Mostar: Uzvratna utakmica play-offa UEFA Europske lige, HSK Zrinjski - LASK
1/2
31.08.2023.
u 23:38

Za Zrinjsku su nastupila osmorica hrvatskih nogometaša - Dario Čanađija, Mario Tičinović, Marko Marić i Matej Senić te Matija Malekinušić, Mario Ćuže, Antonio Ivančić i Tomislav Kiš

Nogometaši Ajaxa i Olympiakosa izborili su plasman u natjecanje po skupinama Europske lige. Ajax je na svom travnjaku izgubio od Ludogoreca s 0:1, no "Kopljanici" su u prvom susretu slavili sa čak 4:1 i rutinski prošli dalje.

Pogodak odluke zabio je Matias Tissera u 62. minuti. Za Ajax je cijeli susret igrao Jakov Medić, dok je na drugoj strani branio Simon Sluga.

Rutinski je prošao i Olympiakos s dvije uvjerljive pobjede protiv Čukaričkog. Grci su u prvom susretu pred svojim navijačima slavili s 3:1, a večeras u uzvratu s 3:0 golovima Masourasa (34.), Biela (45+1.) i Retsosa (53.).

Skupinu EL-a je izborio i Aris Limassol koji je s čak 6:2 pobijedio Slovan iz Bratislave nakon što je u prvom susretu izgubio s 1:2. Junak susreta bio je trostruki strijelac Yannick Gomis, a za goste je do 58. minute igrao Marko Tolić.

Zrinjski nije uspio nadoknaditi gostujući poraz 1:2 od LASK-a. Uzvrat u Mostaru je završio 1:1 i momčad koju vodi hrvatski stručnjak Krunoslav Rendulić nastavit će natjecanje u Konferencijskoj ligi.

Nemanja Bilbija je u 38. minuti zabio za 1:0, a za goste je izjednačio Branko Jovičić u 52. minuti.

Za Zrinjsku su nastupila osmorica hrvatskih nogometaša. Dario Čanađija, Mario Tičinović, Marko Marić i Matej Senić su odigrali cijeli susret, Matija Malekinušić je igrao do 55. minute, Mario Ćuže i Antonio Ivančić do 80. minute, dok je Tomislav Kiš ušao u igru u 55. minuti.

Rezultati uzvratnih susreta play-offa Europske lige:

Karabag - Olimpija  1-1 (Bajramov 24-11m / Pinto 36)
(Ukupno 3-1 za Karabag)

Zorja - Slavia Prag  2-1 (Alefirenko 32, Antjukh 41 / Jurásek 83
(Ukupno 3-2 za Slaviju)

Sparta Prag - Dinamo  4-1 (Haraslín 2, Sorensen 24, Panak 67, Olatunji 87 / Baturina 71)
(Ukupno 5-4 za Spartu)

Aris Limassol - Slovan Bratislava 6-2 (Gomis 21, 45+7, 51, Szoke 24,Mayambela 66, Brown 72 / Strelec 37, Barseghyan 88)
(Ukupno 7-4 za Aris)

Šerif - KI  2-1 (Luvannor 16-11m, Zohouri 74 / Kassi 34)
(Ukupno 3-2 7a Šerif)

Čukarički - Olympiakos  0-3 (Masouras 34, Biel 45+1, Retsos 52)
(Ukupno 6-1 za Olympiakos)

Ajax - Ludogorets   0-1 (Tissera 62)
(Ukupno 4-2 za Ajax)

Lugano - Union Saint-Gilloise  0-1 (Eckert 6)