Naslovnica Sport Strani nogomet

Rijeka se s Malte vraća s odličnim rezultatom, zabila je dva gola Gziri

Rijeka je u prvom susretu drugog pretkola Konfederacijske lige slavila kod Gzire s 2:0.
22. srpnja 2021. u 20:53 6 komentara 4851 prikaza
Rijeka i Gorica u susretu 1. kola Prve HNL

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige kao gosti svladali maltešku Gziru United sa 2-0 (0-0).

2. kolo Konferencijske lige: Hajduk-Tobol LJUBIČIĆ DVOSTRUKI STRIJELAC Hajduk pobjedom otvorio europsku sezonu, Tobol bez šanse na Poljudu

Strijelci za Rijeku bili su Bušnja (57) i Ampem (77).

U vodstvo je Rijeka stigla preciznim udarcem Bušnje s vrha kaznenog prostora nakon prodora i povratne lopte Tomečaka, da bi prednost povećao Ampem iskoristivši odličnu reakciju Obregona koji je oteo loptu domaćem vrataru i zatim uposlio svog novog suigrača koji je sa 10-ak metara pogodio prazan gol.

Lepinjica je u 87. minuti dobio drugi žuti karton, no Rijeka je uspjela izdržati do kraja utakmice.

Uzvrat je u Rijeci za tjedan dana.

Osijek i Šibenik susreli se u 1. kolu Prve HNL KONFERENCIJSKA LIGA Osijek "preživio" Pogon i za nastavak europskog puta morat će pobijediti u Gradskom vrtu!

Pobjednik susreta Rijeka - Gzira United u 3. će pretkolu igrati protiv boljeg iz ogleda škotskog Hiberniana i andorske Santa Colome.

otac i brat na putu
Novi detalji potrage za Hrvaticom u Frankfurtu: 'Navodno je policiju zvao prolaznik, obitelj je zbunjena'
Argeta Junior
ZABAVNO I UKUSNO
Ovo su tri ukusna ljetna međuobroka koji će oduševiti vaše mališane
  • 77' Gol
    Gol za Rijeku! Hrvatska momčad povisila je na 2:0. Zabio je Ampem na asistenciju Obregona.
  • 57' Gol
    Gol za Rijeku! Hrvatska momčad zasluženo vodi. Tomečak je ubacio, a Bušnja pogodio za 1:0.
  • RIJEKA
    Labrović; Tomečak, Escoval, Galović, Vukčević; Liber, Lepinjica, Pavičić; Murić, Drmić, Ampem
  • GZIRA
    Haber; Xuereb, Mentz, Borg, Thiaguinho; Pisani, Mendoza, Scerri; Duarte, Samurai, Davis
Drugo pretkolo Konferencijske lige, prva utakmica, 19:00, Centenary stadion, Ta' Qali
Gzira United
0
2
Rijeka Bušnja 57', Ampem 77'
  • KRAJ

Kraj utakmice! Rijeka je slavila s 2:0 i s puno optimizma dočekuje uzvrat.

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 90'

Žuti karton za Bušnju.

• 87'

Crveni karton za Rijeku! Lepinjica je dobio drugi žuti i mora napustiti teren. Nadajmo se da će Riječani izdržati do kraja susreta.

• 77'

• 72'

Escoval je dobio žuti karton kod Rijeke.

• 67'

Promjena kod Rijeke. Vuk je ušao umjesto Murića.

• 63'

Prilika za Gziru. Thiaguinho je tukao iz daljine, ali Labrović odbija u korner.

• 62'

Lepinjica je požutio.

• 57'

• 56'

Nova promjena kod Rijeka. Obregon umjesto Drmića u napadu.

• 51'

Sada je Tomečak tukao, no Haber opet to brani.

• 46'

Poluvrijeme je počelo promjenom kod Rijeke. Bušnja umjesto Libera.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, nije bilo golova.

• 45'

Igrat će se dvije minute nadoknade.

• 42'

Drmić je opet pokušao, ali je i ovaj put njegov udarac blokiran.

• 36'

Dojam je da se Rijeka razbudila i da pokušava zabiti Gziri. No, neće to biti lako, domaćini ne izgledaju loše.

• 32'

Murić je sada tukao iskosa, ali vratar Gzire opet je na mjestu.

• 27'

Odličan pokušaja Ampema, ali Haber brani.

• 25'

Zasad smo malo toga vidjeli, igra se uglavnom na sredini terena.

• 21'

Evo i Rijeke. Drmić je pokušao s 12, 13 metara, no njegov je udarac blokiran.

• 10'

Gzira je u prvih 10-ak minuta utakmice bila aktivnija, no još nema prilike ni pred jednim golom.