Vatreni se dobro namučili i tek u nastavku slomili Azerbajdžan!

21. ožujka 2019. u 22:36 77 komentara 39911 prikaza
Hrvatska - Azerbajdžan
Pogledajte galeriju 1/7

Vatreni su uspješno krenuli u kvalifikacijama za EP. U 1. kolu skupine E hrvatska nogometna reprezentacija u Maksimiru je pobijedila Azerbajdžan s 2:1.

Kolinda Grabar Kitarović PODRŠKA S TRIBINA VIDEO Predsjednica došla podržati vatrene, pjevala himnu i sjela među navijače

Strijelci za Dalićeve izabranike bili su Barišić (44.) i Kramarić (79.) , a za goste zabio je Šejdaev (19.).

1 / 12

Na tribinama maksimirskog stadiona bilo je 23 tisuće navijača,a vatrene je gledala i hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović.
Vatreni su dominirali prvim poluvremenom, ali su gosti izveli dvije kontre iz kojih su jednom uspjeli zabiti.

Zadnjih deset minuta Dalićevi izabranici su stiskali obruč oko vrata gostiju i bili su nagrađeni. Nakon udarca iz kuta u 44. minuti Barišić je zabio za izjednačenje.

Djeca iz Tanzanije 'Hvala' Djevojke iz Tanzanije dobile dresove iz HNS-a i poslale snažnu poruku

U nastavku su vatreni nastavili dominaciju, ali lopta nikako nije htjela u mrežu. Tek u 79. minuti obrana Azerbajdžana je popustila. Kramarić je dobio loptu s lijeve strane i sjajno pogodio suprotni kut vrata Azerbajdžana za 2:1.

U drugoj utakmici naše skupine u Trnavi je Slovačka pobijedila Mađarsku s 2:0, a zbijali su Dude (43.) i Rusnaka (85.).

Hrvatska sljedeću utakmicu u kvalifikacijama igra u nedjelju u Budimpešti protiv Mađarske (18 sati).

1 / 13
Oko 22 tisuće navijača došlo je večeras na Maksimir dati podršku Hrvatskoj protiv Azerbajdžana na početku kvalifikacija za Europsko prvenstvo.
Vrtovi Hrvatske
100% domaće voće i povrće sad je svima dostupno!
Kvalifikacije za EP, 20.45, Zagreb
Hrvatska Barišić 44', Kramarić 79'
2
1
Azerbajdžan Šejdaev 19'
  • Kraj

Na tribinama maksimirskog stadiona bilo je 23 tisuće navijača,a vatrene je i hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović.

• 90'+1

Modrić je izašao iz igre, a ušao je Badelj.

• 90'

Igraju se tri minute sudačke nadoknade.

• 88'

Dadašov je zamijenio Garajeva.

• 87'

Modrić je iz slobodnog udarca podvalio loptu Perišiću koji je više pucao nego dodavao u sredinu, ali Kramarić nije stigao skrenuti loptu u mrežu. Bila je to sjajna prilika za vatrene.

• 79'

Gooool! Nakon smo probili obranu gostiju. Kramarić je dobio loptu s lijeve strane i sjajno pogodio suprotni kut vrata Azerbajdžana za 2:1.

• 73'

Vlašić je ušao umjesto Kovačića.

• 73'

Mahmudov je ušao umjesto Richarda.

• 69'

Rebić je ušao umjesto Petkovića.

• 68'

Medvedev je dobio žuti karton.

• 64'

Rakitić je probao iz daljine, ali je njegov pokušaj otišao kraj vrata.

• 63'

Nakon udarca iz kuta Petković je pucao, ali je lopta završila u bloku.

• 57'

Ponovno su zaprijetili gosti, ali je Nazarov loše pucao.

• 56'

Modrić je sjajno izveo slobodan udarac s lijeve strane, ali je vratar Azerbajdžana vršcima prstiju izvukao loptu koja bi završila u mreži.

• 53'

Hrvatska je potpuno stisnula obranu Azerbajdžana.

• 50'

Nakon ubačaja s desne strane vratar Azerbajdžana je pokupio Petkovića, a odbijena lopta sigla je do Perišića čiji pokušaj je završio u bloku.

• 47'

Nakon slobodnog udarca Ćaleta-Car je loptu zahvatio glavom koja je otišla preko grede.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme u Maksimiru. Nakon prvih 45 minuta nogometaši Hrvatske i Azerbajdžana igraju 1:1. Gosti su poveli u 19. minuti golom Šejdaeva, a izjednačio je u 44. minuti Barišić. Vatreni su dominirali prvim poluvremenom, ali su gosti izveli dvije kontre iz kojih su jednom uspjeli zabiti. Zadnjih deset minuta Dalićevi izabranici su stisnuli i bili su nagrađeni. Barišić je zabio za izjednačenje.

• 44'

Goooool! Barišić je nakon kornera zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:1.

• Vatrena navijačica hrvatske nogometne reprezentacije je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović. Među navijačima je na  zapadnoj tribini. Video pogledajte OVDJE.

• 41'

Nova prilika za Hrvatsku. Barišić je ubacio s lijeve strane, ali Modrić glavom puca kraj vratnice.

