Naslovnica Sport Strani nogomet

Real u sjajnoj utakmici svladao Barcelonu, Luka Modrić odigrao doktorski

Real Madrid slavio je s 2:1 protiv Barcelone u 30. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.
10. travnja 2021. u 22:52 8 komentara 20036 prikaza
La Liga Santander - Real Madrid v FC Barcelona
Pogledajte galeriju 1/8

U velikom derbiju 30. kola Primere Real je Madridu pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1.  Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Josip Stanišić KRENULO GA Odbio je Hrvatsku i pozive iz Lijepe Naše, a sada je u Njemačkoj doživio veliku čast

Real je poveo već u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2:0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

U 34. minuti Valverde je pogodio vratnicu, a katalonska momčad je bila sretna što je na odmor otišla sa samo dva gola zaostatka.

Barcelona se vratila u utakmicu u 60. minuti golom Oscara Mingueza koji je iskoristio ubačaj Jordija Albe. Barcelona se potom posve otvorila, a u 90. minuti Casemiro je dobio crveni karton.

Luka Modrić je odigrao cijeli derbi za Real i opet je pružio sjajnu partiju.

UKRADENI NASLOV ŠIBENKE 'UDBA i KOS stavili su me na listu za odstrel, a Tuđmanova odluka je bila da opet sudim'

Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom. Momčad Diega Simeonea ima bolju gol razliku, a i utakmicu manje u nedjelju protiv Betisa.

TUŽIO IH ZBOG OTKAZA
Tražio 1,15 milijuna kuna i Audi A6, umjesto toga HEP-u morao platiti 127.262 kn
LAQO osiguranje
Digitalna transformacija
Kako je domaći tim razvio digitalno rješenje koje Hrvatsku svrstava u europski vrh
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Barcelona je u posljednjim sekundama pogodila gredu! No, Real se uspio spasiti i slaviti.
  • 90' Crveni karton
    Crveni karton za Casemira u sudačkoj nadoknadi. Dobio je drugi žuti.
  • 60' Gol
    Gol za Barcelonu, utakmica je opet otvorena! Zabio je Mingueza, više sretno nego spretno, ali za navijače Barcelone to ne smeta.
  • 28' Gol
    Gol za Real! Kroos je izveo slobodni udarac, lopta je pogodila nekoga u živom zidu i odbila se u gol. Drugi gol Reala iz drugog udarca na utakmici.
  • 14' Gol
    Gol za Real i majstorija Benzeme! Vazquez je dao s desne strane prizemnu loptu, a Benzema petom pogodio mrežu Barcelone.
  • BARCELONA
    Marc-Andre ter Stegen; Sergino Dest, Oscar Mingueza, Ronald Araujo, Clement Lenglet, Jordi Alba; Frenkie de Jong, Sergio Busquets, Pedri; Lionel Messi, Ousmane Dembele.
  • REAL MADRID
    Thibaut Courtois; Lucas Vazquez, Eder Militao, Nacho, Ferland Mendy; Casemiro, Fede Valverde, Luka Modrić, Toni Kroos; Vinicius, Karim Benzema.
  • MODRIĆ IGRA
    Nama je najvažnija vijest da kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igra od prve minute.
30. kolo Primere, 21:00, Stadion Alfredo de Stefano, Madrid
Real Madrid Benzema 14', Kroos 28'
2
1
Barcelona Mingueza 60'
  • KRAJ

• 90'

Messi je tukao iz slobodnjaka, ali brani vratar Real Madrida.

• 90'

• 83'

Tražili su sada igrači Barcelone jedanaesterac, no uzalud.

• 75'

Gledamo sjajnu utakmicu, obje momčadi igraju otvoreno. Dojam je da je Barcelona dodala još malo gasa i da ide po izjednačenje.

• 73'

Kod Reala su ušli Marino, Isco i Marcelo, a izašli su Benzema, Kroos i Vinicius. Kod Barcelone je Moriba umjesto Arauja.

• 69'

Nacho dobio žuti karton.

• 64'

Asensio je ušao kod Reala umjesto Valverdea, a Roberto umjesto Busquetsa kod Barcelone.

• 60'

• 46'

Počeo je nastavak. Kod Barcelone je u igri Griezmann, a nema Desta.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Real vodi 2:0.

• 45'

Courtois je u posljednjim sekundama poluvremena obranio zicer Messiju!

• 45'

Lionel Messi izveo je udarac iz kuta i zamalo zabio, pogodio je gredu!

• 43'

Vazquez se ozlijedio i ne može nastaviti. Ušao je Odriozola.

• 34'

Prilika za Real! Modrić je započeo kontru i lopta je došla do Valverdea koji je opalio s desne strane. No, pogodio je vratnicu, a lopta se odbila do Vazqueza čiji udarac brani Ter Stegen.

• 28'

• Araujo je napravio prekršaj u opasnoj zoni i dobio žuti karton. Real će imati slobodnjak na 17 metara.

• 20'

Barcelona ima posjed, ali zasad nema previše koristi od toga.

• 14'

• 9'

Prošlo je prvih devet minuta utakmice, još nije bilo ozbiljnije prilike iako je Barcelona aktivnija.

• 1'

Počela je utakmica koja se igra na Realovom pomoćnom stadionu, a ne na Santiago Bernabeu,

• Španjolski mediji nagađaju da bi ovo mogao biti Messijev zadnji El Clasico. Argentinac je najbolji strijelac u povijesti najvećeg španjolskog derbija s 18 postignutih pogodaka, četiri više od drugoplasiranog Alfreda di Stefana.

• Devet kola prije kraja španjolskog prvenstva jasno je da će ovaj sraz Reala i Barcelone najvjerojatnije odrediti borbu za naslov prvaka u Španjolskoj. Brojne španjolske nogometne analize sugeriraju da Barcelona ima najviše šanse za osvajanje naslova.

• Luka Modrić je protiv Barcelone do sada odigrao 22 utakmice, 16 puta u prvenstvu, četiri u Kupu kralja te dvaput u Superkupu. Protiv Katalonaca Modrić je ubilježio osam pobjeda, pet remija i devet poraza, a zabio je i jedan pogodak, uz dvije asistencije. Jedini pogodak postigao je, podsjetimo, ove sezone u Realovoj 3:1 pobjedi.