Ante Tomić
Renato Branđolica
07.11.2009.
u 20:22

Košarkaši Zagreba nastavljaju s kvalitetnim igrama u NLB ligi ove sezone. Tako su “mravi” u 6. kolu došli do pete pobjede, na gostujućem parketu kod Radničkog rezultatom 75:57.

Od početka je Zagreb kontrolirao rezultat i držao konce igre u svojim rukama, te je iz četvrtine u četvrtinu povećavao prednost.

To ponajviše može zahvaliti jako dobrom učinku Ante Tomića (21 koš, 8 skokova i 3 asistencije) i Damira Mulaomerovića (17 koševa, 6 asistencija) koji su ujedno bili i jedini dvoznamenkasti u pobjedničkoj momčadi po broju postignutih koševa.

Za Radnički, kojem je ovo bio treći ovosezonski poraz, najefikasniji je bio Marko Brkić s 14 koševa.

NLB liga, 6. kolo:

Radnički – Zagreb 57:75

Helios Domžale – Hemofarm 60:85

Cedevita – Crvena Zvezda 88:74

Cibona – Zadar (kasnije)

Partizan – Bosna (kasnije)

Redoslijed: 1. Zagreb 5-1, 2. Cibona 5-0 (-1), 3. Budućnost 3-3, 4. Široki 3-3, 5. Cedevita 3/3...