Zadar: Utakmica između KK Zadar i KK Partizan Niš u 19. kolu ABA lige
1/3
27.02.2021.
u 19:58

U dodatnih pet minuta Zadar je bio stalno u prednosti, na ulasku u posljendju minutu stigao do vodstva 96:90, no ponovno nije uspio mirno okončati susret.

Košarkaši Zadra su kao domaćini svladali Partizan sa 96:94 (19:17, 22:20, 20:18, 22:28; 13:11) nakon produžetka u susretu su 19. kola regionalne ABA lige.

Zadrani su kontrolirali rezultat gotovo čitavim tijekom susreta, no gosti iz Beograda su držali priključak odličnim šutom za tricu.

Mogao je Zadar do pobjede i bez dodatnih pet minuta jer je Palokaj položio za 83:80 20 sekundi prije isteka vremena. Partizan je u posljednjem napadu morao pogoditi tricu za produžetak, pet sekundi prije kraja Trifunović je promašio, ali je Perkins skočio u napadu i vratio loptu do Jaramaza čiji je šut za tricu sekundu prije kraja bio precizan.

Vuković je dvije sekunde prije kraja kod 96:93 imao dva slobodna bacanja te je trebao pogoditi jedno za sigurnu pobjedu. No, promašio je oba, a zatim je Palokaj nepotrebno napravio prekršaj na Dangubiću i ponudio tračak nade Partizanu da pogođenim prvim slobodnim bacanjem, namjernim promašajem nakon drugog i skokom u napadu te poentiranjem izbori novi produžetak.

Dangubić je pogodio prvo bacanje, promašio drugo i dokopao se lopte no njegov šut za drugi produžetak blokirao je Vuković.

Najzaslužniji za treću uzastopnu pobjedu Zadra u ABA ligi bili su Dominik Mavra sa 20 i Justin Carter sa 17 koševa, dok je Rashawn Thomas ubacio 24 poena za Partizan.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-9, dok je Partizan na 7-11.