicom, na koju je palo 10 puta više projektila nego je ispaljeno za vrijeme cijele Oluje, mogu samo bolesni i podli umovi u službi politike. Abolirala je cijeli vojni vrh JNA koji je s Miloševiće pokrenuo svo to zlo. Zato i ne čudi da od trulog sjemenja dolaze i truli plodovi.
Ona suosjeća sa srpskim žrtvama. A gdje su žrtve Škarbrnje, Vukovara, Srebrenice? Dakle srbi mogu radit što hoće, paliti, pljačkati, ubijati i proći nekažnjeno - na bilo čijem teritoriju? Ili samo na Hrvatskom? Nije mi jasno to. A oni koji brane svoje moraju paziti eto da ih slučajno ne ozlijede, dok njihovi psi mogu klati i masakrirati bez da ih itko išta pita? I nakon što su se iživili i izdovoljili sve ćemo zaboraviti, i prijeći preko svega, kao da se nije ništa desilo? Pa gjde je tu pravda?
I ja sam šokiran kad vidim njenu sliku.
E sada bi hrvatska država trebala podići tužbu protiv nje zbog podmetanja dokaza i pristranosti te pokušaja nametanja genocidnosti svim hrvatima, a i mladiću bi bilo lepo da s njom deli ćeliju
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa koga uopće briga što ona misli? To nije nikakva vijest.