'Obje odluke bi bile užasne za Europu, a mogućnosti za treću nema': Hrvatski stručnjak o razgovoru Trumpa i Putina
"Činjenica je da svi moramo biti svjesni da se ne može više na jednak način percipirati SAD pod Trumpom sada, kao što smo SAD nekoć percipirali." – dodaje Denis Avdagić.
Komentari 67
Da bi napravila korak u pravom smijeru, Europa mora promjeniti elite koje su trenutno na vlasti. To je izuzetno teško očekivati, jer vlasnicima globalnih medija odgovara postojeće stanje, pa će nastaviti propagandni rat protiv istine.
EU nije drzava. To je carinska i monetarna unija. Zamislite, jedna Suica je na vrhu u toj nekakvoj instituciji EU? To su obicni brirokrati koji jako dobro zaradjuju bez da su to zaista i zasluzili.
Za Trumpa je Europa smijurija, on ju uopće ne shvaća ozbiljno, jer nema nikakav autoritet...On ozbiljno shvaća samo pojedine europske lidere koji imaju autoritet poput Giorgie Meloni ili Orbana...dakle, sa tim jakim liderima Trump će imati bilateralne razgovore i sa njima će surađivati...A ostali Europejci će biti ignorirani, na margini svjetskih događanja i odluĉivanja..
Isključivanjem Europe i Ukrajine iz pregovora, Trump iz pregovora zapravo isključuje američku duboku državu. To je suština, a jadne europske elite, koje služe toj američkoj dubokoj državi sada nariču i zapomažu.
Točno. Amerika izlazi iz tog rata a Europa treba odlučiti što će.
EU ima problem da ne voli nikoga, čak ni sama sebe. Trump voli moć, kapital i za njega sve gazi, Putin također voli moć i ne voli da ga netko dira, da mu ispred kuće, dvorišta prijeti, ugrožava komociju. Isto kao da pehaš medvjeda s batinom, normalno da će reagirati i braniti se. EU birokrati mislili su da će sa sankcijama, klikom na gumb "blokiraj" riješiti problem, sve im se obilo u glavu s dugoročnim posljedicama. Naravno da će interes kapitala i moći presuditi, dogovoriti prekid, što će od toga EU profitirati pitanje je, "lohn" poslove kad imamo pametne pravnike kao naš AP i povjerenica Šujica i njima slični.
ne, avdagiću, i tebi sličnima analitičarima. usa je u opadanju zadnjih 20 godina, sve više se država i područja udaljava od toksičnog zagrljaja amerike. korona je kinezima super došla da imaju izgovor zašto neće više samo tako primati naprintane dolare, zato je luka u šangaju prepuna brodova i kontejnera, nek zapad za realnu robu da realni novac, a ne 10.000 mlrd eura i dolara koje su eu i usa naprintale u krizi. rusija je onaj zločesti dečko koji se potuče, kinez je strpljiv, ako je čekao 50 godina, bude još, 20-30, svejedno, ali će doći do cilja. kinez sebe gleda kao centralno carstvo, svi drugi su 'tamo daleko'. europa u ovom dijeljenju karata će ostati pred vratima sobe, čak neće ni ući u sobu, kamoli za stolom sjediti. koji autoritet ima uršula u svijetu? erdogan ju ostavi u hodniku. eu nema stav, nema alate, nula je. šlepati se uz nato, a to su amerikanci, prošla su vremena. čime eu može ući u razgovor? amer odlučuje o stvarima u europi, to je jasno svima. rus je svojim ratom to pokazao što je eu, nula od zajednice država. što je interes eu-a? transatlanski savez? haha, pa ekip s druge obale eu ne percipirao kao ravnopravnog. eto, o miru u europi od europskih država samo će sudjelovati rusija.
dali hdz podržava trumpa ili več skrenul u lijevo haha
Make EU great again. Tak nebi olaf i ona mala.
Tocno da se radi o drugacijoj Americi. Na pr., Ronald Regan razmontirao Sovjetski Savez, a Donald Trump ce ka uskrsnuti. A uz jaki SSSR, mozda i SFRJ uskrsne, jer to jaki SSSR mozda provesti , a Trumpa to ne zanima. Toliko, da si hrvatski Trumpovci malo razmisljati, ako su za to sposobni
Svi smo znali da će kraj rata biti dogovor SADa i Rusije. Mene jedino smeta zašto se čekalo toliko dugo? Mogao je Biden tražiti sastanak s Putinom nakon 10 dana rata.
Poraz nesposobnih EU birokrata.
Može li se netko danas sjetiti zašto su ono SAD išle svjesno u rasturanje Ukrajine?
I jel propala Rusija? Koliko je ono dolar? Ispod 90 rublji? Má propali načisto. Još samo malo sankcija pa su gotovi.
Odakle odjednom poplava novih nickova na ovakvu temu? Baš se pitam?
Što ustvari žele europski strvinari? Da i Trumpu zabrane riječ mir i odvuku Europu na dno? Žele ponovo biti centar svijeta ovakvim "vizionarstvom" dok drugi realistično prave otklon od toga? Nemojte ih potcjenjivati, oni će Ukrajini davati potporu sve dok je ista spremna davati živote svojih građana za suverenitet rijetkih minerala, potrebnih i Trumpu, ali i njima važniju stvar pljačku građana Europe kroz potporu korumpiranom ukrajinskom režimu. Znate li tko je Andrej Jermak, čovjek koji je tijekom rata zapisivao sve iznose isplaćene zapadnim moćnicima u bilježnicu?
Da bili uspjesni, Europa mora postati kao Amerika, federalna drzava sa jakom vladom i vojskom. A kojekakovi solisti kao Orban i slicni , van.
Dajte više prestanite s tim audio snimkama! One mogu biti dodatak, ali ja želim PROČITATI članak, a ne "pol sata" slušati bez mogućnosti ubrzanja neki automat koji nemušto čita nečji tekst.
Svaka osoba ima i slijedi svoje vlastite etičke i svjetonazorske norme. Zato mi je i čudna ova tvrdnja "Obje odluke bi bile užasne za Europu", jer ja živim u srcu Europe, a obje te odluke meni su fenomenalne.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
EU pod hitno promjeniti svoje globalistićko, Woke nesposobno vodstvo. A onda krenuti iz početka.