PSG slavio protiv moćnog Guardiolina Cityja, Messi zabio sjajan gol

PSG je s 2:0 svladao Manchester City u drugom kolu skupine A Lige prvaka.
28. rujna 2021. u 22:55 2 komentara 4985 prikaza
Messi

Veliki derbi PSG-a i Manchester Cityja pripao je Parižanima koji su tako stigli do četvrtog boda.

Real - Šerif VELIKI USPJEH ŠERIFA Izbacili su Dinamo, a sada su napravili senzaciju i srušili Real usred Madrida!

PSG, prevođen Neymarom, Messijem i Mbappeom, je poveo vrlo rano, već u osam minuti. Nitko od glavnih zvijezda tada nije bio strijelac, ali je prednost Parižanima donio Gueye. Sjajno je pogodio nakon povratne lope Messija.

I nakon toga, gotovo cijelo vrijeme do kraja susreta, pritiskao je i napadao Manchester City, dok je PSG čekao svoju šansu iz kontranapada. Nevjerojatno je što su sve promašivali gostujući igrači koji su po prilikama i igri zaslužili mnogo više od poraza. Najveća šansa je bila ona u prvom dijelu kada je prvo Sterling glavom pogodio okvir vrata, a nakon odbijene lopte je Bernardo Silva sam s pola metra pogodio također okvir.

Kako to obično biva, nakon svih propusta Cityja uslijedila je kazna. Kombinirali su Mbappe i Messi u 74. minunti, a Argentinac je s vrha šesnaesterca sjajno zabio za 2:0. Bio je to premijerni pogodak Messija za pariški klub.

Club Brugge je u startu bio označen kao autsajder ove skupine A, no nakon dva kola belgijska momčad ima četiri boda. Nakon domaćih 1:1 protiv PSG-a Club Brugge je pobijedio Leipzig u gostima 2:1 golovima Vanakena i Ritsa. Inače, Leipzig je poveo pogotkom Nkunku, a hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao drugo poluvrijeme za domaćina.

REZULTATI

Grupa A
PSG - Manchester City 2:0 (Gueye 8, Messi 74)
Leipzig - Club Brugge 1:2 (Nkunku 7//vanaken 24, Rits 41)

1  PSG              2  1  1  0  3  1    4
2  Club Brugge      2  1  1  0  3  3    4
3  Manchester City  2  1  0 1  6  5    3
4  Leipzig          2  0  0  2  4  8    0

Grupa B
Milan - Atletico 1:2 (Leao 24/7Griezmann 84, Suarez 90+7pen)
Porto - Liverpool 1:5 (Taremi 75//Salah 18, 60, Mane 45, Firmino 77, 83)

IVAN FIOLIĆ Igrao za Dinamo i za Genk, a sada upozorava plave: Čuvajte ga se, ima dva metra i tehniku playmakera

1  Liverpool        2  2  0  0  8  3    6
2  Atlético         2  1  1  0  2  1    4
3  Porto            2  0  1  1  1  5    1
4  Milan            2  0  0  2  3  5    0

Grupa C
Ajax - Bešiktaš 2:0 (Berghuis 24, Haller 43)
Dortmund - Sporting 1:0 (Malen 37)

1  Ajax             2  2  0  0  7  1    6
2  Dortmund         2  2  0  0  3  1    6
3  Bešiktaš         2  0  0  2  1  4    0
4  Sporting CP      2  0  0  2  1  6    0

Grupa D

Real - Šerif 1:2 (Benzema 65pen//Jakšbojev 25, Thil 89)
Šahtar - Inter 0:0

1  Šerif          2  2  0  0  4  1    6
2  Real Madrid      2  1  1  0  2  2    3
3  Inter            2  0  1  1  0  1    1
4  Šahtar D       2  0  1  1  0  2    1

