Cetinje ne želi ustoličenje novoga mitropolita Joanikija
Srbija želi pod crkvenom maskom preko vladike Joanikija potvrditi prevlast u Crnoj Gori, kažu u “Građanskoj inicijativi 21. maj”
Komentari 18
Isto tako ni Zagreb ne želi HDZ, ali to uopće nije bitno.
spc ima okvir to je republika srbija ...naravno bez kosova...a svako djelovanje van toga je vjerska agresija na druge narode...itd ...kao i cg i u hrvatskoj spc djeluje mimo zakona i prava...itd
SPC je politička crkva nastala 1920 u C.G. čiji su temelji nisu vlasništvo SPC-a
Nikad nisam upoznao pravoslavca iz Crne Gore, a da nije Srbin. Ove gluposti i sekte poput tzv. CPC treba odbaciti.
Pravi centar,izvorište i širitelj velikosrpstva j nije srpska politika nego SPC.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Protiv Srpske Pravoslavne Crkve se ne bune pravi Crnogorci, tj. Srbi. Bune se samo Albanci i jedan dio Bošnjaka.