Autori: Hina, Marko Pavić
11. KOLO HNL-A

Rijeka i Lokomotiva na Rujevici podijelile bodove, Armada prekinula bojkot

06.10.2019. u 20:51

U posljednjem susretu 11. kola Prve HNL Rijeka i Lokomotiva su na Rujevici odigrali 1:1, čime je Lokomotiva osvojila prvi bod na Kvarneru nakon više od šest godina.

Bila je to prva utakmica novog trenera Rijeke Simona Rožmana na Rujevici, a nakon 370 dana šutnje Armada je prekinula svoj bojkot. Armada je prvo bojkotirala utakmice zbog bivšeg trenera Igora Bišćana, a onda i zbog njegova pomoćnika Renata Pilipovića.

Posljednji bod lokosi  su u Rijeci osvojili prije više od šest godina odigravši u rujnu 2013. 1:1. Nakon toga upisali su čak 11 poraza.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela, a pogodak je postigao Franko Andrijašević. Acosty je lijepo pucao, Grbić je uspio odbiti loptu, ali je Andrijašević odbijanac pospremio u mrežu. Lokomotiva je izjednačila u 49. minuti lijepim golom Myrta Uzunija sa 18 metara.

Rijeka je u 68. minuti bila korak do novog vodstva, Kvržić je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, ali je vratnica spasila Lokomotivu. Do pobjede su mogli i gosti, Budimir je u 89. minuti sam išao prema Prskalu, ali je njegov udarac vratar domaćeg sastava obranio.

U subotu je Hajduk pobijedio Varaždin s 2:0 zadržavši prvu poziciju, dok je Dinamo slavio protiv Slaven Belupa s 1:0.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 23 boda, Dinamo je drugi s bodom manje, ali i utakmicom manje, dok Osijek i Rijeka imaju po 19 bodova. Slijede Gorica i Lokomotiva sa po 15 bodova. Na začelju su Inter i Varaždin sa po sedam bodova.

U Prvoj NHL sada slijedi pauza, a nastavak prvenstva je 18. listopada kada je na rasporedu utakmica Gorica - Dinamo. Dan kasnije Rijeka će gostovati u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok Hajduk 20. listopada gostuje kod Lokomotive.