Šibenčani na krilima Antonija Marina do pobjede protiv Lokomotive

Šestoplasirana Lokomotiva sačuvat će svoju poziciju bez obzira na ishod današnjeg ogleda jer je, nakon osvojenog boda protiv Osijeka, četiri boda ispred Šibenčana
18. rujna 2021. u 21:03 1 komentara 2484 prikaza
Zagreb: U 8. kolu HT Prve lige na Maksimiru se sastali Dinamo i Šibenik

U susretu 9. kola Prve HNL u subotu je Šibenik na Šubićevcu protiv Lokomotive slavio sa 2-1. Strijelac oba gola za domaćine bio Antonio Marin, u 5. i 78. minuti, dok je za Lokomotivu zabio Marko Dabro u 28. minuti iz penala.

U 9. kolu 1. HNL sastali se Hrvatski dragovoljac i Rijeka Dramatičan okršaj Rijeka se spasila u Kranjčevićevoj: Dostigla vodstvo Dragovoljca od dva pogotka

Šibenik je poveo već u 5. minuti. Nakon dugačkog ubacivanja iz auta obrana Lokomotive loše je reagirala, lopta se odbila do druge stative gdje ju je sačekao i poslao u mrežu Antonio Marin.

Gosti dolaze do izjednačenja 28. minuti. Duga lopta po lijevom boku za Pivarića, a igrač domaćih Perić pogrešno je procijenio i Pivarić ga je pretrčao, a Perić oborio unutar kaznenog prostora. I Lokomotiva je dobila penal, kojeg je zabio Marko Dabro.

Hrvatska - Svedska GRUPNA FAZA Na ponos domovine: Hrvat zabio i ispisao povijest Konferencijske lige!

U 30. minuti Lokomotiva je mogla i do vodstva. Kulenović se driblingom otarasio čuvara i dobro pucao iskosa sa deset metara, ali je vratar Rogić bio na mjestu.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Šibenik u 55. minuti preko Marina Jakoliša, koji pucao sa 12 metara iskosa, ali preslabo za vratara Nevistića.

Minutu kasnije Kulenović je primio loptu na vrhu 16-erca i dobro pucao, ali vratar domaćina dobro se protegnuo da bi sačuvao svoju mrežu.

KUP Bjelica pred susret s četvrtoligašem: Mi smo favoriti, ali ne podcjenjujemo

U 66. minuti ponovno je Marin Jakoliš bio u prilici. Uspio je pobjeći svom čuvaru i sjuriti se u kazneni prostor, pucao pokraj vratara gostiju, ali je Mersinaj je s gol-linije izbacio loptu.

Odličnu igru Marin Jakoliš je potvrdio u 78. minuti kada je poveo kontranapada po lijevom boku i onda odlično uposlio Antonia Marina, koji je dolazio s desne strane i svojim drugim pogotkom donio Šibenčanima pobjedu 2-1.

Lokomotiva je ostala na šestom mjestu sa 11 bodova, a Šibenik je sedmi sa 10 bodova.

NEZGODA NA SNIMANJU
Anđelka Prpić o traumi s kolegom: 'Krenuo me udariti u trbuh u osmom mjesecu trudnoće'
INA Klub volontera
Volontiranje u Hrvatskoj
Deseti im je rođendan otkako su svoje vrijeme nesebično počeli ulagati u dobrobit zajednice
HNL, 19:05, Šubićevac, Šibenik
Šibenik Marin 5', 78'
2
1
Lokomotiva Dabro 28'
  • 90'+3'

Kraj susreta.

• 90'

Još će se igrati barem tri minute na Šubičevcu.

• 78'

GOOOL! Marin prolazi sam kraj čak četiri igrača u plavim dresovima i zabija svoj drugi gol u susretu.

• 66'

Jakoliš se dobro sjurio prema golu, ali Mersinaj je skida s gol linije.

• 60'

Torres zabija, ali bio je u zaleđu! Poništen je gol.

• 56'

Kulenović je dobro tukao s ruba kaznenog prostora, ali ništa od toga.

• 46'

Početak drugog dijela.

• 45'

Kraj prvog dijela.

• 29'

Dabro je zabio s bijele točke.

• 28'

Penal za goste. Miličević je poslao dugu loptu na Pivarića, Perić je katastrofalno pogriješio, pustio je igrača Lokomotive ispred sebe i onda ga je srušio u 16 metara.

• 5'

GOOOL! Antonio Marin zabio za vodstvo Šibenika!

• 1'

Počela je utakmica na Šubičevcu.

• NAJAVA

Lokomotiva u petak putuje u Dalmaciju. Danas igraju sa Šibenikom na Šubićevcu u 19:05 sati.

Šestoplasirana Lokomotiva sačuvat će svoju poziciju bez obzira na ishod današnjeg ogleda jer je, nakon osvojenog boda protiv Osijeka, četiri boda ispred Šibenčana. Oni su pak sedmi sa 'šarenim' kontom. U njihovoj posljendjoj utakmici je Dinamo rutinski riješio pitanje pobjednika rezultatom 2:0.

Nakon utakmice Lokosi ostaju u regiji, jer već u utorak, 21.9. u sklopu Hrvatskog Kupa gostuju kod Dugopolja. Ta utakmica je na rasporedu u 15:30.
    Potom u nedjelju ulaze u drugi ciklus sezone, tj. 10. kolo gdje gostuju na Poljudu kod Hajduka.