Banke će zatražiti međunarodnu arbitražu zbog Vladina plana o konverziji kredita?
Neimenovani izvor u jednoj od banaka izjavio je za novinsku agenciju Reuters da banke na koje će utjecati hrvatski plan o konverziji kredita planiraju početi pripremati pravne mjere protiv hrvatske vlade
Komentari 57
zašto večernji ne piše o Poljskoj? ista situacija, iste ili slične vladine mjere, i na njih se isto obrušio austrijski ministar i o njima isto raspravlja EK. Čemu laži i podmetanja. vaša je dužnost pisati istinu!
Ljudi s kreditima nađu se u gotovo bezizlaznim situacijama kada ostanu bez posla, ili su im plaće manje nego ranije, ili je rata kredita koji otplaćuju porasla. Međutim, malo ljudi uopće razumije što se događa u magičnim knjigovodstvima banaka i što zapravo predstavljaju papiri koje su potpisali. Radi se o sofisticiranoj prevari, koju je legalizirala parazitska kasta ljudi uobičajenog naziva ‘političari’ – ljudi kojima bi, da su Pinokio, nos proparao nebo. Danas su u pravilu bankari ti koji na sud dovode ljude i otimaju im njihovu imovinu, moguće i zbog toga što suci koji takve predmete vode ne znaju o načinima kako bankarska prijevara funkcionira ništa više od prosječnog čovjeka. A i da znaju, kako bi oni mogli pomoći prevarenim ljudima kada moraju raditi po zakonima koji su prevaru legalizirali? Zakone rijetko pišu političari, oni ih izglasavaju. A pišu ih, sve češće i češće, lobisti pod kapom raznih korporativnih interesnih skupina, koje političari predstavljaju kao kao svoje ‘partnere’.
Samo daj, smradovi gadni, zamjenu obične nekvalitetne kredite kartice koja se istroši , naplaćujete 20-50 kn, odvratno nas pljačkate a dobili ste naše banke i ogromnu imovinu ,na žalost, za badava. U slobodnoj i pravnoj zemlji ovakve svinjarije , kaoo s CHF se ne smiju ni desiti, kaj bi Austrijanci još pljačkali, nije im bilo dosta...Iako je populistika mjera, al podržavam svako stajanje na rep financijskoj oligarhiji .
.... bilateralnom investicijskom sporazumu s Hrvatskom ????? tu smo dakle hrvatski izdajnici
banke na koje će utjecati hrvatski plan o konverziji kredita planiraju početi pripremati pravne mjere protiv hrvatske vlade --------------------------------------------------------------------------------------------- šta to briga ovu vladu ! oni znaju da neće dobiti drugi mandat pa rade gluposti (ko i predhodna vlada SDP-a).). stvaraju nepotrebne troškove koje će platiti iduća vlada .
Pa neka traže arbitražu. To ni izdaleka ne znači da će rješenje biti povoljno za njih. Što, trabaju se sada svima nama tresti gaće jer će banke posezati za pravnim sredstvima. Možeš si mislit!!
Izdavači novina i novinari u Hrvatskoj su plaćenici banaka i zato im se uvlače i rade protiv "malih" ljudi, ali se ne ponašaju tako kad banke pljačkaju raju. Nemam nikakav kredit, ali mi dolaskom na bankomat svaki put pod nas guraju brzu pozajmicu u kunama ali preračunato u euro. Lopovska posla. Za ovu situaciju KRIVA JE: HNB i VLADE koje su dozvolile bankama nuđenje kredita u stranim valutama osim kune.
Samo se vi sudite, vratite lovu od preplaćenih kamata, skupa sa zateznim...
Zamisli zalit ce velikom financijskom sotoni u Washingtonu!? Uopce ne sumnjam kako bi oni presudili.
Europska Unija je prije nekoliko dana uputila poruku na adresu velikih medijskih kuća, u kojem se urednike „mainstream medija“ moli da o ovoj mogućnosti ne izvještavaju stanovništvo, jer bi se u svim zemljama Eurozone moglo dogoditi ono što se proteklog tjedna dešavalo u Irskoj, gdje je zabilježen pravi „stampedo“ na bankomate i šaltere tamošnjih banaka. Samo u dvije vodeće irske banke, “AngloIrish bank” i “Bank of Ireland”, podignuto je tijekom prošlog tjedna čak 23 MILIJARDE EURA!! Za jednu zemlju veličine Irske, koja broji oko 5 milijuna stanovnika, riječ je o zaista astronomskoj svoti novca. Vodeće novine i televizijske kuće o tome ne izvješćuju javnost, jer se EU diplomacija boji slične reakcije i u drugim zemljama Eurozone. Građani europskih zemalja sve više gube povjerenje u transparentno poslovanje svojih matičnih banaka, a sve više jača svijest o pravoj prirodi novca, koji realno više ne postoji, već je pretvoren u raznorazne vrijednosne papire, hipoteke i zajmove. Ljudi polako shvaćaju da njihov novac ne leži u bankovnom trezoru te da bi cjelokupan bankarski sustav propao, u slučaju da svi ljudi u kratkom roku zatraže novac koji im pripada. U mogućem scenariju raspada Europske unije i povratka na stare državne valute, vlade etabliranih europskih država su svjesne da će reakcija građana biti upravo ovakva kao i u Republici Irskoj te su stoga i donijele ovaj tajni plan, kojim će u tom slučaju na neodređeno vrijeme blokirati mogućnost podizanja novca od strane korisnika bankarskih usluga. Plan europskih političara je jasno definiran: U slučaju raspada Eurozone, koji je sve izgledniji, sve bankarske institucije će zatvoriti svoje šaltere za isplatu novca te blokirati bankomate, a i rad burze će se privremeno prekinuti. Postignut je i dogovor sa vodećim društvenim mrežama na internetu, koje će u tom slučaju onemogućiti chat i privatne poruke, da bi se spriječila organizirana interakcija građana te mogući prosvjedi i nemiri. Njemačka policija je i službeno potvrdila da ovi planovi postoje te da uključuju i angažman vojske u mogućem spriječavanju masovnih prosvjeda i eskalacije nasilja na ulicama velikih europskih gradova. U slučaju pokušaja nasilnog ulaska građana u banke, njemačka vojska je primjerice već dobila jasne upute i naređenja, u kojima stoji da moraju bezuvjetno štititi banke i njihove interese. Izvor informacija je ugledni njemački novinar Udo Ulfkotte koji je preko 16. godina radio za novine Frankfurter Allgemeine. Dugo godina je bio i korespondent za Afriku i Saudijsku arabiju te je stručnjak za obavještajne službe. Dodjeljeno mu je više nagrada.
