Zubčić u borbi za završnicu Svjetskog kupa, nakon prve vožnje 21.

09. ožujka 2019. u 13:46 0 komentara 247 prikaza
Filip Zubčić
Pogledajte galeriju 1/3

Norvežanin Henrik Kristoffersen vodeći je nakon prve vožnje veleslaloma za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, dok se hrvatski predstavnik Filip Zubčić plasirao u drugu vožnju kao 21. sa 1.52 sekunde slabijim vremenom.

Lindsey Vonn Zrači energijom Lijepa skijašica spremna za nove izazove i otkrila čime se želi baviti

Kristoffersen je ostvario 27 stotinki bolje vrijeme od drugog Francuza Alexisa Pinturaulta, odnosno 32 stotinke od trećeg sunarodnjaka Leifa Kristiana Nestvold-Haugena.

Austrijanac Marcel Hirscher, koji bi već u subotu mogao i teoretski osigurati svoj osmi uzastopni naslov ukupnog pobjednika Svjetskog kupa ako osvoji 10 bodova više od Pinturaulta, nakon prve vožnje zauzima četvrto mjesto s 41 stotinkom iza Kristoffersena, a 14 iza Pinturaulta.

Mikaela Shiffrin - Snježna kraljica 2019. Skijanje Mikaela Shiffrin osigurala naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa

Prva vožnja u Kranjskoj Gori bila je odgođena za dva sata zbog magle, pa će druga početi u 14.30 sati

Kako bi izborio nastup na završnici Svjetskog kupa koja će se održati sljedećeg tjedna u Andori, Zubčić bi u drugoj vožnji trebao popraviti plasman za nekoliko mjesta. Uoči utrke u Kranjskoj Gori bio je 28. u redoslijedu veleslalomaša, s trenutačnim plasmanom je 27., a pravo nastupa u Soldeuu imat će prvih 25.