Objavljeno vijesti danas: 1
21.03.2019. u 22:36

Vatreni su uspješno krenuli u kvalifikacijama za EP. U 1. kolu skupine E hrvatska nogometna reprezentacija u Maksimiru je pobijedila Azerbajdžan s 2:1.

Strijelci za Dalićeve izabranike bili su Barišić (44.) i Kramarić (79.) , a za goste zabio je Šejdaev (19.).

Hrvatska - Azerbajdžan
1/12

Na tribinama maksimirskog stadiona bilo je 23 tisuće navijača,a vatrene je gledala i hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović.
Vatreni su dominirali prvim poluvremenom, ali su gosti izveli dvije kontre iz kojih su jednom uspjeli zabiti.

Zadnjih deset minuta Dalićevi izabranici su stiskali obruč oko vrata gostiju i bili su nagrađeni. Nakon udarca iz kuta u 44. minuti Barišić je zabio za izjednačenje.

U nastavku su vatreni nastavili dominaciju, ali lopta nikako nije htjela u mrežu. Tek u 79. minuti obrana Azerbajdžana je popustila. Kramarić je dobio loptu s lijeve strane i sjajno pogodio suprotni kut vrata Azerbajdžana za 2:1.

U drugoj utakmici naše skupine u Trnavi je Slovačka pobijedila Mađarsku s 2:0, a zbijali su Dude (43.) i Rusnaka (85.).

Hrvatska sljedeću utakmicu u kvalifikacijama igra u nedjelju u Budimpešti protiv Mađarske (18 sati).

Kraj (Kraj)

Na tribinama maksimirskog stadiona bilo je 23 tisuće navijača,a vatrene je i hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović.

Zamjena
90'+1 (Zamjena)

Modrić je izašao iz igre, a ušao je Badelj.

90'

Igraju se tri minute sudačke nadoknade.

Zamjena
88' (Zamjena)

Dadašov je zamijenio Garajeva.

87'

Modrić je iz slobodnog udarca podvalio loptu Perišiću koji je više pucao nego dodavao u sredinu, ali Kramarić nije stigao skrenuti loptu u mrežu. Bila je to sjajna prilika za vatrene.

Gol
79' (Gol)

Gooool! Nakon smo probili obranu gostiju. Kramarić je dobio loptu s lijeve strane i sjajno pogodio suprotni kut vrata Azerbajdžana za 2:1.

Zamjena
73' (Zamjena)

Vlašić je ušao umjesto Kovačića.

Zamjena

Mahmudov je ušao umjesto Richarda.

Zamjena
69' (Zamjena)

Rebić je ušao umjesto Petkovića.

Žuti karton
68' (Žuti karton )

Medvedev je dobio žuti karton.

64'

Rakitić je probao iz daljine, ali je njegov pokušaj otišao kraj vrata.

63'

Nakon udarca iz kuta Petković je pucao, ali je lopta završila u bloku.

57'

Ponovno su zaprijetili gosti, ali je Nazarov loše pucao.

56'

Modrić je sjajno izveo slobodan udarac s lijeve strane, ali je vratar Azerbajdžana vršcima prstiju izvukao loptu koja bi završila u mreži.

53'

Hrvatska je potpuno stisnula obranu Azerbajdžana.

50'

Nakon ubačaja s desne strane vratar Azerbajdžana je pokupio Petkovića, a odbijena lopta sigla je do Perišića čiji pokušaj je završio u bloku.

47'

Nakon slobodnog udarca Ćaleta-Car je loptu zahvatio glavom koja je otišla preko grede.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Završilo je prvo poluvrijeme u Maksimiru. Nakon prvih 45 minuta nogometaši Hrvatske i Azerbajdžana igraju 1:1. Gosti su poveli u 19. minuti golom Šejdaeva, a izjednačio je u 44. minuti Barišić. Vatreni su dominirali prvim poluvremenom, ali su gosti izveli dvije kontre iz kojih su jednom uspjeli zabiti. Zadnjih deset minuta Dalićevi izabranici su stisnuli i bili su nagrađeni. Barišić je zabio za izjednačenje.

Gol
44' (Gol)

Goooool! Barišić je nakon kornera zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:1.

Vatrena navijačica hrvatske nogometne reprezentacije je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović. Među navijačima je na  zapadnoj tribini. Video pogledajte OVDJE.

41'

Nova prilika za Hrvatsku. Barišić je ubacio s lijeve strane, ali Modrić glavom puca kraj vratnice.

35'

Hrvatska je imala priliku izjednačiti. Nakon udarca iz kuta lopta je pala na glavu Kramarića, ali vratar Azerbajdžana je obranio njegov udarac. Hrvatska steže obruč.

33'

Dobra prilika za Hrvatsku. Petković je dao povratnu loptu Rakitiću koji s vrha šesnaesterca puca kraj vrata.