shrvana misica
Tuga u obitelji Ivane Paris: Iznenada preminula njezina mlađa sestra, imala je samo 31 godinu
PVMax
Sunce na vašem krovu
Projekt PVMax – REGEA priprema investicijski val u sunčane elektrane
  • 74' Gol
    Gol za PSG! Sjajnu akciju domaće momčadi golom je okrunio Leo Messi. Mbappe mu je lijepo ostavio loptu, a Argentinac pogodio za 2:0.
  • 26'
    Nevjerojatna situacija pred golom PSG-a! Steerling je glavom pogodio gredu, a odbijenu loptu je dočekao Bernardo Silva i s dva metra pogodio vratnicu. Nevjerojatan promašaj portugalskog veznjaka.
  • 8' Gol
    Gol za PSG! Žestoko je počelo, domaćini od osme minute vode 1:0. Messi je prošao po desnoj strani i dao povratnu. Lopta se šetala po kaznenom prostoru Cityja, a dočekao ju je Gueye i topovskim udarcem pogodio gornji lijevi kut Edersonova gola.
  • SASTAV CITYJA
    Ederson; Walker, Stones, Dias, Cancelo; Fernandinho, De Bruyne, Silva; Mahrez, Torres, Grealish.
Liga prvaka, 2. kolo, 21:00, Park prinčeva, Pariz
PSG Gueye 8', Messi 74'
2
0
Manchester City
  • 90'

Nova promjena kod PSG-a, izlazi strijelac Gueye, ulazi Danilo.

• 78'

Wijnaldum je kod PSG-a ušao umjesto Verrattija, a na drugoj strani Gabriel Jesus umjesto Sterlinga.

• 74'

• 68'

Promjena kod Cityja, izlazi Grealish, ulazi Foden.

• 64'

Neymar je sada pobjegao obrani Cityja, no otišao je previše u stranu, tukao i pogodio vanjski dio mreže.

• 60'

Sat vremena igre je iza nas, City je nastavio dominirati u nastavku, no ne može probiti obranu domaćina.

• 53'

Novi pokušaj De Bruynea, ali opet Donnarumma brani.

• 46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, PSG vodi 1:0.

• 45'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

• 42'

Dias je tukao glavom, no Donnarumma opet brani.

• 39'

Žuti karton za De Bruynea zbog grubog prekršaja na Gueyeu. Nagazio mu je na zglob.

• 38'

PSG je povukao kontru, lopta je došla do Herrere koji je s ruba kaznenog prostora tukao, no Ederson to brani.

• 36'

City i dalje pokušava izjednačiti. Sada je De Bruyne tukao iskosa, no lagan posao za vratara PSG-a,

• 31'

Cancelo je sada pokušao oštrim udarcem, no Donnarumma to brani.

• 27'

Kamera je sada uhvatila Pepa Guardiolu koji ne može vjerovati što su promašili njegovi igrači.

• 26'

• 24'

Cancelo je vlasnik prvog žutog kartona na utakmici.

• 21'

Traje dominacija Cityja koji ima loptu u nogama i pokušava stvoriti opasnost pred Donnarumom. No, Guardiolina momčad još je bez udarca.

• 12'

City pokušava odmah uzvratiti, ali zasad obrana domaćih lako izlazi na kraj s pokušajima engleske momčadi.

• 8'

• 1'

Počela je utakmica! Nadamo se da ćemo večeras uživati.

• SUDAC

Pravdu dijeli španjolska sudačka postava, a glavni sudac je Carlos del Cerro.

• TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

• SASTAV PSG-A

Navas; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Gueye, Paredes, Herrera; Messi, Mbappe, Neymar.

• Brojne navijače diljem svijeta zanima što će večeras napraviti Leo Messi koji je ovoga ljeta iznenada stigao u PSG iz Barcelone koja ima velikih financijskih teškoća. Na drugoj strani terena bit će moćni Man. City koji vodi Pep Guardiola.

• POREDAK

U ovoj skupini još su Club Brugge i Leipzig, a ovo je trenutačni poredak.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore
  • Najzanimljivije će biti u Parizu, pratimo susret PSG-a i Manchester Cityja. Dvoboj bogatih klubova počinje u 21 sat.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s Ligom prvaka. Pred nama su utakmice drugog kola.