Luka Modrić je u polufinalu Lige prvaka! Liverpool ispao unatoč prilikama

Los Blancosi su za vikend pobijedili Barcelonu, a sada upisali još jedno veliko slavlje. Iako golova nije bilo, rezultat iz prvog susreta bio je dovoljan za prolaz u polufinale Lige prvaka
14. travnja 2021. u 23:00 8 komentara 5044 prikaza
Liverpool v Real Madrid - UEFA Champions League - Quarter Final - Second Leg - Anfield
Pogledajte galeriju 1/2

Nogometaši Real Madrida i Manchester Citya pridružili su se PSG-u i Chelseaju u polufinalu ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Real je na gostovanju u Liverpoolu sačuvao prednost od 3:1 iz prve utakmice, a Manchester City je i u Dortmundu svladao Borussiju s 2:1, baš kao i u prvom dvoboju.

Dinamo i Villarreal sastali se u četvrtfinalu Europa lige 'ŠPANJOLCI SU RANJIVI' Legendarni vatreni savjetuje Dinamo, otkrio kako plavi mogu izbaciti Villarreal

Borussia je do vodstva došla već u 15. minuti pogotkom 17-godišnjeg Engleza Judea Bellinghama, ali su gosti preokrenuli rezultat u nastavku. Izjednačujući pogodak postigao je Riyad Mahrez u 55. minuti iz kaznenog udarca, nakon što je Emre Can sam sebe pogodio u ruku u kaznenom prostoru. Pobjedu Guardiolinoj momčadi donio je Phil Foden preciznim i snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 75. minuti.

Real Madrid je na Anfieldu uspio sačuvati svoju mrežu, podjednako zahvaljujući sjajnim obranama svog vratara Courtoisa, kao i promašajima Liverpoolovih nogometaša.

SPREMNI ZA POLUFINALE Dinamo ima tajni plan za Villarreal: 'To nikad ne radimo, nećemo ni sada'

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu u kojoj je prvenstveno bio posvećen obrambenim zadacima koje je obavio besprijekorno i po sedmi put u karijeri s "kraljevskim klubom" stigao do polufinala Lige prvaka koju je osvojio u četiri navrata.

U prvim dvobojima polufinala Paris Saint-Germain će ugostiti  Manchester City, a Real Madrid će biti domaćin Chelseaju.

Prve polufinalne utakmice na rasporedu su 27. i 28. travnja, a uzvrati će biti odigrani 4. i 5. svibnja.

Finale Lige prvaka bit će odigrano 29. svibnja na Olimpijskom stadionu Ataturk u Istanbulu.

ČEKAJU DIJETE
Rođen u ratnom Sarajevu, odbio nastupati za Hrvatsku, a sada će oženiti zanosnu Riječanku
Croatia osiguranje
Podrška poljoprivrednicima
Kako domaće osiguranje podupire razvoj poljoprivrednika i domaće proizvodnje
  • GDJE GLEDATI?
    Utakmicu možete gledati na programu HRT2.
Četvrtfinale Lige prvaka, 21:00, Anfield, Liverpool
Liverpool
0
0
Real Madrid
  • 90' + 4'

Ostalo je 0:0 do kraja utakmice. Liverpool je bio dobar, ali put ka mreži bio je kao zakovan. Luka Modrić sa svojim Realom prolazi u polufinale Lige prvaka!

• 81'

Benzema je odlično probao glavom, ali lopta je otišla malo iznad prečke!

• 68'

Salaaah! Namještao se predugo Liverpoolov faraon pa je propala još jedna prigoda za gol.

• 66'

Vinicius je lijepo prošao driblinzima do kaznenog prostora, ali je tu i zapeo. Alisson je istrčao i pokupio loptu. Nema i dalje promjene rezultata.

• 60'

Kabak izlazi, zamijenio ga je Jota. Milner je također napustio igru, a ušao je Alcantara.

• 59'

Philips je zaradio žuti karton.

• 47'

Odmah je Liverpool napao! U sjajnoj prilici je bio Firmino, ali nije uspio pogoditi. Courtois je večeras dosita bezbroj puta sapsio svoju mrežu...

• 46'

Počeo je drugi dio.

• 45' + 2'

Kraj je prvog poluvremena.

• 45'

Igrat će se još dvije minute.

• 42'

KOJA PRILIKA! Liverpool je stvarno odlučio napraviti preokret, samo što mu ne ide realizacija. Salah je pucao, a lopta je otišla tik iznnad prečke!

• 25'

Opasno je na travnjaku nakon ovog prekršaja Casemira. Dobio je žuti karton, ali imao je sreće da nije i onaj drugi nakon bliskih susreta s ostalim igračima na travnjaku.

• 11'

Milner je dobro pucao po golu s ruba kaznenog prostora, ali  je još jednom na pravom mjestu bio Realov golman. Korner je za Liverpool...

• 3'

Salah je sjajno primio loptu, ali se nije snašao u situaciji jedan na jedan. Courtois brani!

• 1'

Počela je utakmica.

• SASTAVI

Liverpool (4-3-3): Becker - Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Milner - Salah, Firmino, Mane

Real Madrid (4-3-3): Courtois - Valverde, Militao, Nacho, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos - Asensio, Benzema, Vinicius Jr.

• NAJAVA

Nakon što su u sinoćnjim utakmicama svoju kartu za polufinale osvojili Chelsea i PSG, danas su na rasporedu još dvije utakmice. Borussia ugošćuje Manchester City i lovi gol zaostatka dok Real Madrid dolazi na Anfield sačuvati svoju prednost.

Mogu li Nijemci i Englezi okrenuti u svoju korist i dočepati se polufinala, ostaje nam za vidjeti, ali zasigurno se mogu nadati jer Liverpool i je poznat po tim dramatičnim i preokrenutim utakmicama u svoju korist.

S početkom u 21 i uz dva gola zaostatka, Redsi dočekuju Los Blancose koji su za vikend pobijedili Barcelonu. Očekuje nas veliki sraz Zidanea i Kloppa, a tko će doći u polufinale na City ili Borussiju saznat ćemo prije ponoći.