• 35'

Hrvatska je imala priliku izjednačiti. Nakon udarca iz kuta lopta je pala na glavu Kramarića, ali vratar Azerbajdžana je obranio njegov udarac. Hrvatska steže obruč.

• 33'

Dobra prilika za Hrvatsku. Petković je dao povratnu loptu Rakitiću koji s vrha šesnaesterca puca kraj vrata.

• 27'

Modrić je dobio loptu na 20-ak metara i opalio po vratima. Njegova lopta otišla je malo kraj vratnice.

• 19'

Goooool! Hrvatska gubi s 0:1. Gosti su izveli novu kontru, sada po desnoj strani,, a Šejdaev je zabio pod gredu. Azerbajdžan vodi u Maksimiru.

• 17'

Rakitić je izveo slobodan udarac s lijeve strane, ali je pucao visoko iznad vrata.

• 13'

Sjevnula je brza kontra Azerbajdžana, a Šedajev se izborio za udarac, ali je Kalinić još bolje obrani. Stopostotna prilika za goste.

• 10'

Prvih deset minuta proteklo je u potpunoj dominaciji Hrvatske. Modrić i društvu izluđuju obranu gostiju.

• 6'

Odlična atmosfera na Maksimiru. Navijači iz svih grla bodre vatrene. 'U boj, u boj' odjekuje tribinama.

• 2'

Sjajna prilika za vatrene. Ubacio je Barišić s lijeve strane, ali Kramarić u šesnaestercu nije dobro zahvatio loptu. Bila je to bobra prilika za našu reprezentaciju.

• 1'

Idemo, Hrvatska! Počela je utakmica.

• Dejan Lovren i Šime Vrsaljko danas bodre vatrene s tribine:

• Izbornik Dalić za utakmicu protiv Azerbajdžana u početni sastav je uvrstio Matea Kovačića i Brunu Petkovića. Mateu će ovo biti 50. nastup za vatrene, a Bruno će prvi put zaigrati za najbolju hrvatsku vrstu.

• Evo kakvo je ozračja u Maksimira uoči utakmice:

• Upoznajte najljepše djevojke i supruge hrvatskih reprezentativaca, galeriju pogledajte OVDJE.

• Hrvatski reprezentativci uoči utakmice s Azerbajdžanom, slijeva: Badelj, Livaković, Modrić i Rebić.

• Utakmicu Hrvatska – Azerbajdžan sudi mladi bugarski sudac Georgi Kabakov iz Plovdiva.

• Ovako izgleda svlačionica hrvatske nogometne reprezentacije:

• Nogometaši vole skupe automobile. Galeriju voznog parka naših reprezentativaca pogledajte OVDJE.

• Sastavi

Ovo je prvih jedanaest za koje se odlučio izbornik Zlatko Dalić...

Hrvatska: Kalinić - Brekalo, Ćaleta-Car, Vida, Barišić - Modrić, Kovačić - Kramarić, Rakitić, Perišić - Petković.

Azerbajdžan: Agajev - Garajev, Rahimov, Mammadov, Medvedev - Husejnov, Madatov, Šejdajev, Nazarov - Eddy, Richard Almeida.

• U kvalifikacijama za Euro za igrača do 17 godina Hrvatska je u Silkeborgu pobijedila Dansku s 3:2. Strijelci za male vatrene bili su Jurčec (2.), Groznica (10.) i Gvardiol (48.). Pogotke za Dansku postigli su Džankić (16, autogol) i Carstensen (67.).

• Luka Modrić je dan uoči utakmice s Azerbajdžanom primio još jedno veliko priznanje. Naš kapetan izabran je za najboljeg nogometaša svijeta u izboru AIPS-a, Međunarodne udruge sportskih novinara iz cijelog svijeta. Luka Modrić | Autor : Marko Prpić/Pixsell Foto: Marko Prpić/Pixsell

• Iz HNS-a je stigla obavijest da je u prodaji ostalo još malo ulaznica...

• Navijači su krenuli prema Maksimiru gdje u 20.45 hrvatska nogometna reprezentacija igra protiv Azerbajdžana. Vatrene će uoči utakmice dočekati koreografija u režiji HNS-a i naših navijača.

• Izborniku Zlatku Daliću ovo je po 21. utakmica u kojoj vodi hrvatsku nogometnu reprezentaciju. A današnji suparnik mu je Nikola Jurčević, izbornik Azerbajdžana.
    – Bio bih sretniji da je neki drugi trener na suparničkoj klupi u prvoj utakmici, a ne hrvatski. Nikola Jurčević nas dobro poznaje, zna sve igrače, mi od njega nemamo što sakriti, šest godina je bio pomoćni trener reprezentacije – istaknuo je hrvatski izbornik.

• - Azerbajdžan ima nezgodnu momčad, mogu biti nezgodni ako od prve minute ne krenemo dobro. Ne budemo li pravi, mogu nam stvoriti probleme. Nadam se pobjedi pred našim navijačima – kazao je Luka Modrić koji će danas upisati 119. nastup za vatrene, a kapetansku vrpcu nosi već u 27 utakmica.

• Svjetski doprvaci pred novim su izazovom. Hrvatska nogometna reprezentacija kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine otvara u Maksimiru protiv Azerbejdžana. Tijek dvoboja pratite na portalu večernjeg lista.