27'

Modrić je dobio loptu na 20-ak metara i opalio po vratima. Njegova lopta otišla je malo kraj vratnice.

Gol
19' (Gol)

Goooool! Hrvatska gubi s 0:1. Gosti su izveli novu kontru, sada po desnoj strani,, a Šejdaev je zabio pod gredu. Azerbajdžan vodi u Maksimiru.

17'

Rakitić je izveo slobodan udarac s lijeve strane, ali je pucao visoko iznad vrata.

13'

Sjevnula je brza kontra Azerbajdžana, a Šedajev se izborio za udarac, ali je Kalinić još bolje obrani. Stopostotna prilika za goste.

10'

Prvih deset minuta proteklo je u potpunoj dominaciji Hrvatske. Modrić i društvu izluđuju obranu gostiju.

6'

Odlična atmosfera na Maksimiru. Navijači iz svih grla bodre vatrene. 'U boj, u boj' odjekuje tribinama.

2'

Sjajna prilika za vatrene. Ubacio je Barišić s lijeve strane, ali Kramarić u šesnaestercu nije dobro zahvatio loptu. Bila je to bobra prilika za našu reprezentaciju.

Početak
1' (Početak)

Idemo, Hrvatska! Počela je utakmica.

Dejan Lovren i Šime Vrsaljko danas bodre vatrene s tribine:

Izbornik Dalić za utakmicu protiv Azerbajdžana u početni sastav je uvrstio Matea Kovačića i Brunu Petkovića. Mateu će ovo biti 50. nastup za vatrene, a Bruno će prvi put zaigrati za najbolju hrvatsku vrstu.

Evo kakvo je ozračja u Maksimira uoči utakmice:

Upoznajte najljepše djevojke i supruge hrvatskih reprezentativaca, galeriju pogledajte OVDJE.

Hrvatski reprezentativci uoči utakmice s Azerbajdžanom, slijeva: Badelj, Livaković, Modrić i Rebić.

Utakmicu Hrvatska – Azerbajdžan sudi mladi bugarski sudac Georgi Kabakov iz Plovdiva.

Ovako izgleda svlačionica hrvatske nogometne reprezentacije:

Nogometaši vole skupe automobile. Galeriju voznog parka naših reprezentativaca pogledajte OVDJE.

Sastavi

Ovo je prvih jedanaest za koje se odlučio izbornik Zlatko Dalić...

Hrvatska: Kalinić - Brekalo, Ćaleta-Car, Vida, Barišić - Modrić, Kovačić - Kramarić, Rakitić, Perišić - Petković.

Azerbajdžan: Agajev - Garajev, Rahimov, Mammadov, Medvedev - Husejnov, Madatov, Šejdajev, Nazarov - Eddy, Richard Almeida.

U kvalifikacijama za Euro za igrača do 17 godina Hrvatska je u Silkeborgu pobijedila Dansku s 3:2. Strijelci za male vatrene bili su Jurčec (2.), Groznica (10.) i Gvardiol (48.). Pogotke za Dansku postigli su Džankić (16, autogol) i Carstensen (67.).

Luka Modrić je dan uoči utakmice s Azerbajdžanom primio još jedno veliko priznanje. Naš kapetan izabran je za najboljeg nogometaša svijeta u izboru AIPS-a, Međunarodne udruge sportskih novinara iz cijelog svijeta.

Iz HNS-a je stigla obavijest da je u prodaji ostalo još malo ulaznica...

Navijači su krenuli prema Maksimiru gdje u 20.45 hrvatska nogometna reprezentacija igra protiv Azerbajdžana. Vatrene će uoči utakmice dočekati koreografija u režiji HNS-a i naših navijača.

Izborniku Zlatku Daliću ovo je po 21. utakmica u kojoj vodi hrvatsku nogometnu reprezentaciju. A današnji suparnik mu je Nikola Jurčević, izbornik Azerbajdžana.
– Bio bih sretniji da je neki drugi trener na suparničkoj klupi u prvoj utakmici, a ne hrvatski. Nikola Jurčević nas dobro poznaje, zna sve igrače, mi od njega nemamo što sakriti, šest godina je bio pomoćni trener reprezentacije – istaknuo je hrvatski izbornik.

- Azerbajdžan ima nezgodnu momčad, mogu biti nezgodni ako od prve minute ne krenemo dobro. Ne budemo li pravi, mogu nam stvoriti probleme. Nadam se pobjedi pred našim navijačima – kazao je Luka Modrić koji će danas upisati 119. nastup za vatrene, a kapetansku vrpcu nosi već u 27 utakmica.

Svjetski doprvaci pred novim su izazovom. Hrvatska nogometna reprezentacija kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine otvara u Maksimiru protiv Azerbejdžana. Tijek dvoboja pratite na portalu večernjeg lista.