Dinamu uspavanka u Koprivnici: Aduti s klupe slomili farmaceute

Dinamo je živnuo u zadnjih pola sata, sve otkako su ušli Olmo i Oršić
28. listopada 2018. u 19:12 5 komentara 7157 prikaza
Slaven Belupo - Dinamo
Pogledajte galeriju 1/5

U posljednjoj utakmici 12. kola Prve HNL Dinamo je kao gost u Koprivnici svladao Slaven Belupo s 2:0 (0:0).

Arijan Ademi Po povratku iz Slovačke Ademi nakon velikog uspjeha: Ne poznajemo strah, mi smo momčad s mudima!

Prvi gol postigao je Budimir u 70. minuti kada je glavom iz blizine zatresao mrežu nakon odličnog ubacivanja Kadziora s desne strane. Konačni rezultat je postavio upravo Kadzior u 88. minuti nakon nesebičnog dodavanja Olma.

Upravo su Olmo i Oršić probudili Dinamo, koji je do 60. minute djelovao nemoćno i uspavano. Bjelica ih je uveo s klupe umjesto Šituma i Petkovića.

'01.10.2013., Zagreb - Bivsi nogometas Branko Strupar. Photo: Daniel Kasap/PIXSELL' Humanitarna gesta Umjesto da gleda svoj Dinamo, Strupar pomagao beskućnicima

Pred 2000 gledatelja na stadionu Ivan Kušek Apaš sudio je Bebek iz Rijeke.

Vodeći Dinamo je s nova tri boda stigao do učinka od 30 bodova i tako povećao svoju prednosti ispred druge Lokomotive na pet, a ispred trećeg Osijeka na šest bodova. Šesti Slaven Belupo ima 12 bodova, kao i sedmi Hajduk koji je ranije u nedjelju na praznom Poljudu igrao 1:1 protiv Rijeke.

Dinamo POBJEDA U TRNAVI Dinamo je na ovo čekao 48 godina! Pogledajte slavlje u svlačionici: Volim te Dinamoooooo!

Strijelci: 0:1 Budimir (70.), 0:2 Kadzior (88.).

Petra Dugandžić
detalji privukli pažnju
Petra Dugandžić prodaje svoj luksuzni stan u Zagrebu, a ovu prostoriju priželjkuju brojne Hrvatice
Online panel
U čak 30 posto teških slučajeva “korone” izolirana i bakterija
  • 89' Gol
    Gotovo je u Koprivnici. Kadzior je iz blizine pogodio za 2:0 nakon ubačaja Olma.
  • Dinamo poveo Gol
    Napokon pogodak. Kadzior je uputio dugu loptu u šesnaesterac, Budimir je ostao sam na drugoj vratnici i pospremio loptu u mrežu.
  • 45' Poluvrijeme
    Sudac je bez sekunde nadoknade označio kraj prvog dijela. Razumijemo ga. U 45 minuta smo sveukupno vidjeli tri akcije koje su mirisale na opasnost, a i to je nategnuta izjava.
Prva HNL, 17:30, Koprivnica
Slaven Belupo
0
2
Dinamo Budimir 70' Kadzior 89'
  • Kraj

Gotovo je u Koprivnici. Dinamo je zasluženo slavio, a najviše ocjene idu Olmu i Oršiću. Ušli su s klupe i pokrenuli uspavani modri stroj. Kadzior je također bio sjajan, mora se i to naglasiti.

• 89'

• 82'

Nema što. Bjelica je pogodio s Oršićem i Olmom. Dinamo uz njih izgleda daleko življe i opasnije. Ali još nije gotovo.

• 80'

Olmo je propustio zaključiti utakmicu. Uposlio ga je Kadzior, ali je pogodio vanjski dio desne vratnice.

• 79'

Ušli su Doležal i Jelić, a izašli Bongongui i Mendy. Reagirala je i Dinamova klupa. Moro je napustio travnjak, a ušao je Gojak.

• 72''

Bogojević je uoči pogotka dobio žuti kartoin zbog povlačenja, a u rubriku kažnjenih su se upravo upisali Olmo i Puclin.

• Dinamo poveo

• 68'

Jasno nam je da se igrači trude, nije nam ih namjera povrijediti, ali ovo liječi svaku nesanicu. U 68 minuta igre smo uspjeli zabilježiti čitavu jednu opasnu situaciju.

• 61'

Da nema ove grupe navijača Dinama koju čujemo, pomislili bismo da su na stadionu svi zaspali. Ima li među vama budnih?

• 60''

Nenad Bjelica je odlučio reagirati i napraviti dvostruku zamjenu. U igru je uveo Olma i Oršića, a izveo Šituma i Petkovića.

• 54'

Prva opasnost u nastavku. Slaven Belupo je povukao kontru, lopta je došla do Gordane u šesnaesterac, ali je Izraelac pucao iskosa pored gola. Barem neko uzbuđenje.

• 46'

Počela je druga dionica. Nema zamjena. Valjda će biti uzbudljivija od prvog dijela.

• 45'

• 35'

Neće Dinamo dobiti baš ništa besplatno. Silno se muči s probijanjem bloka.

• 27'

Rado bismo nešto prijavili, ali zasad vlada uspavnka u Koprivnici.

• 20'

Miruju mreže u Koprivnici. Nažalost, nema ni prigoda. Dinamo je ponešto dominantniji, ali zasad je to sve.

• 11'

Tražio je Gordana od Bebeka prekršaj, a dobio žuti karton. Očito se sucu nije svidio njegov prosvjed.

• 10'

Još nismo vidjeli ozbiljnu prigodu. Traje takozvano opipavanje snaga.

• 2'

Počela je utakmica. Dinamo od prve minute pokazuje jasnu namjeru da se vrati u Zagreb s tri boda.

• Sudi Ivan Bebek.

• Trener zagrebačkog kluba Nenad Bjelica je očekivano ispremiješao sastav.

Slaven: Marković - Međimorec, Gordana, Bongongui, Delić, Bačelić-Grgić, Šarlija, Puclin, Musa, Mendy, Bogojević

Dinamo: Zagorac - Moharrami, Theophile, Perić, Musa - Ademi, Moro, Šitum, Kadzior - Budimir, Petković.

• Poštovanje!

U posljednjoj utakmici 12. kola Prve HNL, Dinamo je doputovao u Koprivnicu na krilima velike europske pobjede izborene u Trnavi protiv Spartaka (2:1).

Pobijede li, nogometaši zagrebačkog kluba će pobjeći Lokomotivi na pet, a Osijeku na šest bodova na samom vrhu ljestvice.

Slaven Belupu bi pobjeda također puno značila budući da se devetoplasirana Istra približila na samo tri boda.