Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 165
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Turizam su ljudi
Povratak na članak

Budućim konobarima, kuharima... do 1600 kn stipendije

Od 2008. naovamo Ministarstvo turizma je u suradnji s turističkim tvrtkama sufinanciralo sedamstotinjak učenika

Komentari 8

PA
pajokola1
20:42 29.11.2016.

Turizam nisu kreveti i zidovi, turizam su ljudi....Iako se za više plaće treba poklopiti još puno okolnosti i mjera...ugostitelji eto vam odgovora,ljude morate početi više cijeniti, a to znači te kuhare, konobare, recepcionere, čistačice , domare itd itd, a too možete recimo kad bi im povećali primanja i poboljšali radne uvjete, morate znati još jednu stvar, nikom od građana Hrvatske nije stalo niti im je žao što su vam povećali pdv, jer taj novac ste trpali samo i jedino sebi u džep, niste smanjili cijene niti uložili taj novac u svoje radnike , i kog briga što ste zviždali pomoćniku ministra i izašli sa kongresa, moš mislit,sad vidite kako je to kad vam iz džepa uzimaju ,e tako je bilo vašim radnicima s vama svih ovih godina !

VL
SC
Schlosser
19:06 29.11.2016.

Zasto se ugostitelji ne ugledaju na svoje kolege iz Zapadne Europe gdje se ucenicima organizira prakticni dio izobrazbe u ugostiteljskim objektima a ugostitelji im sami placaju simbolicnu ucenicku placu.Npr. ucenik u Svicarskoj u prvoj godini zaradjuje 500,u drugoj 700,u trecoj 900,u cetvrtoj 1200chf.Sami bi si osposobili radnike koji bi mogli odmah nastaviti sa radom kod istog ili nekog drugog poslodavca,ovisno o ugovoru.Treba malo biti kreativan i ulagati u radnu snagu a ne uvijek gledati kako radnika iskoristiti.

VL
Avatar haška rakija
haška rakija
20:46 29.11.2016.

lijepo da se mladim budućim konobarima i kuharima njemačke i austrije da stipendija

VL
DU
Deleted user
19:28 29.11.2016.

pa rekli su da će zbog večeg PDVa morati otpuštati konobare i kuhare ,zatvarati kafiće

VL
Avatar Coldmachine
Coldmachine
13:03 30.11.2016.

Pa el nece uvozit, Ukraince, Ruse Bugare itd, otkud velikodusnost ova!

VL
G4
G_4
10:01 30.11.2016.

Poslodavci zapošljavaju u ugostiteljskim objektima radnike koji nisu završili ugostiteljsku školu i time ruše cijenu rada kvalificiranom radniku. U tim djelatnostima plaća mora biti minimalno 5-6 tisuća kuna, ako ne i više da si ljudi mogu uplaćivati životno osiguranje da se tako osiguraju za budućnost, jer je samo pitanje vremena kada jedan konobar, konobarica i sl. zbog starosti više neće biti zanimljiva poslodavcu. Možda neki i imaju takvu plaću, ali se za njim nema svetka i petka.

VL
G4
G_4
09:40 01.12.2016.

Kao radno vrijeme je od 8-16h, ali moraš doći ranije složiti terasu itd., a još iza 16h obračun i predaja smjene e to se ne računa radno vrijeme.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.