Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 8
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
nove brojke
Povratak na članak

315.438 nezaposlenih! Ministar Mrsić: Ne bojimo se novog vala

Hrvatska bi mogla povećati zaposlenost za 5 posto kada bi se cijena rada smanjila za 10 posto, jer je previsoka, kaže Mrsić.

Komentari 103

MI
miso
13:03 13.01.2012.

Ideja internetskog svakotrenutnog pristupa mi se svidjela. Da li se od nje odustalo?

VL
Avatar nervozni_patuljak
nervozni_patuljak
13:06 13.01.2012.

I Vecernji list kao i jutarnji stite Todorica kriminalca ne objevljivajuci vijesti o tome kako je Gradjanska akcija protestirala ispred Todoriceve kuce nekidan i danas Agrokora... Svaka cas Indexu koji jedini ima petlje i hrabrosti biti objektivan i javno govoriti i prokazivati KRIMINALCE. Dok Vecernji list ocito sudjeluje u zataskavanju kriminala te velike ribe stiti sto se vidi iz aviona...

VL
BO
boston
13:53 13.01.2012.

Ne boje se ministri ni cijena nekretnina, ni gladi, a kamoli nezaposlenosti. U proslom mandatu, nezna se koji je bio deblji, a svi su radili ko crnci...

VL
Avatar Čitatelj300
Čitatelj300
13:09 13.01.2012.

315 Tisuća plus 40 tisuća izbrisanih, plus 70 tisuća u tvrtkama u stečaju - 410 tisuća. Ako se zna da je radno sposobnih oko milijun i 800 tisuća dolazimo do zaključka da je svaki 5 radno sposoban nezaposlen - stanje je Alarmantno i to se hitno treba rješavati da ne potonemo....jer naš brod već tone i jako smo blizu bankrotu!

VL
SN
snupy
13:21 13.01.2012.

ono sto je po meni jos bitnije je broj zaposlenih u odnosu na broj umirovljenika a ovi podaci su uistinu alermantni ja se pitam tko ce puniti proracun pored tolikog broja nezaposlenih a sa obzirom na krizu u europi ocekujem i slabiju turisticku sezonu

VL
LU
lukarak
13:17 13.01.2012.

Citatelj300, a zasto nisi dovrsio racunicu? 410,000 minus svi koji rade na crno je, 200,000? Nije bas tako kriticno.

VL
KL
klokan13
13:18 13.01.2012.

prokomentirao je ministar Mrsić procjene ekonomista da nas ove godine čeka 50 tisuća novih otkaza. ==================== Razveselite nas pa nam odajte tajnu i recite KAKO ? Ja sam poslodavac i ne vidim ni trunke nade, a kamoli 50 000 novih radnih mjesta. - Kad stavite u hrpu 5 n\"neovisnih\" ekonomista, nastane pravi rat oko elementarnih načela ekonimije... - E moj ministre u koga se uzdaješ ????

VL
DU
Deleted user
13:19 13.01.2012.

Gos. Mrsić, radije istraži najprije koliko ih je od ove brojke u \'\'sivoj zoni\'\', T.j. samo su prijavljeni, delaju na divlje i nabijaju rogove onima koji pošteno delaju i kolko ih odbija ponuđene poslove i uvjete za isplatu naknade za vrijeme nezaposlenosti treba \'\'prosijati i izvetriti\'\'. Pričaju zaposlenici Zavoda za zapošljavanje kak likovi odbijaju posel, kak se ne javljaju svaki mjesec, postavljaju nemoguće uvjete..., kad to riješiš imal buš 250 000 nezaposlenih. Danas i mi obični građani preko ono malo poštenih ljudi u javnoj upravi doznajemo puno put stvarno šokantne stvari. Dok pošteni ljudi rade za 2500 ili 3000 kuna na mjesec, nezaposleni likovi najprije pitaju kaj i za kolko im se nudi za raditi. Zar je to normalno za državu koja je u sveopćoj krizi? Dakle, najprije to riješi i pokaži da si bolji od onih koji su otišli jer mi ih i nismo birali misleći da je ekipa koja dolazi bolja.. Pozdrav...

