Naslovnica Sport Tenis

Vekić u dva seta do četvtfinala

Za mjesto u polufinalu Vekić će igrati protiv 27-godišnje Njemice Mone Barthel (WTA - 117.) koja u međusobnim dvobojima ima prednost 2-0.
14. lipnja 2018. u 16:17 0 komentara 154 prikaza
Donna Vekić
Pogledajte galeriju 1/6

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 42.) nastavila je svoj pobjednički niz na WTA turniru u Nottinghamu, gdje je prošle godine osvojila naslov pobjednice, a u četvrtak pobjedom nad Bjeloruskinjom Vjerom Lapko (WTA - 84.) 6:2, 7:6 (6) stigla do četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja.

Poplavljeni teniski tereni na Ravnicama nakon nevremena više nalikuju jezeru Posljedice kiše Poplavljeni teniski tereni na Ravnicama nakon nevremena više nalikuju jezeru

Osječanka je protiv Lapko do pobjede došla boljom kontrolom udaraca u vrlo teškim, vjetrovitim uvjetima u Nottinghamu. Vekić je napravila samo 13 neforsiranih pogrešaka, a njezina suparnica čak 25, što se pokazalo odlučujućim, pogotovo u drugom setu.

Donna Vekić
1 / 6
Donna Vekić

Za 36 minuta naša je tenisačica uz dva 'breaka' osvojila prvi set sa 6-2. U drugom je setu triput hvatala 'break' zaostatka (0-1, 2-3, 5-6), a u odlučujućem gemu je spasila i dvije set-lopte (4-6) koje je imala 19-godišnja Bjeloruskinja. Kad je Vekić stigla do prve meč-lopte Lapko je napravila dvostruku pogrešku i propustila našu tenisačicu u četvrtfinale.