Naslovnica Sport Liga prvaka

VIDEO Pašalić zabio za Atalantu, ali čarobni Ronaldo kreirao je veliki preokret Uniteda

Crveni vragovi nisu dobro izgledali nakon prvih 45 minuta, ali u drugo poluvrijeme kao da je istrčala druga momčad.
20. listopada 2021. u 22:53 0 komentara 3144 prikaza
Pogledajte galeriju 1/6

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zabio je pogodak, ali je njegova Atalanta poražena kod Manchester Uniteda u dvoboju 3. kola skupine F Lige prvaka 2:3.

Takav kraj se i nije mogao naslutiti nakon prvog poluvremena jer su Talijani vodili 2:0. U 15. minuti Pašalić se našao na pravom mjestu te je iz blizine svladao domaćeg vratara De Geu za 1:0. Atalanta je cijelo prvo poluvrijeme odigrala odlično, bila je kontinuirano opasna, a u 29. minuti je povećala na 2:0 golom Demirala.

No, baš sve na travnjaku se promijenilo u drugom poluvremenu, točnije od 53. minute kada je Rashford smanjio na 1:2. U valovima je Manchester United napadao. Atalantu su spašavali okvir vrata i vratar Musso, no do kraja nije izdržala. Prvo je Maguire izjednačio u 75. minuti, a u 81. se ukazao Cristiano Ronaldo i zabio za potpuni preokret.

Pašalić je igrao do 68. minute kada je zamijenjen.

Manchester United (šest bodova) je preskočio Atalantu (četiri boda) na ljestvici, a s Talijanima se izjednačio Villarreal koji je u Švicarskoj pobijedio Young Boys 4:1. Gosti su u prvih petnaest minuta zabili dva gola (Pino i Gerard Moreno), a jednako ubojiti su bili i u samom finišu ogleda (Alberto Moreno i Chukwueze).

| Autor : Reuters Foto: Reuters

U skupini H aktualni pobjednik Lige prvaka Chelsea vrlo lako je kao domaćin slomio švedski Malmö te je pobijedio 4:0. Po dva pogotka Chelsea je postigao u oba poluvremena. Dva puta je s bijele točke bio miran Jorginho, a još su po pogodak dodali Christensen i Havertz.

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak odigrao je cijelu utakmicu za Malmö, dok je na drugoj strani Mateo Kovačić kompletni dvoboj odgledao s klupe.

Chelsea je došao do druge pobjede (šest bodova), a na vrhu se sa svih devet bodova nalazi Juventus koji je u ovom kolu slavio u Sankt Peterburgu protiv Zenita 1:0. Domaća obrana na čelu s hrvatskim reprezentativcem Dejanom Lovrenom je odolijevala Juventusu sve do 86. minute, ali je tada pogodak vrijedan tri boda zabio Šveđanin Kuleševski.

U skupini G je ranije Salzburg svladao Wolfsburg 3:1, dok su Lille i Sevilla odigrali bez pobjednika, ali i bez golova. Za Sevillu je to bio treći remi u skupini, a Ivan Rakitić je igrao od 74. minute. Hrvatski vratar Ivo Grbić je, pak, uspješno čuvao domaću mrežu tijekom svih 90 minuta.

U skupini E Bayern je zadržao stopostotni učinak. Nakon Barcelone i kijevskog Dinama Bavarci su ovaj put slavili na Luzu u Lisabonu gdje je pobijedio Benficu 4:0. Sve do 70. minute mreže s mirovale, a tada je domaću zatresao Sane. Tada je počelo puštati sa svih strana u domaćoj obrani pa su još zabili Everton (autogol), Lewandowski i ponovno Sane. Kod posljednjeg pogotka asistirao je hrvatski reprezentativac Josip Stanišić koji je u 77. minuti dvoboja ušao s klupe. Osim što ima svih devet bodova Bayern još nije primio pogodak (razlika pogodaka 12:0).

Iza Bayerna se na ljestvici nalaze Benfica s četiri i Barcelona s tri boda koja je u ovom kolu osvojila premijerne bodove (1:0 protiv Kijevljana).

Novak Djokovic remporte sa place en demi finale face à Matteo Berrettini lors des internationaux de France de Roland Garros à Paris I DALJE NIJE JASNO ŠTO ĆE BITI Đokoviću se ovo neće svidjeti: Australski ministar poslao mu je ultimatum, a što će Novak odlučiti? VELIKA HRVATSKA NADA Riječki dragulj sa samo 17 godina postao kapetan Juventusa, a kaže: 'Divim se Novaku Đokoviću'