VL
NA
naslipo
13:49 13.01.2012.

Ono u ćemu se vidi snaga neke države je broj zaposlenih u ukupnom broju stanovnika.. Kod nas je 31,5 %, a u Njemačkoj 50% (41 milijun zaposlenih od 82 milijuna stanovnika)

VL
KL
klokan13
13:29 13.01.2012.

Isprika za nekorektan komentar. Zamjenio sam \"otkaza\" i \"novih radnih mjesta\". Bijesan sam pa pogriješio !

VL
LA
lanica
13:33 13.01.2012.

ali zato mi imamo novu vlast koja će sve ove nezaposlene zbrinuti

VL
AD
adrian1
13:54 13.01.2012.

ima posla u Europi, ali ona će izgledati ostati nedosanjani san

VL
WA
wahr
13:36 13.01.2012.

Bolje bi bilo da je izjavio Ne bojimo se mi naroda.

VL
OB
-obrisani-
13:38 13.01.2012.

Bravo ,kako su poceli njih nista uzdrmat nece jer im je svejedno.... Kad neko kaze stanje je takvo kakvo je ,a prije izbora da ce sve napraviti da se broj nezaposlenih smanji,nece nas morat zacudit da u godinu dana dostignee i brojku prako sto tisuca nezaposlenih.... Stvarno sposobna i rekordna vlada,po broju nezaposlenih u prvoj vladajucoj godini.... FUJ.!

VL
NI
nibunika
13:39 13.01.2012.

Rezultat uspješnosti (saldo) svake politike vidi se isključivo na Zavodu za nezaposlene. Sve ostalo su priče za malu djecu.

VL
NA
naslipo
13:40 13.01.2012.

Pa naravno da se Mirando nemaš što bojati. Imaš siguran i dobro plaćen posao

VL
MI
mica1111
13:44 13.01.2012.

...ne znam što se oni imaju bojati...boje se ovi koji će bez posla ostati...

VL
NA
naslipo
13:47 13.01.2012.

Nezaposlenost je puno veća od registrirane nezaposlenosti 315 tisuća. Hrvatska ima 4,5 milijuna stanovnika, 1,4 miluna zaposlenih, 1,2 milijuna umirovljenika, 1 milijun djece do 19 godina, 315 tisuća nezaposlenih. Ukupno 3,915 milijuna ljudi. Gdje nestade 530 tisuća. Ne rade, a nisu na burzi jer i tako nemaju pravo na novčanu naknadu, a zdravsveno su osigurani i bez burze. Još jedna igra naših političara da se uljepša stanje. Da se ne nože zdravstveno ostvariti bez burze bio bi taj broj nezaposleni i duplo veći

VL
Avatar Thor
Thor
13:48 13.01.2012.

Ja ne znam dali se to Ministar sprda s nama ili što je po srijedi?Da je SDP u oporbi vjerojatno bi vrištali o:katastrosfi,brodu koji tone,opustošenoj Hrvatskoj itd.Sada kada je na vlasti,taj isti Ministar izjavljuje:\"Da se ne boji novog vala otpuštanja\"?Pa tko je tu lud?Komu služi vlast u RH?Čemu uopće izbori u RH,kada dok si u oporbi govoriš jedno,kada dođeš na vlast onda to isto interpretiraš kako tebi paše?Gdje su sada silni:sindikati,Pravo na grad,Zelena akcija,ZZD i ostale pseudo udruge?

VL
OB
-obrisani-
13:03 13.01.2012.

Samo se budala nebi bojao. Pogledaj situaciju u madjarskoj i vidjeti ces koja opasnost prijeti cijeloj istocnoj europi. Pamet u glavu.

VL
« 1 2 3 4 5 6 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.