Košarkaši Njemačke posljednji su polufinalisti Eurbasketa nakon što su plasman među četiri najbolje ekipe ranije izborili Finska, Turska i Grčka. Aktualni svjetski prvaci i brončani s posljednjeg EP-a izborili su plasman u polufinale Eurobasketa u Rig pobjedom protiv Slovenije 99-91.
Slovenija je bolje ušla u susret, a nakon prve četvrtine vodila je s 11 razlike (32-21). Na poluvremenu je imala +6 (51-45), a krajem treće dionice vodila je s devet koševa prednosti (74-65). Međutim, Njemačka je do kraja treće četvrtine smanjila na 70-74, a na otvaranju posljednjeg perioda serijom 7-0 povela sa 77-74. Šest minuta prije kraja susreta Njemačka je imala 84-79, no Slovenija se nije predavala i serijom 7-1 okrenula je rezultat u vodstvo 86-85. Uslijedila je njemačka serija 11-2 nakon koje se Slovenija više nije uspjela vratiti u meč.
Najbolji slovenski košarkaš Luka Dončić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu te bio prvo ime dvoboja, ali nije uspio odvesti Sloveniju do polufinala. Tenzije na relaciji suci - Dončić bile su prisutne cijeli dvoboj. U trećoj četvrtini sviran mu je prekršaj u napadu, na što je poludio te pokazao klupi da traži pregled snimke. Dok se to odvijalo, rukom je jednom od sudaca pokazao da su plaćeni, a onda im je počeo psovati majku. Video možete pogledati OVDJE.
Modrić: Nikad neću zaboraviti što su mi rekli u Hajduku, ostao sam u šoku. Odmah sam nazvao oca
Čisti faul u napadu