Damir Krstičević: Svi moraju biti svjesni da se bez obrane ne može ako želimo da Hrvatska bude sigurna zemlja
Vojska je često služila kao rezerva uz koje se prvo izvlačilo kada je trebalo pokoriti minuse. Svi moraju biti svjesni da se bez obrane ne može. Želimo li da Hrvatska bude sigurna zemlja, ne možemo stalno rezati istu granu, kaže ministar
Komentari 68
Vojsci treba jos veći proračun. I vise ljudi. I vise opreme. I ne, nije dosta, i ne nemamo previse, imamo premalo. I to nikakvi trolovi i "aktivisti" pošaljem glupih komentara neće promijeniti...
vojsku ojaćati što više pogotovo kakve susjede imamo sjećamo se ne tako davne prošlosti a milanovićeva sdp vlada je sve radila da nam oslabi vojnu snagu samo iz njima poznatih razloga zato treba raditi na modernizaciji i jačanju naše HRVATSKE VOJSKE
Potpisujem svaku rjec generala Krsticevica.
Bravo, polako sve dolazi u red ljudi se moraju osjecati sigurnima!
Ovo je korisna investicija, kad se sjetim na sto je sve Milanoviceva vlada bacala novac, sve na dug!
Cudo da se jos nije javio onaj blentavi Vucic.
Iznimno cijenim generala i sve čestitke što se izborio za povećanje proračuna vojske.Mišljenja sam da moramo i dalje biti spremni očuvati integritet i granice koje smo stekli-jer nikad se ne zna...Sve pohvale ministru i samo tako čvrstom rukom dalje.ELIZABETA RADIĆ
Kolko licemjera ima u hrvatskoj pa to je bemoguce.kad god fali novaca prva je vojska za uzet kad triba okolo čehe tražit i trosit novce vojske onda je vojska super .nije vojska neka javna kuca da svi uzimaju kako oce .kad triba za vojsku nabavit borbene avione svi pljuju a kad transportni helikopteri nisu jos osli na remont onda svi u panici jer helikoptere mogu iskoristavat a avione ne .vojska mora bit jaka i imat veliku oružanu moć .nezaboravite da mi 900 godina nismo imali samostalnu drzavu
Jel možete zamisliti koliko srpskih agenata iz kos-a (ili kako im se sada služba zove jbm li ga!) radi-ruje i širi defetizam po našim tiskovinama? Utječući na naše mijenje, a ne bih se čudio da i rusi to ne rade! BTW. zašto novine ne pišu o ruskoj isturenoj obavještajnoj bazi u Nišu, pa i vrh NATO-a traži od srbijice da se ´´mane tog ćorava posla´´, a vučić i nikolić se smiju ( kiselo) i kažu, štaa brre, pa to je centar za pomoć u slučaju zemljotresa! Hahahahaha! Ljudi moji, pa pročitani ste ´´k´o bukvar´´!!!! Kontraadmirale!!! Daj jednu analizu! Opleti ove kako zaslužuju!
Obranu se mora imat.Moje mišljenje je da se to treba rješit po principu nekadašnje teritorijalne obrane. Da svatko vojno sposoban ima svoju pušku svojem gradu i da se jednom na tri godine ide na vježbe gađanja. Novca nemamo za nešto više, niti se čini trenutno da nam više od toga treba.
Krstičeviću, nemaš ljude. Tvoji prethodnici su osakatili i mornaricu i zrakoplovstvo, zrakoplovstvo najviše! Ti si se vratio u sustav nakon nepravednog odstranivanja od strane onog veleizdajnika. Misliš li u sustav vratiti i one koje su prisilili putem članka 6a.?
Svaka drzava koja drzi do sebe ima kvalitetnu vlastitu vojsku i opremu za nedaj Boze. Nasa oporba u politici koja je vladala 25 godina nije ulozila ni lipu u vojsku opcenito,to sve govori a jos vise govori o onima koji glasaju za takve.Njima bi bio najveci fetis da ovisimo o regijonu a ne sami o sebi....
ovom narodu očito ne treba vojska, ipak se radi o narodu koji je bio nesposoban imati državu 1000 godina, narodu kojem su najveće vrijednosti ulizivanje, laganje, lopovluk , bludnost, zar od takve gomile se može nešto drugo očekivati? Dovoljno se sjetiti 2000 . godine i poslije kada su sa veseljem promatrali kako se protjeruje iz MORH-a preko 40 000 profesionalnih vojnika , mahom u siromaštvo (ako nisu imali RVI), dok su u istom razdoblju povećali broj zaposlenih u obrazovanju, zdravstvu, pravosuđu, kojekakvim agencijama, ministarstvima, dovoljan pokazatelj koliko je bilo mudro omogućiti gomili smeća državu
Nikakve utrke u naoružanju nema niti će je biti. Mi moramo imati borbeno zrakoplovstvo. Mi trebamo imati lovce presretače i to nove i kvalitetne. srbi će , vjerojatno, iskamčiti od rusa neke kante, pa i da su zericu modernizirani, oni dalje ne mogu dalje. To im je vrh. Nikakve utrke neće biti. Da smo bili pametni i kupili te zrakoplove prije 5-10 godina sada ne bi bilo ovih komentara. U banke smo ulupali 85 milijardi kuna i prodali ih za 35. Prodali INU za 560 mil $ a vrijedi bar 2,5 mlrd. Svake godine se ulupa u protudržavne udruge ´´civilnog društva´´ oko 1,5 mlrd kuna...tu nema komentara, to je , kao , sve uredu. Uskratiti novac protuhrvatskim udrugama novce i eto dijela novca za zrakoplove! Kazniti banke za prevaru s tečajem franka i - kupiti avione za keš i još proći jeftinije!
Sigurna od koga
Naoružavat ćemo se,kako bi bili vojna sila na Balkanu a narod nam gladan nešto poput Sj. Koreje
Čak je i Njegoš znao da boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka. Baš me zanima kako Krstičević i Vlada kojoj pripada misli Domovinu braniti gušeći u mladim ljudima spremnost boriti se i ginuti za dom.. A njegova Vlada svakodnevno ratuje protiv onih koji su za Dom spremni. Lp.
Gospodine Krstićević, nužno je modernizirati i opremiti HV. Oni koji vam daju podršku, i na ovim stranicama između ostalog, dobronamjerni su i shvaćaju situaciju, oni koji se bune i prigovaraju (pitanje je zapravo tko su i odakle su) jako dobro znaju zašto se bune i zašto prigovaraju i upravo zbog njih treba opremiti Hrvatsku vojsku da im ne pada na pamet novo "čojstvo i junaštvo", a kriju se iza tobožnjih propagatora vrtića i bolnica, to je stari "rukopis" koji se lako čita. Eskadrilu aviona obavezno nabaviti.
budući se on tako mali jedva ugurao u helikopter, valjda će glavni kriterij za pilota bit ko i za tenkista
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bez sigurnih granica nema ni investicija, a onda ni novih radnih mjesta. To sve etablirane nacije jako dobro znaju. Pa tko će otvoriti tvornicu u zemlju koja drhti pred svojim susjedima?