Guverner cvili da ce propasti tri banke, da ce drzava bankrotirati, a rjesenje mu je da trosak snosi 50000 ljudi sa placom 3-4 000 kn.
Klupko se začelo odmotavat....kolko slijep (i bedast) trebaš bit pa ne vidjet kam nas kokodakavci vode ?! Najžalosnije od sveg je kaj budemo tek nakon dugo vremena otkrili kaj su nam sve priredili.....kak i nakon Račanovog odlaska !!!
treba nacionalizirati sve banke.....
Moze li mi netko navesti jednu zemlju na svjetu koju otvoreno ucjenjuju banke?
Banke da imaju imalo poštenja vratili bi ljudima pokradeno, a ovako su zauvijek izgubili povjerenje nas običnih klijenata. Bogu hvala nemam kredit i od ovakvih banaka ga ni ne trebam!
Žalosno da je cijela ova predizborna frka oko švicaraca dignuta najviše zbog osobnih interesa nekih ministara i predsjednika vlade, čak i po cijenu da cijela država ode u financijsku nesigurnost. Dakle dobar dio vlade je u sukobu interesa u ovom slučaju. Zašto ne riješe stvarne socijalne slučajeve koji ne mogu vraćati kredit? Odgovor je jasan, jer u tom slučaju naši ministri nebi ušli u tu kategoriju.
Vec ste svi zaboravili da su prstom makli samo da strpaju lovu sebi u dzep dok su bili na vlasti...............Hadezenjare, udrite još jače protiv vlastitog naroda, ma samo udrite, pokažite da ste pravi izdajnici i da radite protiv interesa hrvatskog naroda za austrijske i njemačke kolonizatore i bankare.......................Hadezenjare, recite narodu, koliko vas bankari plaćaju iz crnih fondova,............. od 22 milijarde kuna pokradenog novca s privatnih računa, 8 milijardi kuna iznesenih u Austriju bez plaćenog poreza, te uništene proizvodnje,.............. i poplave uvoznih proizvoda iz Austrije i Njemačke od strane uvoznih lobija......................
Da bismo shvatili s čime se današnji svijet suočava, razmotrili plan ove bankarske elite, koju zovem “Obitelj”, za budućnost. Taj plan proizlazi iz logike businessa i ogromne (ipak još ne i apsolutne) moći, a o njemu se obično govori kao o Novom svjetskom poretku, ili globalizaciji. Interes “businessa” nalaže da se smanji broj mjesta na kojima se donose političke i ekonomske odluke, kako bi se spriječila iskakanja i omogućila efikasna kontrola. To se postiže udruživanjem država u regionalne unije, pod plaštom slobodne trgovine koja je svima u “interesu”. Kako od tih trgovinskih unija nastaju super-države u kojima članice ostaju bez suštinskog suvereniteta, vidimo na nama bliskom primjeru Europske unije i Hrvatske koja vise nije samostalna i neovisna ni u jednom pogledu. Dakle, u funkcioniranju Unije se umjetno izazovu problemi, a rješenje tih problema se uvijek nalazi u većim ovlastima koje članice prenose na organe Unije. Poslije niza naizgled “malih” koraka u tom pravcu, EU je danas spremna na jedinstvenu monetarnu i fiskalnu politiku, centralnu banku i proračun. Priprema se, također, ukidanje načela obvezne suglasnosti svih članica, što je posljednja stavka njihove samostalnosti. Sve se to provodi da bi se “omogućilo učinkovitije odlučivanje i spriječile blokade”, a zapravo vodi potpunoj centralizaciji i kontroli svih resursa starog kontinenta od strane Obitelji.
U Poljskoj nije ista situacija, prema njima se svi odnose puno "mekše", nego prema Hrvatskoj.Znaju "bjelosvjetski hohštapleri", koga će lakše slomiti, tj., čija će vlada prije pokleknuti, i dopustiti da njezin narod bude "krava muzara", a kad te opelješe do gola, onda te i iz "staje" istjeraju uz pomoć Hrvatske vlade i njene policije. Eto narode, uživajmo "blagodati EU", sami smo to tražili.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ako je kuna JEDINO sredstvo plaćanja u RH, onda treba napraviti konverziju svih kredita u kune a banke kazniti! Isto kao što bankare boli ona stvar za dužnike i dužnike boli za banke i bankare.