Naslovnica Sport HNL

Veliki preokret Osijeka! Gubio 2:0 od Rijeke pa stigao do pobjede

Osijek je u 14. kolu HNL-a u Gradskom vrtu svladao Rijeku (3:2) nakon što je do 64. minute gubio 2:0.
03. studenoga 2019. u 19:24 13 komentara 5674 prikaza
Osijek - Rijeka
Pogledajte galeriju 1/14

Rijeka je dominirala u prvom dijelu, a nakon brojnih propuštenih prilika u 37. minuti je mrežu Osječana "načeo" Mirko Antonio Čolak na dodavanje Lončara. U zadnjim trenucima prvoga dijela nakon kornera Halilovića je branič Rijeke Dario Župarić glavom pogodio za 2:0.

EKSKLUZIVNO Luka Modrić: Otac je bio užasnut kad je pronašao beživotno tijelo obliveno krvlju

Osijek je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme i u 65. minuti je smanjio pogotkom Mirka Marića, koji je mrežu sproveo dodavanja Mbakogua. Trud domaćina isplatio se u 78. minuti kada je Ukrajinac Dmitro Lopa nakon ubačaja Talysa s lijeve strane glavom zakucao loptu pod gredu za izjednačenje - 2:2. Tri minute prije kraja Osječani dolaze do potpunog preokreta kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke lopta došla do Mihaela Žapera koji pogađa za pobjedu Osječana.

Osijek je pobjedom skočio s petog na treće mjesto s 23 boda, a Rijeka je četvrta s 22 boda.

Dvoboj se igrao u Gradskom vrtu, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0:1 Čolak (37), 0:2 Župarić (45+1), 1:2 Marić (65), 2:2 Lopa (78), 3:2 Žaper (87)

Burić REAKCIJE NA PORAZ Komentar navijača Dinama na službenoj stranici Hajduka apsolutni je hit!

• KRAJ
    Kraj utakmice! Osijek je slavio s 3:2 nakon preokreta. Evo i ljestvice. Rezultati by SofaScore sofa_embed('sofa-standings-embed-48-23778', window);
  • 89' Gol
    Gol za Osijek i preokret u Gradskom vrtu! Žaper je zabio nakon velike gužve i Osijek u ovom trenutku ima tri boda.
  • 79' Gol
    Gol za Osijek i izjednačenje! Mbakogu je ubacio s lijeve strane, a Lopa glavom zakucao loptu pod gredu. Ukrajinac je visok 171 centimetar, ali je ostao nečuvan i Osijek se vratio u utakmicu.
  • POLUVRIJEME
    Kraj prvog dijela.
  • 45'
    Gol za Rijeku! Župarić je zabio glavom nakon kornera i Rijeka na odmor odlazi s 2:0.
  • 37' Gol
    Gol za Rijeku! Zabio je Čolak nakon sjajne akcije Rijeke. Halilović je sjajno pronašao Gorgona na lijevoj strani koji je izbio sam ispred Ivušića i prebacio loptu preko njega. Pred golom je bio Čolak koji je dovršio posao za 1:0.
  • POSJEĆENOST
    Na stadionu je oko 3.000 gledatelja.
  • SUDAC
    Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba.
  • RIJEKA
    Sastav Rijeke je: Prskalo - Kvržić, Punčec, Župarić, Tomečak - Lepinjica - Gorgon, Lončar, Halilović, Andrijašević - Čolak.
  • OSIJEK
    Za Osijek će danas igrati: Ivušić - Majstorović, Šutalo, Gutieri - Talys, Lopa, Žaper, Pilj, Silva - Mance, Marić.
  • POREDAK
    Evo i ljestvice. Velika je borba za treće mjesto. Rezultati by SofaScore sofa_embed('sofa-standings-embed-48-23778', window);
14. kolo HNL-a, 17:30, Gradski vrt, Osijek
Osijek Marić 65', Lopa 79', Žaper 89'
3
2
Rijeka Čolak 37', Župarić 45'
  • KRAJ

Kraj utakmice! Osijek je slavio s 3:2 nakon preokreta. Evo i ljestvice.

Rezultati by SofaScore

• 89'

• 84'

Osijek je sada zabio, no svirano je zaleđe. Čini se da je opravdano.

• 80'

Promjena kod Rijeke, Puljić umjesto Čolaka.

• 79'

• 69'

Žuti karton za Mbakogua.

• 68'

Promjena kod Rijeke. Ušao je Murić, izašao Andrijašević.

• 66'

Lončar je dobio žuti karton.

• 65'

Gol za Osijek! Zabio je Marić i vratio nadu Osječanima.

• 64'

Promjena kod Osijeka. Ušao je Mbakogu, izašao Mance.

• 63'

Požutio je i Andrijašević.

• 60'

Žuti karton za Lepinjicu.

• 57'

Pilj je tukao s 10-ak metara, no Prskalo je opet spreman. Odbio je loptu u korner.

• 55'

Osijek je puno bolje ušao u nastavak, domaćini kombiniraju, ali još čekamo prvu izglednu priliku.

• 46'

Počeo je nastavak s promjenom kod Osijeka - Ndockyt je ušao, Guti izašao.

• 45'

• 41'

Silva je sada opalio iz voleja jednu povratnu loptu, prošlo je pored vratnice uz uzdah gledatelja na tribinama.

• 40'

Evo i konačno nešto od Osijeka! Marić je tukao s 10-ak metara, ali je Prskalo sjajno reagirao i nogom odbio loptu u korner.

• 37'

• 30'

Prošlo je pola sata utakmice. Još nema golova, a Osijek je još bez udarca u okvir.

• 20'

Čolak je sada dobio loptu iza leđa obrane, zaobišao vratara, a onda pogodio vratnicu. No, svirano je zaleđe tako da ne bi bilo gola ni da je zabio. Dojam je da je sudac pogriješio i da je situacija bila 'čista'.

• 15'

Rijeka djeluje opasnije i pokušava stvoriti akciju kojom bi ugrozila domaćina.

• 11'

Evo prve ozbiljnije situacije na utakmici. Kvržić je ubacio, Čolak preusmjerio loptu, ali je Ivušić odlično reagirao.