Hrvatska pobijedila SAD i izborila polufinale Davisova kupa!

davis
1/10
18.07.2016.
u 02:55

Posljednjeg dana četvrtfinalnog susreta Davisova kupa u Portlandu Čilić i Ćorić pobjedama su završili posao protiv SAD-a (3-2) i odveli Hrvatsku u polufinale, gdje će igrati protiv Francuske

Hrvatska teniska reprezentacija plasirala se u polufinale Davisova kupa gdje će igrati protiv Francuske. Odlučujući bod za pobjedu nad Amerikancima osvojio je Borna Ćorić u dvoboju s Jackom Sockom nakon tri sata igre.

Borna je nakon velike borbe pobijedio Jacka sa 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 za konačan trijumf u Portlandu protiv SAD-a sa 3-2. Nakon prvog dana Amerikanci su vodili s 2:0.

Tako je Hrvatska postala četvrta nacija koja je protiv najtrofejnije Davis Cup reprezentacije u povijesti uspjela okrenuti zaostatak od 0-2 nakon prvog dana. To je pošlo za rukom Australcima 1939. godine, Italiji 1960. i Švedskoj 1994.

Ni u četvrtom pokušaju reprezentacija SAD-a nije uspjela svladati Hrvatsku. Za trijumf im nije bilo dovoljno 2-0 nakon prva dva pojedinačna dvoboja. Hrvatska Davis Cup reprezentacija u svojoj 24-godišnjoj povijesti prvi put kreirala je ovakav preokret koji joj je po treći put donio plasman u polufinale, a prvi put nakon 2009. godine. Borna Ćorić drugi meč zaredom donio je pobjednički bod u petom, odlučujućem meču, jer je u Portlandu ponovio ono što je u ožujku napravio protiv Belgije u Liegeu.

Ćorić je sjajno otvorio susret i odmah se vidjelo da je s mnogo samopouzdanja ušao u meč. Oduzeo je servis protivniku i tu je prednost zadržao do kraja prvog seta koji je osvojio sa 6:3.

Sock se vratio u sljedećem setu (3:6), ali je onda Ćorić ubacio u višu brzinu i sljedeća dva seta dobio sa 6:3 i 6:4.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je Johna Isnera sa 7:6(9), 6:3, 6:4. Bio je to potpuno drukčiji Marinov meč u odnosu na prvi susret Socka, kada je ispustio vodstvo od 2:0 u setovima i 3:0 u petom, odlučujućem setu.

U prvom setu izdržao je veliki pritisak kvalitetnih Isnerovih servisa, ali i reterna. Spasio je jednu ''break'' loptu i uspio dovući do 13. igre. Marin je iskoristi četvrtu set-loptu. Čilića je ostala dva seta dobio sa 6:3 i 6:4.

Bio je to šesti dvoboj Čilića i Isnera te šesta pobjeda najboljeg hrvatskog tenisača.

A Hrvatska je veliki preokret počela pobjedom Čilića i Dodiga u parovima protiv braće Bryan. Naši su slavili sa 6:2, 2:6, 6:2 i 6:4 te ukupni rezultat smanjili na 1-2.

Posljednjeg dana četvrtfinalnog susreta Čilić i Ćorić pobjedama su završili posao i odveli Hrvatsku u polufinale Davisova kupa. Hrvatska će kod kuće igrati protiv Francuske.

Tijek susreta SAD – Hrvatska 2-3:

Jack Sock – Borna Ćorić 3:6, 6:3, 3:6, 4:6

2.55 – Hrvatska pobijedila SAD s 3:2 i plasirala se u polufinale Davisova kupa.

2.50 – Ćorić servira za pobjedu i polufinale Devisova kupa.

2.47 – U četvrtom setu rezultat je 4:4.

2.39 – Obojica sada drže svoj servis – 3:3.

2.29 – Sock vratio servis – 2:2.

2.19 – Naš tenisač spasio je ''break'' loptu i vodi s 2:0.

2.13 – Borna oduzeo servis Jacku na početku četvrtog seta.

2.05 – Ćorić osvojio treći set sa 6:3. Za pobjedu nad SAD-om i plasman u polufinale s Francuzima Borna mora osvojiti još jedan set!

2.01 – Sock je smanjio na 3:5, ali Borna servira za treći set.

1.55 – Ćorić je sjajno servirao u sedmom gemu za vodstvo od 5:2.

1.52 – Borna je ponovno oduzeo servis suparniku i vodi sa 4:2.

1.44 – Sock je vratio servis - 2:3.

1.38 – Naš tenisač vodi s 3:0.

1.33 – Borna je oduzeo servis Jacku i u trećem setu vodi s 2:0.

1.21 – Sock je dobio drugi set sa 6:3.

1.14 – Već u sljedećem gemu Borna je pritisnuo, imao je četiri ''break'' lopte, ali ih nije iskoristio. Jack u drugom setu vodi s 5:2.

1.01 – U drugom setu Ćorić se dobro držao do šestog gema, kada je izgubio svoj servis – 2:4.

0.29 – Borna je spasio ''break'' loptu i osvojio prvi set.

0.20 – Naš tenisač i dalje drži svoj servis i vodi u prvom setu s 5:3.

0.05 – Ćorić je imao dvije nove ''break'' lopte, ali nije ih iskoristio.

23.57 – Borna je već u prvom gemu napravio ''break''.

John Isner – Marin Čilić 6:7(9), 3:6, 4:6

23.18 – Čilić iskoristio prvu meč loptu i izjednačio omjer na 2-2.

23.12 – Marin servira za meč.

22:51 – Obojica drže svoj servis u trećem setu - 1:1.

22.44 – Čilić je osvojio drugi set sa 6:3.

22.40 – Marin ima 'break' i servira za drugi set!

22.36 – Obojica tenisača drže svoj servis.

22.24 – Marin je u četvrtom gemu imao 40:0 na Isnerov servis, ali se Amerikanac izvukao. Imao je Čilić ukupno četiri ''break'' lopte.

22.18 – Marin drži svoj servis - 2:1.

22.08 – Marin je iskoristio četvrtu set loptu i dobio prvi set u 13. igri sa 11:9.

21.52 – Marin je izborio 13. igru uz isti scenarij iz desetog gema.

21.46 – U 10. gemu Marin je imao 0:30, ali je dobio četiri poena u nizu za 5:5.

21.40 – Čilić je dobio svoj servis za 4:4.

21.33 – Isner je imao prvu ''break'' loptu, ali je, srećom, nije iskoristio. Marin je izjednačio.

21.24 – Marin se malo mučio na svoj servis, ali je izjednačio na 2:2.

21.18 – Oba tenisača drže svoj servis.

21.13 – Prvi je servirao Isner i poveo s 1:0.

21.11 – Počeo je susret između Čilića i Isnera. Pobijedi li Marin, izjednačit će omjer na 2-2.