Standings provided by SofaScore LiveScore

Vinkovci: Uhićena Gabrijela Žalac odlazi iz kuće u pratnji istražitelja
SATIRIČNI PREGLED TJEDNA
Zagrepčani su probdjeli cijelu noć, psi tragači pušteni su s lanca, iz pritvora je pobjegla G. Ž.
Hrvatski Telekom
BUDITE OPREZNI
Istraživanje iz Hrvatske: Ovo su najopasnija ponašanja mladih na internetu o kojima se rijetko priča
  • KRAJ Kraj
    Manchester United ipak je uspio pobijediti!
  • 82' Gol
    GOOOL!!! Shaw sjajnu ubacuje s lijeve strane, a Ronaldo je najviši i zabija glavom 137. gol u Ligi prvaka!
  • 75' Gol
    GOOL!!! Maguire se snašao u gužvi nakon ubacivanja i zabio za 2:2! United sad ima priliku preokrenuti.
  • 53' Gol
    GOOOL!!! Napokon je United uspio! Rashford smanjuje vodstvo Atalante!
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Završilo je prvo poluvrijeme na Old Traffordu.
  • Pogledajte pogodak Marija Pašalića za 1:0 OVDJE.
  • 29' Gol
    GOOOL!!! Demiral zabija za veliko vodstvo Atalante nakon kornera. Neshvatljivo kako je reagirala obrana Uniteda.
  • 15' Gol
    GOOOL!!! Mario Pašalić ušao je iz drugog plana i na asistenciju Zappacoste zabio za 1:0!
  • 9'
    Chelsea kod kuće vodi 1:0 protiv Malmoa, a zabio je Christensen.
  • 6'
    Villarreal je preko Pina poveo 1:0 u gostima kod Young Boysa!
  • 1' Početak
    Počela je utakmica!
  • SASTAVI
    MANCHESTER UNITED: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - Greenwood, Fernandes, Rashford - Ronaldo. ATALANTA: Musso - De Roon, Demiral, Palomino - Zappacosta, Koopmeiners, Freuler, Maehle - Iličić, Pašalić, Muriel.
Liga prvaka, grupna faza (3. kolo), 21:00, Old Trafford, Manchester
MAN. UNITED Rashford 53', Maguire 75', Ronaldo 82'
3
2
ATALANTA Pašalić 15', Demiral 29'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

• 89'

Villarreal potvrđuje pobjedu, vodi 3:1 protiv Young Boysa nakon drugog gola Morena.

• 86'

Kuluševski je probio obranu Zenita i Juventus u Rusiji vodi 1:0.

• 85'

I ponovno Bayern, ponovno Sane, sad je 4:0!

• 82'

Lewandowski se upisao u strijelce, sve ostalo bilo bi čudno obzirom u kakvoj je formi. Bayern kod Benfice vodi 3:0.

• 80'

Everton zabija autogol i Bayern vodi 2:0!

• 82'

• 77'

Elia smanjuje vodstvo Villarreala, sad je 2:1 u Švicarskoj.

• 75'

• 70'

Bayernu su dva gola poništena nakn VAR intervencije, ali treći nije! Sane zabija za 1:0 protiv Benfice u Lisabonu.

• 71'

De Gea brani dvije velike prilike Zappacoste i Malinovskog! Djeluje kao u najboljim danima.

• 68'

Malinovskij mijenja Marija Pašalića.

• 65'

Manchester žestoko pritišće i traži izjednačenje, ali i mogućnost za potpuni preokret.

• 57'

Jorginho zabija i drugi penal, to je 4:0 za Chelsea protiv Malmöa!

• 58'

McTominay pogađa vratnicu!

• 56'

Pašalić dobiva žuti karton nakon prekršaja na McTominayju.

• 53'

• 48'

Havertz povisuje na 3:0 Chelseaja! Malmö pred katastrofom...

• 48'

Ronaldo je ostao sam ispred Atalantina gola, ali Musso mu brani!

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• POLUVRIJEME

• 45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

• 44'

Fred i Rashford su odigrali sjajnu akciju, ali Brazilac s 11 metara promašuje cijeli gol.

• 42'

Demiral igra fenomenalnu utakmicu, "posvuda" je. Zabio je gol, sad zaustavio Rashforda u gol-šansi.

• 29'

• 21'

Jorginho s bijele točke zabija za 2:0 Chelseaja!

• 16'

Moreno je zabio za 2:0 Villarreala protiv Young Boysa!

• 17'

Trajala je provjera pogotka i priznat je!

• 15'

• 9'

• 6'

• 3'

Rashord je izbio sam pred Mussa i promašio cijeli gol. Olakšanje za njega jest što bi pogodak zbog zaleđa bio poništen.

• 1'

• Raduje činjenica da se Pašalić nalazi u prvih 11 Atalante!

• SASTAVI

MANCHESTER UNITED: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - Greenwood, Fernandes, Rashford - Ronaldo.

ATALANTA: Musso - De Roon, Demiral, Palomino - Zappacosta, Koopmeiners, Freuler, Maehle - Iličić, Pašalić, Muriel.

• U ranijim utakmicama dana, Barcelona je pobijedila Dinamo iz Kijeva 1:0 pa upisala prve bodove ove sezone. Salzburg je pak slavio protiv Wolfsburga 3:1 i sad je na sedam bodova te u poprilično komfornoj situaciji.

• Crveni vragovi imaju tri boda iz dvije utakmice u Ligi prvaka, Atalanta je na četiri i bit će pravi test za Engleze!