Autori: Hina, Marko Pavić
14. KOLO HNL-A

Veliki preokret Osijeka! Gubio 2:0 od Rijeke pa stigao do pobjede

03.11.2019. u 19:24

Rijeka je dominirala u prvom dijelu, a nakon brojnih propuštenih prilika u 37. minuti je mrežu Osječana "načeo" Mirko Antonio Čolak na dodavanje Lončara. U zadnjim trenucima prvoga dijela nakon kornera Halilovića je branič Rijeke Dario Župarić glavom pogodio za 2:0.

Osijek je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme i u 65. minuti je smanjio pogotkom Mirka Marića, koji je mrežu sproveo dodavanja Mbakogua. Trud domaćina isplatio se u 78. minuti kada je Ukrajinac Dmitro Lopa nakon ubačaja Talysa s lijeve strane glavom zakucao loptu pod gredu za izjednačenje - 2:2. Tri minute prije kraja Osječani dolaze do potpunog preokreta kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke lopta došla do Mihaela Žapera koji pogađa za pobjedu Osječana.

Osijek je pobjedom skočio s petog na treće mjesto s 23 boda, a Rijeka je četvrta s 22 boda.

Dvoboj se igrao u Gradskom vrtu, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0:1 Čolak (37), 0:2 Župarić (45+1), 1:2 Marić (65), 2:2 Lopa (78), 3:2 Žaper (87)