Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 127
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
POŽURITE PO GOTOVINU!

Austrijska banka preko Uskrsa blokira račune svih korisnika. Evo zašto

Od 16. siječnja opet plaćanje naknade na bankomatima drugih banaka
Dusko Jaramaz/PIXSELL
14.04.2025.
u 11:25

Razlog su navodno IT radovi na održavanju kojima se želi uskladiti nekoliko aplikacija. Banka je prethodno imala aplikaciju za stalne klijente i jednu za bivše klijente ING-Diba, čiju je bazu klijenata preuzela 2021. godine. Sada bi svi trebali dobiti istu aplikaciju. Do tada, banka moli za strpljenje.

Bank99”, poznata austrijska banka, kćer austrijske Pošte, obavijestila je korisnike bankovnih računa u navedenoj banci da tijekom Uskrsnog vikenda neće moći podići novac sa svojih računa. Obavijest su, između ostalih, prenijeli i austrijski državni radio i televizija ORF i drugi domaći mediji. “Bank99” upozorava svoju klijentelu da će njihovi računi kod ove banke biti blokirani od 18. travnja, dakle od Velikog petka u 14 sati pa sve do Uskrsnog ponedjeljka odnosno 21. travnja.

Normalni bankovni pogon je opet od utorka 22. travnja. U tom razdoblju, kako izvještava ORF neće biti moguće koristiti online bankarstvo i aplikacija neće biti dostupna u tom razdoblju, a debitne i Maestro kartice bit će dostupne samo “u ograničenom opsegu”. Plaćanje putem PayPala i sličnih servisa također neće biti moguće. Austrijska banka savjetuje svojih približno 300.000 pogođenih klijenata da se na vrijeme opskrbe s dovoljnom količinom gotovine ili koriste kreditne kartice za razdoblje preko Uskrsnog vikenda i ograničene dostupnosti bankovnim računima.

Razlog su navodno IT radovi na održavanju kojima se želi uskladiti nekoliko aplikacija. Banka je prethodno imala aplikaciju za stalne klijente i jednu za bivše klijente ING-Diba, čiju je bazu klijenata preuzela 2021. godine. Sada bi svi trebali dobiti istu aplikaciju. Do tada, banka moli za strpljenje.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata